Balandžio mėnesį Maltoje švenčiamas pavasaris – sala atgyja ryškiomis spalvomis, o kalendoriuje gausu kultūrinės ir lauko veiklos. Šylant orams ir ilgėjant dienoms, balandžio mėnesį Maltoje galima mėgautis maloniu klimatu, sezoninėmis šventėmis ir galimybe patogiai tyrinėti salos gamtines ir istorines vietas. Štai kas lemia, kad balandis yra idealus metas atostogoms Maltoje.

Orai Maltoje balandžio mėnesį

Balandžio mėnesį Maltoje visiškai įsivyrauja pavasaris, o vidutinė temperatūra svyruoja nuo švelnių 12 °C naktį iki malonių 20 °C dieną. Lietaus gerokai sumažėja, todėl daugėja saulėtų dienų, puikiai tinkančių įvairiems nuotykiams lauke. Jūros temperatūra pradeda šilti ir vidutiniškai siekia apie 16 °C, o tai vilioja pirmuosius šio sezono maudymosi mėgėjus.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Velykų šventės: Jei esate Maltoje per Velykas, jūsų laukia šventė. Sala turi turtingą katalikišką paveldą, todėl Velykos čia švenčiamos labai karštai – įvairiuose miestuose ir kaimuose vyksta bažnytinės pamaldos, procesijos ir šventės. Tai gili kultūrinė patirtis, kurią pabrėžia tradicinė muzika, maistas ir garsiosios Didžiojo penktadienio procesijos.
  • Pažinkite gamtą: Balandžio mėn., kai kraštovaizdis žydi, idealiai tinka žygiams pėsčiomis, dviračiais ir pėsčiomis. Dingli uolos, takai aplink Buskett sodus ir takai, vedantys į nuošalius paplūdimius ir įlankas, siūlo nuostabius vaizdus ir galimybę pažinti Maltos gamtos grožį.
  • Valeta pavasarį: Sostinė su lauko kavinėmis, istorinėmis vietomis ir baroko architektūra spindi pavasario šviesoje. Apsilankykite Aukštutiniuose Barraka soduose, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys Didžiojo uosto vaizdai, apžiūrėkite Švento Jono ko-katedrą ir mėgaukitės neskubiais pasivaikščiojimais kalkakmenio gatvėmis.
  • Mdinos viduramžių festivalis: balandžio mėnesį vykstantis festivalis paverčia Maltos senąją sostinę Mdiną viduramžių miestu. Tai puiki proga nusikelti į praeitį, nes čia vyksta inscenizacijos, viduramžių turgūs, šaudymo iš lanko, šaudymo su sakalais ir kiti pasirodymai.
  • Dienos kelionė į Gozo: pasinaudokite švelniu oru ir aplankykite seserinę Maltos salą Gozo. Mažiau perpildytoje ir labiau kaimiškoje Gozo saloje rasite unikalių lankytinų vietų, pavyzdžiui, Ġgantijos šventyklų, nuostabių Auksinio lango griuvėsių ir žavią sostinę Viktoriją.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą balandžio mėnesį

  • Susipakuokite daiktus pavasario orams: Pasiimkite įvairių drabužių, įskaitant lengvus sluoksnius dienai ir ką nors šiltesnio vėsesniems vakarams. Vėjuotomis dienomis, ypač netoli pakrantės, patartina turėti lengvą striukę ir šaliką.
  • Iš anksto užsisakykite nakvynę: Balandžio mėnesį vis dažniau sulaukiama lankytojų, todėl rekomenduojama iš anksto užsisakyti nakvynę, ypač jei ketinate apsistoti populiariose vietovėse, pavyzdžiui, Valetoje, Šv.
  • Paragaukite sezoninių skanėstų: Pavasarį Maltoje galima paragauti šviežių produktų ir sezoninių patiekalų. Ieškokite artišokų, pupelių ir braškių, taip pat nepraleiskite progos paragauti tradicinių velykinių skanėstų, tokių kaip figolli (pyragėliai su migdolų įdaru) ir qagħaq tal-appostli (migdolų žiedai).
  • Pažinkite ne tik pagrindinę salą: Apsvarstykite galimybę organizuoti dienos išvykas ar ekskursijas į mažesnes Maltos salas – Komino ir Gozo, kur galima mėgautis ramesniu tempu ir gamtos vaizdais. Atšilus orams ypač vilioja Komino Mėlynoji lagūna.

Išvada

Balandis Maltoje – atsinaujinimo ir švenčių metas, siūlantis lankytojams turtingą kultūrinių patirčių, nuotykių gamtoje ir galimybę pamatyti pavasarinį salos grožį. Nesvarbu, ar dalyvausite tradicinėse Velykų šventėse, ar tyrinėsite gamtą, ar tiesiog kaitinsitės Viduržemio jūros saulėje, balandis yra puikus fonas įsimintinoms atostogoms Maltoje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!