Augustavas – tai miestas, kuris tarsi sukurtas gamtos ir istorijos mylėtojams. Jo apylinkėse slypi įvairios lankytinos vietos, kurių kiekviena turi savo unikalią istoriją ir žavesį. Šis išsamus gidas leis jums geriau pažinti kiekvieną iš jų.

Wigierski Nacionalinis Parkas

Wigierski Nacionalinis Parkas – tai vieta, kurioje susitinka neapsakomas gamtos grožis ir ramybė. Įkurtas 1989 m. siekiant apsaugoti unikalų Suvalkijos kraštovaizdį, parkas dabar užima daugiau nei 15 tūkst. hektarų. Čia esantys 150 ežerų, įskaitant didžiulį Wigry ežerą, yra tikras rojus mėgstantiems vandens pramogas ir žvejybą. Parkas taip pat garsėja savo pasakiškais miškais, kuriuose gyvena reti gyvūnai ir paukščiai, tad nenuostabu, kad jis tapo populiarus tarp gamtos fotografų. Be to, čia galima rasti XVII a. Kamedulų vienuolyną, kuris stovi ant Wigry ežero kranto ir kviečia susipažinti su savo istorija.

Augustavo kanalas

Augustavo kanalas, pastatytas tarp 1824 ir 1839 m., yra inžinerinis šedevras, jungiantis Lenkiją su Baltarusija. Kanalas buvo sukurtas kaip alternatyva Nemuno upei, siekiant palengvinti prekių gabenimą. Nors šiandien jis nebenaudojamas komerciniams tikslams, kanalas tapo mėgstama turistų atrakcija dėl savo istorijos ir unikalių techninių sprendimų. Čia galima pamatyti istorines šliuzas, kurių kiekviena pasakoja savo istoriją apie kanalo statybą ir naudojimą. Kanalas ir jo aplinka siūlo puikias sąlygas pasivaikščiojimams, dviračių žygiams ir netgi laivų iškyloms.

Dowspudos – Pacų rūmų griuvėsiai

Dowspudos – Pacų rūmų griuvėsiai yra vienas įspūdingiausių istorinių objektų Augustavo apylinkėse. Pradėti statyti XVIII a. pabaigoje Pacų šeimos, šie rūmai buvo vieni iš prabangiausių to meto Lenkijoje. Tačiau istorijos vingiai ir XX a. įvykiai paliko juos griuvėsių būklėje. Šiandien tai yra populiarus turistinis objektas, kuris vilioja lankytojus ne tik savo istorija, bet ir paslaptinga atmosfera, kurioje galima jausti praeities dvasią.

Siauruko geležinkelio stotis

Siauruko geležinkelio stotis Augustave – tai gyvas pramonės paveldo pavyzdys, liudijantis apie praeities transporto priemones. Siaurasis geležinkelis, dar vadinamas „Augustovka“, buvo svarbus regiono transporto tinklas, jungiantis svarbius miestelius ir kaimus. Šiandien čia galima išbandyti kelionę autentišku siauruko traukiniu, kuris suteikia unikalią galimybę patirti, kaip gyveno ir keliavo ankstesnės kartos. Tai ne tik įdomi patirtis vaikams, bet ir suaugusiems, norintiems grįžti į praeitį.

Uroczysko Šventoji Vieta

Uroczysko Święte Miejsce, žinoma kaip „Šventoji vieta“, yra viena iš labiausiai mistinių vietų Augustavo apylinkėse. Tai gamtos kampelis, kuris yra populiarus tarp piligrimų ir tų, kurie ieško dvasinės ramybės. Pasak vietinių legendų, čia esanti šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių. Ši vieta yra puikus pasirinkimas norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio, pasimėgauti ramybe ir pasikrauti teigiamos energijos.

Apibendrinant

Augustavas ir jo apylinkės siūlo daugybę lankytinų vietų, kurios leidžia patirti tiek gamtos, tiek kultūros ir istorijos grožį. Nuo istorinių paminklų iki nuostabių gamtos peizažų, kiekviena vieta šiame regione yra unikali savo istorija ir žavesiu. Kelionė po Augustavo lankytinas vietas yra puiki galimybė atrasti Lenkijos kultūros ir gamtos paveldo lobius.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!