Poznanė (lenk. Poznań) yra vienas iš seniausių ir didžiausių Lenkijos miestų, įsikūręs Vartos upės krantuose. Tai miestas, kuris garsėja savo istorinėmis vietomis, architektūra, universitetais ir dinamišku kultūrinio gyvenimo tempu. Poznanė yra puiki vieta tiems, kurie nori patirti autentišką Lenkijos kultūrą ir istoriją.

Poznanės Senamiestis (Stare Miasto)

Poznanės Senamiestis yra širdis ir siela, kurioje susipina įvairių epochų architektūra. Tai vieta, kur galima pasigrožėti gerai išsilaikiusiais viduramžių pastatais, o Senamiesčio aikštė (Stary Rynek) žavi savo spalvingumu ir gyvybingumu.

Poznanės Katedra (Katedra Poznańska)

Ši katedra yra viena seniausių Lenkijoje, kurios istorija siekia beveik tūkstantmetį. Įsikūrusi Ostrów Tumski saloje, katedra yra gotikinės architektūros perlė, turinti daug istorinių ir meninių vertybių.

Poznanės Rotušė (Ratusz w Poznaniu)

Renesanso stiliaus rotušė yra vienas įspūdingiausių architektūros paminklų mieste. Kasdien vidurdienį iš rotušės bokšto pasirodo du ožiukai ir muša galvomis, o tai yra vienas populiariausių turistų lankomų renginių.

Nacionalinis Poznanės Muziejus (Narodowe Muzeum w Poznaniu)

Nacionaliniame muziejuje galima išvysti įspūdingas meninių kolekcijų ekspozicijas, įskaitant Lenkijos ir Europos dailę nuo viduramžių iki šiuolaikinių laikų.

Bambrų Muziejus (Muzeum Bambrów Poznańskich)

Bambrų muziejus skiriamas unikalios Poznanės bambrų bendruomenės istorijai ir kultūrai, kuri savo šaknis sieja su XVIII a. migrantais iš Vokietijos.

Malta Poznanėje (Malta w Poznaniu)

Malta yra dirbtinė ežero oazė mieste, kurioje vyksta įvairios sporto ir pramogų veiklos. Tai puiki vieta aktyviam laisvalaikiui, įskaitant buriavimą, kanojas, dviračių takus ir net slidinėjimo trasą žiemą.

Poznanės Palmių Namai (Palmiarnia Poznańska)

Palmių namai yra botanikos sodas, kuriame galima pamatyti daugiau nei 17 000 augalų iš viso pasaulio. Tai ramybės ir atsipalaidavimo vieta, kurioje galima pasinerti į egzotinių augalų pasaulį.

Citadelės Parkas (Park Cytadela)

Citadelės parkas yra didžiulis žalias plotas, įkurtas ant buvusios tvirtovės griuvėsių. Parke galima rasti įvairių paminklų, skulptūrų, taip pat karinio muziejaus ekspoziciją.

Rogalinas (Rogalin)

Nedideliame Rogalino miestelyje, esančiame netoli Poznanės, įsikūrusi viena iš gražiausių Lenkijos dvarų sodybų su nuostabiu parku. Rogalinas žinomas dėl savo istorinio dvaro ir įspūdingos rožių kolekcijos.

Poznanė ir jos apylinkės siūlo įvairias pramogas kiekvienam lankytojui, pradedant nuo istorinių paminklų iki gamtos grožio ir kultūrinių renginių. Tai miestas, kuriame kiekvienas ras kažką įdomaus ir prasmingo.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!