Lomža (lenk. Łomża) – tai žavingas miestas šiaurės rytų Lenkijoje, kuris, nepaisant savo nedidelio dydžio, gali pasigirti turtinga istorija ir daugybe lankytinų vietų. Šiame straipsnyje aptarsime keletą populiariausių lankytinų vietų tiek pačioje Lomžoje, tiek jos apylinkėse.

Lomžos Katedra (Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika)

Šis neogotikinio stiliaus architektūros šedevras yra vienas iš pagrindinių miesto orientyrų. Pastatyta XIX a., katedra išsiskiria savo iškilminga išvaizda ir turtinga istorija.

Stary Rynek (Senasis Turgus)

Lomžos širdis ir seniausia miesto dalis. Senajame Turguje galima pamatyti gerai išsilaikiusius senovinius pastatus, o šiltuoju metų laiku čia vyksta įvairios kultūrinės veiklos.

Narevo Upės Krantinės (Bulwary nad Narwią)

Narevo upės krantinės – tai puiki vieta pasivaikščiojimams ir poilsiui gamtoje. Krantinės yra sutvarkytos ir pasižymi puikiomis poilsiui skirtomis vietomis bei vaizdais į upę ir miestą.

Lomžos Regioninė Muziejus (Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży)

Regioninė muziejus yra puiki vieta norintiems susipažinti su Lomžos bei aplinkinių regionų istorija ir kultūra. Muziejuje eksponuojami archeologiniai radiniai, dailės kūriniai ir etnografiniai eksponatai.

Lomžos Biblioteka (Biblioteka Publiczna Miasta Łomży)

Ši moderni biblioteka ne tik suteikia prieigą prie didžiulio knygų kiekio, bet ir reguliariai rengia įvairius kultūrinius renginius, tokius kaip skaitymai, susitikimai su autoriais ir parodos.

Wigierski Nacionalinis Parkas (Wigierski Park Narodowy)

Nors šis parkas yra šiek tiek toliau nuo Lomžos, jis yra puiki vieta vienos dienos išvykai. Parkas garsėja savo nuostabiais ežerais, įvairiapusiška flora ir fauna bei ramybe.

Šios vietos yra tik nedidelė dalis to, ką siūlo Lomža ir jos apylinkės. Kiekvienas lankytojas čia ras kažką sau – ar tai būtų istorijos gilinimasis, gamtos grožio tyrinėjimas ar kultūrinės patirties semtis.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!