Gruodžio mėnesį Maltoje laukia nepakartojamos atostogos, kuriose švelnus Viduržemio jūros regiono žiemos oras dera su šventine nuotaika ir gausybe kultūrinių pramogų. Kai sala pasipuošia šventinėmis šviesomis ir dekoracijomis, lankytojai gali pasimėgauti ramesne Maltos puse, tyrinėti turtingą istoriją be minios žmonių ir pasinerti į vietos kalėdines tradicijas. Štai kodėl apsilankymas Maltoje gruodžio mėnesį gali būti žavus sprendimas.

Orai Maltoje gruodžio mėnesį

Gruodžio mėnesį Maltoje vyrauja vieni švelniausių žiemos orų Viduržemio jūros regione. Vidutinė dienos temperatūra svyruoja apie 16 °C, o vakarais būna vėsiau – apie 10 °C. Nors tai neabejotinai megztinis oras, ypač naktimis, saloje vidutiniškai 5-6 valandas per dieną šviečia saulė. Lietus lyja dažniau nei vasaros mėnesiais, tačiau paprastai jis būna trumpas ir greitai keičia giedrą dangų.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Kalėdų šventės: Kalėdų šventės: Malta rimtai žiūri į Kalėdas, o miestai ir kaimai visoje saloje nušvinta dekoracijomis ir prakartėlėmis. Sostinėje Valetoje su apšviestomis gatvėmis ir kalėdinėmis mugėmis tvyro šventinė atmosfera, puikiai tinkanti šventiniam apsipirkimui ir ramiems pasivaikščiojimams.
  • Ištirkite puikią gamtą: Gruodžio mėnesį dėl vėsesnės temperatūros puikiai tinka tyrinėti Maltos gamtos grožį. Žygiai pėsčiomis po kaimą ar pakrantės takais siūlo nuostabius vaizdus be vasaros karščio. Populiariausios vietos – Dingli uolos ir takai aplink Buskett Gardens.
  • Kultūriniai objektai: Gruodžio mėn. yra puikus metas aplankyti Maltos UNESCO pasaulio paveldo objektus, tokius kaip senovinis Valetos miestas, Hipogeumas ir megalitinės šventyklos. Muziejuose ir istorinėse vietose tvyro rami ir kontempliatyvi atmosfera.
  • Naujųjų metų šventės: Naujųjų metų sutikimas Maltoje: fejerverkai, gyva muzika ir šventės viešose aikštėse, ypač Valetoje. Šventinė dvasia ir gyvi susibūrimai sukuria įsimintiną metų pabaigą.
  • Tradicinė Maltos virtuvė: Žiema – puikus metas paragauti tradicinių maltietiškų patiekalų, kurie dažnai būna sotūs ir šildantys. Ieškokite tokių patiekalų kaip triušienos troškinys (stuffat tal-fenek), minestra (daržovių sriuba) ir imbuljuta tal-qastan (kaštonų ir kakavos gėrimas), kurie ypač populiarūs šventiniu laikotarpiu.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą gruodžio mėnesį

  • Tinkamai susipakuokite daiktus: Pasiimkite sluoksnius, įskaitant neperšlampamą striukę retkarčiais lyjant lietui ir šiltą megztinį vėsesniems vakarams. Norint tyrinėti miestus ir kaimus, būtina avėti patogius vaikščiojimo batus.
  • Pasitikrinkite darbo laiką: Žiemos sezono metu ir per šventes kai kurių lankytinų objektų darbo laikas gali būti sutrumpintas. Pravartu pasidomėti iš anksto ir atitinkamai suplanuoti apsilankymus.
  • Išbandykite vietines Kalėdų tradicijas: Kūčių vakarą dalyvaukite vidurnakčio mišiose ir susipažinkite su gražia maltiečių tradicija, kurią lydi choro giedojimas ir šventinės iškilmės.
  • Iš anksto užsisakykite nakvynę: Nors gruodis yra ramesnis nei vasaros mėnesiai, Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpis gali būti užimtas. Norėdami užsitikrinti pageidaujamą apgyvendinimo vietą, užsisakykite viešnagę iš anksto.

Išvada

Gruodžio mėnesį Malta yra šventinė ir jauki vieta, kurioje dera švelnus oras, kultūrinis turtingumas ir šventinė nuotaika. Nesvarbu, ar tyrinėjate senovines vietas, ar mėgaujatės puikia gamta, ar pasineriate į šventinę atmosferą, gruodis Maltoje suteikia nepakartojamą ir turiningą kelionės patirtį. Šventinė salos dvasia ir galimybė tyrinėti salą be minios turistų daro ją patraukliu pasirinkimu tiems, kurie šventiniu laikotarpiu nori pažinti kitokią Viduržemio jūros regiono pusę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!