Kelionė į kerinčias Maltos salas – tai jaudinantis nuotykis, žadantis pažintį su turtingomis istorinėmis vietomis, grožėjimąsi nuostabiais kraštovaizdžiais ir pasinėrimą į gyvybingą vietos kultūrą. Kad kelionė būtų kuo sklandesnė ir malonesnė, labai svarbu žinoti muitinės taisykles, ypač dėl draudžiamų ir ribojamų daiktų. Šiame vadove aprašoma, ką galima ir ko negalima vežtis į Maltą, ir padedama tinkamai pasiruošti kelionei.

Draudžiami daiktai Maltoje

Norint išvengti vėlavimo ar teisinių problemų muitinėje, labai svarbu suprasti, kokie daiktai yra draudžiami. Čia pateikiamas sąrašas daiktų, kurių negalima įsivežti į Maltą:

 • Neteisėti narkotikai: Neteisėtų narkotikų laikymas, vartojimas ar prekyba jais yra griežtai draudžiama ir už tai gresia griežtos bausmės.
 • Ginklai ir šaudmenys: Šaunamieji ginklai, sprogmenys ir šaudmenys draudžiami be atitinkamo leidimo ir dokumentų.
 • Nykstančios rūšys: Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) saugomų nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių produktai draudžiami.
 • Padirbtos prekės: Piratiniai CD, DVD ar kitos suklastotos prekės: Draudžiama įsigyti prekių, kuriomis pažeidžiamos intelektinės nuosavybės teisės, pavyzdžiui, piratinių CD, DVD ar kitų suklastotų prekių.
 • Nepadori ar įžeidžianti medžiaga: Draudžiama platinti leidinius, DVD ar medžiagą, kuri laikoma nepadoria ar įžeidžiančia.

Apribotos prekės

Kai kuriuos daiktus galima įvežti į Maltą, tačiau jiems taikomi apribojimai arba reikalingi specialūs dokumentai:

 • Vaistai: Receptiniai vaistai turi būti su receptu arba gydytojo pažyma, ypač jei jų sudėtyje yra medžiagų, kurios kontroliuojamos pagal piktnaudžiavimo narkotikais taisykles.
 • Maisto ir augaliniai produktai: Tam tikriems maisto produktams ir augalams taikomi apribojimai, kad būtų išvengta ligų plitimo. Jei planuojate įsivežti šių produktų, patartina pasidomėti naujausiomis gairėmis.
 • Naminiai gyvūnai: Įvežant naminius gyvūnus į Maltą reikia laikytis konkrečių taisyklių, įskaitant mikročipavimą, skiepijimą ir galbūt karantiną. Gyvūnų augintinių kelionių schema (PETS) numato naminių gyvūnėlių gabenimo iš vienos ES šalies į kitą sistemą.
 • Kultūriniai ir istoriniai daiktai: Kultūrinės ar istorinės reikšmės daiktams išvežti iš kilmės šalies gali reikėti eksporto sertifikatų. Taip pat įvežant tokius daiktus į Maltą gali prireikti dokumentų, kad būtų užtikrinta, jog tai nėra neteisėtai išvežti artefaktai.

Patarimai, kaip be rūpesčių atlikti muitinę

 • Atlikite tyrimą ir pasiruoškite: Prieš pakuodami daiktus pasidomėkite naujausiomis muitinės taisyklėmis oficialioje Maltos muitinės interneto svetainėje arba pasitarkite su savo oro linijų bendrove dėl konkrečių nurodymų.
 • Turėkite po ranka dokumentus: Jei gabenate draudžiamus daiktus, pavyzdžiui, vaistus ar naminius gyvūnus, pasirūpinkite, kad visi reikalingi dokumentai būtų lengvai prieinami.
 • Deklaruokite, jei abejojate: jei nesate tikri, ar daiktas priklauso ribojamų daiktų kategorijai, deklaruokite jį muitinėje, kad išvengtumėte galimų problemų.
 • Laikykitės vietos įstatymų: Vietos įstatymų ir muitinės taisyklių supratimas ir laikymasis gerai atspindi jūsų, kaip lankytojo, reputaciją ir užtikrina teigiamą patirtį.

Išvada

Susipažinę su Maltos muitinės taisyklėmis dėl draudžiamų ir ribojamų daiktų, galite drąsiai ruoštis kelionei, žinodami, kad laikotės vietos įstatymų. Toks pasirengimas ne tik padeda užtikrinti sklandų atvykimą į Maltą, bet ir prisideda prie šios nuostabios salų valstybės paveldo ir gamtinės aplinkos saugumo bei išsaugojimo.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!