Viduržemio jūros pavasariui įsibėgėjant Malta gegužę tampa švyturiu keliautojams, ieškantiems tobulo šilto oro, kultūrinio turtingumo ir gamtos grožio derinio. Šis mėnuo žymi perėjimą į vasaros sezoną ir siūlo saulės nubučiuotas dienas, kurios idealiai tinka tyrinėti viską, ką gali pasiūlyti salynas – nuo istorinių miestų iki nuostabių pakrančių. Štai kodėl gegužė gali būti geriausias metas jūsų nuotykiui Maltoje.

Orai Maltoje gegužės mėnesį

Gegužės mėnesį Maltoje būdingos vis šiltesnės ir saulėtos dienos, o vidutinė temperatūra svyruoja nuo malonios 15 °C naktį iki malonios 23 °C dieną. Jūros temperatūra pradeda šiltėti ir vidutiniškai siekia apie 18 °C (64 °F), todėl ji kviečia maudytis ir užsiimti vandens sportu. Lietaus iškrinta nedaug, o saulė saloje šviečia apie 10 valandų per parą, todėl yra daug galimybių pasimėgauti Viduržemio jūros saule.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Valeta ir jos festivaliai: Gegužės mėnesį Maltos sostinėje Valetoje verda gyvenimas. Valetos žaliasis festivalis, kurio metu vyksta nuostabios gėlių parodos, istorines miesto erdves paverčia pavasario švente. Be to, dėl malonaus oro miesto architektūra ir į UNESCO sąrašą įtrauktos vietovės tampa lengviau prieinamos.
  • Prasideda paplūdimio dienos: Gegužę Maltoje neoficialiai prasideda paplūdimių sezonas. Keliaukite į tokias populiarias vietas kaip Auksinė įlanka, Mellieħa įlanka ar nuošalesnė Rojaus įlanka ir praleiskite dieną saulėje, jūroje ir smėlyje. Mėnesio pradžioje vanduo gali būti šiek tiek vėsus, bet gegužės pabaigoje paprastai būna pakankamai šiltas, kad būtų galima patogiai maudytis.
  • Nuotykiai lauke: Gegužę, kai kraštovaizdis žydi, o oras kaip tik tinkamas, puikiai tinka žygiams pėsčiomis, dviračiais ir Maltos gamtovaizdžio tyrinėjimams. Dinglio apylinkėse esančios uolos ir Majjistral gamtos ir istorijos parko takai siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus ir galimybę pamatyti Maltos augaliją ir gyvūniją.
  • Istorinės vietovės Komforte: Apžiūrėkite senovines Ħaġar Qim ir Mnajdra šventyklas, viduramžių miestą Mdiną arba karo patalpas Valetoje be didelio vasaros karščio. Gegužę vyraujanti švelnesnė temperatūra leidžia patogiau tyrinėti šiuos istorinius lobius.
  • Festų sezono pradžia: Gegužę prasideda festa sezonas – tradicinės kaimo šventės, skirtos šventiesiems globėjams pagerbti, kurių metu vyksta procesijos, fejerverkai ir gaminami vietiniai patiekalai. Norint pažinti Maltos kultūrą ir šventes, būtina dalyvauti festoje.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą gegužės mėnesį

  • Pasiimkite apsaugą nuo saulės: Saulėtų dienų ir veiklos lauke metu nuo Viduržemio jūros saulės būtina apsisaugoti apsauginiais kremais, kepurėmis ir akiniais nuo saulės.
  • Apgyvendinimas ir skrydžiai: Gegužės mėnesį keliautojai vis dažniau renkasi Maltą, todėl apgyvendinimą ir skrydžius užsisakykite iš anksto, kad užsitikrintumėte geriausias kainas ir pasirinkimą.
  • Pažinkite ne tik pagrindinę salą: Apsvarstykite galimybę surengti vienos dienos išvyką arba ilgiau pabūti Gozo ir Komino salose. Šios salos pasižymi ramesniu ritmu ir unikaliomis lankytinomis vietomis, pavyzdžiui, Ggantijos šventyklomis Gozo saloje ir krištolo skaidrumo Žydrosios lagūnos vandeniu Komino saloje.
  • Dalyvaukite kultūriniuose renginiuose: Patikrinkite vietinių renginių tvarkaraščius, kuriuose rasite gegužės mėnesį vykstančių festivalių, koncertų ir parodų, kad praturtintumėte savo kelionės įspūdžius Maltos menu ir kultūra.

Išvada

Gegužės mėnesį Maltoje švenčiamas pavasario grožis – šiltas oras, energingi kultūriniai renginiai ir galimybė pasimėgauti poilsiu gamtoje prieš prasidedant vasaros sezono įkarščiui. Nesvarbu, ar ilsitės paplūdimyje, ar tyrinėjate senovinius griuvėsius, ar dalyvaujate vietiniuose festivaliuose, gegužė yra puikus fonas įsimintinoms ir įvairioms atostogoms Maltoje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!