Zakopanė, esanti prie Tatrų kalnų (Tatry), yra žinoma dėl savo nuostabaus kraštovaizdžio, tradicinės architektūros ir turtingos kultūros. Tai vieta, kur kiekvienas ras kažką sau – nuo aktyvaus poilsio kalnuose iki atsipalaidavimo gamtos apsuptyje ir susipažinimo su vietine kultūra. Štai keletas vietų, kurias būtina aplankyti lankantis Zakopanėje.

Krupówki gatvė

Krupówki yra širdis ir siela Zakopanėje, gyva ir nuolat pulsuojanti gatvė, pilna parduotuvių, restoranų ir kavinukių. Tai puiki vieta paragauti vietinės virtuvės, įsigyti amatininkų darbų ir pajusti miesto dvasią.

Gubałówka kalnas

Gubałówka yra vienas iš lengviausiai pasiekiamų Zakopanės kalnų, siūlantis įspūdingus vaizdus į Tatrų kalnus ir pats miestas. Čia veikia keltuvas, kuris pakels jus į viršūnę, kur galėsite ne tik grožėtis panoramomis, bet ir išbandyti įvairias pramogas.

Morskie Oko ežeras

Morskie Oko, reiškiantis „Jūros akis”, yra didžiausias Tatrų kalnų ežeras. Jis žavisi ne tik savo dydžiu, bet ir nepaprastu gamtos grožiu, supančiu ežerą. Pasiekiamas tik pėsčiomis ar arklių traukiamais vežimėliais, tai puiki vieta mėgstantiems žygius.

Kasprowy Wierch kalnas

Kasprowy Wierch yra vienas iš aukščiausių Zakopanės prieinamų viršūnių, siūlantis kvapą gniaužiančius vaizdus į Tatrų kalnus. Čia veikia keltuvas, kuris padės lengvai pasiekti viršūnę ir mėgautis neįkainojamais vaizdais.

Wielka Krokiew tramplynas

Wielka Krokiew yra tarptautinis šuolių tramplynas, kuris yra svarbus žiemos sporto renginių, įskaitant Pasaulio taurės varžybas, centras. Net ir nežiemos metu, tai įdomi vieta apsilankyti ir susipažinti su šuolių į kalnus sportu.

Zakopanės Tatrų nacionalinis parkas (Tatrzański Park Narodowy)

Zakopanė supa Tatrų nacionalinis parkas, kuris yra idealus žygių mėgėjams. Čia rasite daugybę pažymėtų takų, vedančių per įspūdingiausias gamtos vietas, įskaitant kalnų ežerus, upelius ir viršūnes.

Aplankę šias vietas Zakopanėje, patirsite ne tik gamtos grožį ir kalnų didybę, bet ir susipažinsite su turtinga vietos kultūra bei tradicijomis.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!