Keliaujant į Maltą ir bet kurią Šengeno erdvės šalį, jūsų pasas turi galioti bent tris mėnesius po planuojamos išvykimo iš Šengeno erdvės datos. Tačiau, siekiant išvengti bet kokių galimų problemų, primygtinai rekomenduojama, kad jūsų pasas galiotų bent šešis mėnesius po planuojamo buvimo, nes tai yra įprastas reikalavimas daugelyje pasaulio šalių.

Pagrindiniai punktai

  • Trijų mėnesių minimalus galiojimas: Jūsų pasas turėtų galioti mažiausiai tris mėnesius po jūsų išvykimo iš Maltos ir Šengeno zonos datos. Tai yra privalomas reikalavimas, siekiant užtikrinti, kad laikytumėtės imigracijos taisyklių.
  • Rekomenduojamas šešių mėnesių galiojimas: Siekiant didesnio saugumo ir užtikrinti, kad atitiktumėte įvažiavimo į įvairias šalis reikalavimus, patartina turėti pasą, galiojantį šešis mėnesius po kelionės datos.
  • Pasitikrinkite prieš kelionę: Pasų ir vizų reikalavimai gali keistis, todėl prieš kelionę Maltos ambasadoje ar konsulate verta pasitikslinti naujausius atvykimo reikalavimus. Be to, kai kurios oro transporto bendrovės turi savo reikalavimus, kurie gali viršyti šalies, į kurią vykstama, reikalavimus, todėl taip pat patartina pasiteirauti oro transporto bendrovės.

Papildomos aplinkybės

  • Tušti paso puslapiai: Įsitikinkite, kad jūsų pase yra pakankamai tuščių puslapių, kad galėtumėte uždėti visus įvažiavimo ir išvažiavimo antspaudus. Nors Maltoje gali prireikti tik vieno tuščio puslapio, jei kelionės metu planuojate keliauti į kitas šalis, būtina turėti papildomų tuščių puslapių.
  • Paso atnaujinimo laikas: Jei prieš kelionę reikia atnaujinti pasą, atkreipkite dėmesį į dokumentų tvarkymo laiką, kuris gali skirtis priklausomai nuo metų laiko ir pasus išduodančios institucijos darbo krūvio jūsų šalyje. Išmintinga kreiptis dėl atnaujinimo likus pakankamai laiko iki planuojamos išvykimo datos.
  • Vaikų pasai: Nepamirškite, kad vaikų pasų galiojimo laikas yra trumpesnis nei suaugusiųjų pasų. Įsitikinkite, kad visi kartu su jumis keliaujančių nepilnamečių kelionės dokumentai taip pat atitinka galiojimo reikalavimus.

Išvada

Norint be rūpesčių atvykti į Maltą, būtina įsitikinti, kad jūsų pasas atitinka Maltos keliamus galiojimo reikalavimus. Iš anksto suplanavę ir įsitikinę, kad jūsų pasas galioja ilgiau nei planuojate būti šalyje, galėsite daugiau dėmesio skirti malonumams, kuriuos siūlo Malta – nuo turtingos istorijos ir kultūros objektų iki nuostabių Viduržemio jūros kraštovaizdžių. Prieš kelionę visada patikrinkite naujausius kelionės dokumentus ir atvykimo reikalavimus, kad kelionė būtų sklandi.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!