Katovicai (lenk. Katowice), Silezijos širdyje, yra vienas iš moderniausių ir sparčiausiai besivystančių Lenkijos miestų. Nors pramoninės praeities šešėlis tebėra matomas, miestas šiandien vilioja turistus savo kultūriniu gyvenimu, architektūra ir žaliomis erdvėmis. Štai penkios vietos, kurias būtinai reikėtų aplankyti, keliaujant į Katovicus.

Silezijos muziejus (Muzeum Śląskie)

Pasivaikščiojimas po Silezijos muziejų yra kelionė per šio regiono istoriją, kultūrą ir meną. Įsikūręs buvusios kasyklos teritorijoje, muziejus siūlo ne tik tradicines ekspozicijas, bet ir interaktyvias instaliacijas bei modernaus meno parodas. Čia galima pamatyti ne tik Silezijos, bet ir tarptautinio meno kūrinius.

Nikiszowieco rajonas (Nikiszowiec)

Nikiszowieco rajonas, pastatytas XX amžiaus pradžioje kaip kalnakasių gyvenvietė, šiandien yra vienas iš labiausiai fotografuojamų Katovicų rajonų. Unikali architektūra ir išlaikytas autentiškumas traukia menininkus bei turistus. Čia galima pasijusti tarsi laiko mašina nugabenus į pramoninės revoliucijos laikus.

Spodeko arena (Spodek)

Spodeko arena, dėl savo unikalaus UFO formos dizaino, yra viena iš labiausiai atpažįstamų Katovicų siluetų dalis. Tai ne tik sporto renginių, bet ir koncertų, parodų bei kitų kultūrinių renginių vieta. Jos futuristinis dizainas ir daugiafunkcinė paskirtis atspindi miesto siekį modernumu.

Silezijos parkas (Park Śląski)

Silezijos parkas yra viena didžiausių žaliųjų erdvių šiame regione, siūlanti įvairias pramogas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Čia įsikūręs zoologijos sodas, planetariumas, bei ežerai, kuriuose galima išsinuomoti valtis. Parkas yra puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir mėgautis gamta.

Katovicai istorijos muziejus (Muzeum Historii Katowic)

Katovicų istorijos muziejus – tai vieta, kurioje galima išsamiai susipažinti su miesto ir jo apylinkių istorija. Muziejus pristato įvairias ekspozicijas, susijusias su pramoninio laikotarpio pradžia, regiono kultūros ir meno raida, taip pat miesto vaidmeniu istorinių įvykių kontekste. Lankytojai čia gali pamatyti autentiškus artefaktus, senovinius dokumentus ir nuotraukas, kurios padeda geriau suprasti ir įsijausti į praeities gyvenimą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!