Keliaudami tarp Lietuvos ir Maltos galite pažinti turtingą abiejų šalių kultūrą ir vaizdingą grožį. Nesvarbu, ar esate namo grįžtantis gyventojas, ar turistas, vežantis suvenyrus, norint, kad kelionė būtų kuo sklandesnė, būtina išmanyti muitinės taisykles dėl alkoholio ir cigarečių. Pateikiame išsamų alkoholio ir cigarečių gabenimo tarp Lietuvos ir Maltos vadovą bei papildomus patarimus, kad kelionė būtų be rūpesčių.

Alkoholio ir cigarečių leidimai: Iš Lietuvos į Maltą

Keliaujant iš Lietuvos į Maltą, kuri priklauso Europos Sąjungai (ES), alkoholio ir cigarečių gabenimo taisyklės yra skirtos asmeniniam naudojimui, o ne komerciniams kiekiams. Toliau pateikiamos rekomendacijos:

Alkoholis:

Asmeniniam naudojimui keliautojams leidžiama į Maltą įvežti nemokant muito mokesčio:

 • 10 litrų stipriųjų alkoholinių gėrimų (daugiau kaip 22 % tūrio alkoholio),
 • 20 litrų spirituoto vyno (pvz., portveino ar chereso),
 • 90 litrų vyno (iš kurių tik 60 litrų gali būti putojantis vynas),
 • 110 litrų alaus.

Cigaretės:

Cigarečių kiekis asmeniniam naudojimui yra 800 cigarečių vienam asmeniui. Ši nuostata taikoma ir kitiems tabako gaminiams, tačiau jų kiekiai koreguojami:

 • 400 cigarilių,
 • 200 cigarų,
 • 1 kg rūkomojo tabako.

Alkoholio ir cigarečių normos: Maltos į Lietuvą

Alkoholio ir cigarečių gabenimo iš Maltos į Lietuvą leidimai yra panašūs, nes abi šalys yra ES narės. Leidžiami kiekiai yra skirti asmeniniam naudojimui, todėl taikomi tie patys apribojimai.

Sąvokos „asmeniniam naudojimui” supratimas

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šios leidžiamos normos pagrįstos tuo, kas laikoma asmeniniu naudojimu. Muitinės pareigūnai turi teisę savo nuožiūra apklausti keliautojus, gabenančius prekes, kurių kiekis artimas šiems limitams, kad įsitikintų, jog prekės tikrai skirtos asmeniniam naudojimui, o ne perpardavimui. Pasiruošimas paaiškinti savo pirkinius gali padėti išvengti galimo vėlavimo.

Teisiniai aspektai ir patarimai

 • Amžiaus apribojimai: Norėdami gabenti alkoholį ir tabaką per ES sienas, turite būti ne jaunesni kaip 18 metų.
 • Saugokite kvitus: Jei gabenate beveik leistiną kiekį, naudinga išsaugoti pirkimo kvitus, nes muitinės pareigūnai gali paprašyti jų, kad patikrintų prekių vertę ir kiekį.
 • Kultūrinis jautrumas: Nors asmeniniam naudojimui skirtą alkoholį ir cigaretes vežtis leidžiama, visada atsižvelkite į kultūrinius ir teisinius ypatumus, ypač jei lankotės šalyse, kuriose šioms prekėms taikomi griežti reglamentai, arba vykstate tranzitu per jas.
 • Patikrinkite, ar nėra atnaujinimų: Muitinės taisyklės gali keistis, todėl prieš kelionę verta patikrinti naujausias rekomendacijas oficialiuose šaltiniuose arba ambasadoje.

Išvada

Keliauti su alkoholiu ir cigaretėmis tarp Lietuvos ir Maltos yra gana paprasta, nes asmeniniam naudojimui ES teritorijoje taikomi aiškūs leidimai. Suprasdami šias taisykles ir jų laikydamiesi, keliautojai gali mėgautis kelione nesijaudindami dėl muitinės komplikacijų, todėl kelionė bus sklandesnė ir malonesnė.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!