Rudeniui įsibėgėjant Malta lapkritį virsta ramiu rojumi, kuriame vyrauja unikalus švelnaus oro, kultūrinių renginių ir ramaus kraštovaizdžio derinys. Šis ne piko mėnuo žavi tuos, kurie ieško ramesnių kelionių, atokiau nuo sezono šurmulio, tačiau vis dar turtingas gyvybinga salos kultūra ir gamtos grožiu. Štai kodėl Malta lapkritį gali būti puikus metas pabėgti į Viduržemio jūros regioną.

Orai Maltoje lapkričio mėnesį

Lapkričio mėnesį Maltoje vyrauja vėsesni ir permainingi orai, nes sala artėja prie žiemos. Vidutinė temperatūra svyruoja nuo 15 °C naktį iki 20 °C dieną, o jūros temperatūra svyruoja apie 21 °C, tačiau šiltesnėmis dienomis vis dar pakankamai švelni, kad būtų galima maudytis. Lyginant su sausais vasaros mėnesiais, lietaus iškrenta daugiau, todėl retkarčiais užklumpa lietūs, kurie atgaivina kraštovaizdį ir pripildo jį žalumos.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Tyrinėkite Valetą: turtingą istoriją ir nuostabią architektūrą turinčią sostinę dar maloniau tyrinėti be vasaros minios žmonių. Neskubėdami aplankykite tokias įžymybes kaip Švento Jono ko-katedra, Didžiojo magistro rūmai ir Nacionalinis archeologijos muziejus.
  • Pasivaikščiojimai ir žygiai pėsčiomis: Dėl vėsesnės temperatūros ir žalesnio kraštovaizdžio lapkritis puikiai tinka Maltos kraštovaizdžiui tyrinėti. Pasivaikščiojimo takai tokiose vietovėse kaip Dingli uolos ar Gozo kaimo takai siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus ir ramią atmosferą.
  • Kultūros šventės: Lapkričio mėnesį Maltos kultūrinės šventės išlieka gyvybingos. Lapkričio mėnesio kultūrinės pasiūlos akcentas – Trijų rūmų festivalis, kuriame švenčiama muzika ir menas istorinėse vietose.
  • Vyno degustacija: Pasinaudokite sezonu ir aplankykite Maltos vyno daryklas. Daugelis jų siūlo ekskursijas ir degustacijas, kurių metu susipažinsite su sparčiai augančia salos vyno kultūra ir galėsite paragauti vietinių vynų.
  • Istorinės vietos: Mažiau turistų, todėl Maltos priešistorines šventyklas ir kitas archeologines vietas galima aplankyti intymiau. Tokios vietos kaip Ħaġar Qim, Mnajdra ir Tarxien šventyklos kviečia tyrinėti neskubant.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą lapkričio mėnesį

  • Susipakuokite daiktus dėl permainingų orų: Pasiimkite įvairių drabužių, įskaitant šiltesnius sluoksnius vėsesnėms dienoms ir vakarams, taip pat lengvą lietaus striukę ar skėtį, jei kartais palis.
  • Patikrinkite darbo laiką: Lapkritį, kai ne piko metas, kai kurių lankytinų objektų, restoranų ir parduotuvių darbo laikas gali būti sutrumpintas. Pravartu pasitikrinti norimų aplankyti vietų darbo laiką.
  • Mėgaukitės sezoniniais malonumais: Lapkritis – puikus metas pasimėgauti Maltos sezonine virtuve: restoranuose siūlomi patiekalai iš šviežių vietinių produktų, pavyzdžiui, moliūgų, saldžiųjų bulvių ir kaštonų.
  • Pasinaudokite mažesnėmis kainomis: Lapkritį kelionės ir apgyvendinimo kainos paprastai būna mažesnės, todėl tai ekonomiškai naudingas laikas apsilankyti Maltoje. Ieškokite nuolaidų ir specialių pasiūlymų, kad kelionė būtų kuo naudingesnė.

Išvada

Lapkričio mėnesį Malta siūlo ramų poilsį, kuriame vyrauja ramus rudens grožis, kultūros turtingumas ir maltiečių svetingumo šiluma. Tai metas, kai galite iš tiesų pasinerti į salos istoriją, ramiai mėgautis jos gamtovaizdžiais ir patirti vietinį gyvenimą be sezono įkarščio minios. Nesvarbu, ar tyrinėjate senovinius miestus, ar degustuojate vietinius vynus, ar tiesiog mėgaujatės lėtesniu salos gyvenimo tempu, lapkritis Maltoje – tai unikali ir turininga kelionių patirtis.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!