Krokuvos druskų kasykla, oficialiai žinoma kaip Wieliczka Druskos Kasykla, yra vienas iš įspūdingiausių ir nepaprastų objektų Lenkijoje, esantis netoli Krokuvos miesto. Ši kasykla, ilgametė druskos gavybos vieta, šiandien yra vienas iš populiariausių turistinių lankytinų objektų, patraukiantis lankytojus iš viso pasaulio su savo požeminiais tuneliais, skulptūromis ir netgi požemine katedra, iškirsta iš druskos.

Istorijos Gylis

Apie Kasyklą

Wieliczka Druskos Kasykla pradėjo savo veiklą 13 amžiuje, o tai daro ją viena iš seniausių druskos kasyklų pasaulyje, kurioje gavyba buvo tęsiama iki 1996 metų. Per šiuos amžius, kasykloje buvo iškasta daugiau nei 300 kilometrų tunelių, esančių iki 327 metrų gylyje žemiau žemės paviršiaus.

UNESCO Paveldas

1997 metais Wieliczka Druskos Kasykla buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros ir natūralaus paveldo sąrašą, pabrėžiant jos svarbą ir unikalumą. Šis pripažinimas padėjo išsaugoti ir pabrėžti kasyklos istorinę ir kultūrinę reikšmę.

Požeminio Pasaulio Stebuklai

Požeminės Skulptūros ir Kambarys

Vienas iš daugelio stebinančių dalykų, kuriuos galima pamatyti Wieliczka kasykloje, yra skulptūros ir bareljefai, sukurti kasyklos darbuotojų. Šie meniniai kūriniai yra išskaptuoti iš druskos ir vaizduoja įvairias religines ir istorines scenas, įskaitant kopijas garsiausių Lietuvos ir Lenkijos kūrinių.

Požeminė Katedra

Šv. Kingos Katedra yra vienas iš kasyklos brangakmenių – tai didžiulis požeminis kambarys, visiškai iškaltas iš druskos, įskaitant altorius, sakyklą ir netgi puošnius sietynus. Ši vieta yra populiarus vestuvių ir kitų ceremonijų rengimo taškas.

Muziejaus Ekspozicijos

Kasykloje taip pat yra muziejus, kuris lankytojams pristato kasybos istoriją, technologijas, darbuotojų gyvenimą ir kultūrinį kasyklos paveldą per amžius.

Apsilankymo Patirtis

Ekskursijos ir Maršrutai

Kasykla siūlo keletą ekskursijų maršrutų, skirtų įvairiems lankytojų interesams, įskaitant turistinį maršrutą, kuris leidžia išvysti pagrindines požemines atrakcijas, ir pažintinį maršrutą, skirtą tiems, kurie nori gilesnio suvokimo apie kasybos procesus ir istoriją.

Saugos Instrukcijos ir Patogumai

Nepaisant to, kad ekskursija vyksta po žeme, kasykla yra gerai pritaikyta lankytojams, užtikrinant jų saugumą ir patogumą. Lankytojams suteikiamos aiškios saugos instrukcijos, o maršrutai yra pažymėti ir apšviesti.

Apsilankymo Krokuvos Druskų Kasykloje Reikšmė

Apsilankymas Wieliczka Druskos Kasykloje ne tik suteikia unikalią galimybę pamatyti požeminį pasaulį, bet ir leidžia susipažinti su svarbia dalimi regiono istorijos ir kultūros. Tai patirtis, kuri suteikia galimybę pamatyti, kaip gamtos jėgos ir žmogaus darbas gali sukurti tikrus stebuklus po žeme.

Galerija

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!