Krokuvos miestas, turtingas savo istorine ir kultūrine praeitimi, siūlo lankytojams daugybę neįkainojamų vietų, kurios atspindi šios vietovės dvasią ir istoriją. Toliau pateikiamas išsamus aprašymas TOP 10 lankytinų vietų Krokuvos mieste, kurios nepaliks abejingų.

1. Vavelio pilis (Zamek Królewski na Wawelu)

Įspūdinga Vavelio pilis stūkso ant Vavelio kalvos, šalia Vyslos upės, ir yra viena iš svarbiausių Lenkijos nacionalinių simbolių. Tai buvusi Lenkijos karalių rezidencija, kurios širdyje stūkso Vavelio katedra, amžiais matęs šalies karūnavimus ir karalių laidotuves. Pilyje veikia kelios muziejų ekspozicijos, pristatančios tiek gotikinius, tiek renesansinius architektūros bruožus, turtingus meninius lobius ir ginklų kolekcijas.

2. Senamiestis (Stare Miasto)

Krokuvos senamiestis, UNESCO pasaulio paveldo sąrašo dalis, yra širdis, kurioje plaka miesto istorija ir kultūra. Centrinė aikštė, Rynek Główny, yra viena iš didžiausių viduramžių aikščių Europoje, apsupta istorinių pastatų ir spalvingų buržuazinių namų. Čia taip pat įsikūręs garsusis Audinių rūmai (Sukiennice), kuriame šiandien veikia suvenyrų parduotuvės ir meno galerijos.

3. Karalių kelias (Droga Królewska)

Šis istorinis maršrutas yra tarsi laiko mašina, leidžianti patirti miesto istoriją. Kelias prasideda Barbakano priešpilyje, eina pro Florijanska vartus, tęsiasi per Rynek Główny ir baigiasi Vavelio pilyje. Kelionė šiuo keliu leidžia išvysti įspūdingiausius architektūros šedevrus ir svarbiausias istorines vietas.

4. Kazimiero rajonas (Kazimierz)

Kazimiero rajonas yra vienas iš kultūriškai įvairiapusiškiausių Krokuvos rajonų, kuris istoriškai buvo žydų bendruomenės centras. Šiandien jis garsėja savo bohemiška atmosfera, meno galerijomis, neįprastomis parduotuvėmis ir kavinėmis. Čia taip pat galima aplankyti kelias išlikusias sinagogas ir sužinoti daugiau apie žydų kultūrą bei istoriją.

5. Vavelio Smilgos urvas (Smocza Jama)

Legenda byloja, kad po Vavelio kalnu gyveno smilgas, kuris terorizavo miestą, kol nebuvo nugalėtas vietos didvyrio. Dabar po kalva įrengtas urvas yra atviras lankytojams, kurie nori pažinti šią mitologinę vietos dalį ir patirti paslaptingą požeminį pasaulį.

6. Marijos Bažnyčia (Kościół Mariacki)

Ši gotikinė bažnyčia, įsikūrusi Rynek Główny šiaurės rytuose, yra žinoma dėl savo dviejų nelygių bokštų ir kas valandą skambančio trimitininko signalo. Bažnyčios viduje slypi tikras meno kūrinys – Veito Staso sukurtas aukštas medinis altorius, kuris yra vienas didžiausių viduramžių meno kūrinių Europoje.

7. Rynek Underground muziejus (Podziemia Rynku)

Žemiau Rynek Główny aikštės slypintis muziejus atveria duris į Krokuvos praeitį, leidžiantis lankytojams tyrinėti miesto archeologinius sluoksnius ir sužinoti apie jo istoriją nuo viduramžių iki šiandienos. Tai interaktyvi paroda, kurioje naudojamos modernios technologijos pristato miesto praeitį.

8. Wieliczka Druskos kasykla (Kopalnia soli Wieliczka)

Nors ši kasykla yra už miesto ribų, ji yra viena iš populiariausių turistinių atrakcijų regione. Kasykloje ekskursijos veda per kilometrus požeminių tunelių, pristatant druskos skulptūras, ežerus ir netgi požeminę katedrą, viską iškaltą druskoje.

9. Schindlerio fabrikas (Fabryka Schindlera)

Ši vieta, išgarsėjusi per Steveno Spielbergo filmą „Schindlerio sąrašas“, dabar yra muziejus, skirtas Krokuvos gyvenimui Antrajame pasauliniame kare ir Oskaro Schindlerio pastangoms išgelbėti žydų darbuotojus nuo Holokausto. Muziejaus ekspozicijos atkuria to meto įvykius ir aplinką, suteikdamos gilų istorinį kontekstą.

10. Planty parkas

Šis žaliasis žiedas, apjuosiantis senamiestį, yra vieta, kurioje miestiečiai ir lankytojai gali mėgautis gamta ir ramybe. Parkas buvo įrengtas ant buvusių miesto sienų vietoje ir dabar siūlo malonias pasivaikščiojimo takas, fontanus ir skulptūras, kurios papildo Krokuvos miesto grožį.

Kiekviena šių vietų yra unikalus Krokuvos bruožas, suteikiantis miestui jo nepakartojamą charakterį ir sielą. Apsilankymas čia suteikia galimybę ne tik patirti miesto istoriją ir kultūrą, bet ir pasigrožėti įspūdingais architektūros šedevrais bei patirti miesto gyvenimo dvasią.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!