Kovas Maltoje žymi pavasario pradžią, kai sala atsikrato paskutinių žiemos likučių ir pasitinka pirmuosius šiltus Viduržemio jūros saulės spindulius. Kovo mėnesį Maltoje pradeda žydėti laukinės gėlės, o dienos ilgėja, todėl šis metas patrauklus keliautojams, ieškantiems švelnaus oro ir mažiau žmonių. Štai ką reikia žinoti apie apsilankymą Maltoje šį pereinamąjį mėnesį.

Orai Maltoje kovo mėnesį

Atėjus pavasariui, orai Maltoje tampa vis malonesni. Vidutinė temperatūra svyruoja nuo vėsios 10 °C naktį iki malonios 17 °C dieną. Kritulių vis mažėja, ir nors retkarčiais vis dar galite sulaukti lietaus, vis dažniau pasitaiko saulėtų dienų, kurios suteikia daug galimybių iškylauti lauke. Jūra daugumai išlieka šiek tiek vėsi maudynėms – vidutinė temperatūra yra apie 15-16 °C, tačiau ji puikiai tinka pasivaikščiojimams pakrante ir ekskursijoms laivu.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Tyrinėkite Valetą: Maltos sostinė, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, nuostabiai atrodo švelnioje pavasario šviesoje. Pasivaikščiokite istorinėmis gatvėmis, apsilankykite Aukštutinės Barakos soduose, iš kurių atsiveria nuostabūs uosto vaizdai, ir apžiūrėkite tokias kultūros vertybes kaip Didžiojo magistro rūmai ir Šv.
  • Mėgaukitės kaimu: Kovas – puikus metas žygiams pėsčiomis ir lauko pramogoms. Majjistral gamtos ir istorijos parke arba Dinglio apylinkėse esančiose uolose esančiuose takuose atsiveria įspūdingi vaizdai ir galimybė pamatyti pavasarinėmis gėlėmis pražydusią Maltos gamtą.
  • Apsilankykite Mdinoje: Senovinis Mdinos miestas su siauromis sienomis, siaurais gatvelėmis ir nesenstančia architektūra, švelnesnėje pavasario šviesoje atrodo ypač stebuklingai. Pasimėgaukite ramiu pasivaikščiojimu ir užsukite į Fontanella Tea Garden paragauti garsiojo pyrago su vaizdu.
  • Festivaliai ir renginiai: Juozapo dienos (kovo 19 d.) ir Šv. Šiomis progomis dažnai rengiamos procesijos, valgomi tradiciniai patiekalai ir susipažįstama su Maltos tradicijomis.
  • Atraskite Maltos priešistorines vietas: Atvėsus orams, tai puikus metas aplankyti Maltos priešistorines šventyklas, įtrauktas į UNESCO sąrašą, pavyzdžiui, Ħaġar Qim ir Mnajdra, be minios žmonių ir vasaros karščio.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą kovo mėnesį

  • Apsirenkite sluoksniais: Maltos oro sąlygos gali būti permainingos: rytai ir vakarai gali būti vėsesni, o popietės – šiltos. Susidėję sluoksnius galėsite patogiai prisitaikyti prie dienos eigos.
  • Patikrinkite sezoninį darbo laiką: Kadangi dabar dar ne piko metas, patikrinkite lankytinų objektų ir maitinimo įstaigų darbo laiką, nes kai kurių jų darbo laikas gali būti ribotas.
  • Velykoms vietas užsisakykite anksčiau: Jei jūsų vizitas sutampa su Velykų šventėmis, turėkite omenyje, kad tai populiarus metas tiek vietiniams gyventojams, tiek svečiams. Nakvynės vietos gali būti perpildytos, todėl planuokite ir rezervuokite iš anksto.
  • Mėgaukitės sezonine virtuve: Pavasarį Maltoje galima paragauti šviežių produktų ir sezoninių skanėstų. Ieškokite vietinių patiekalų, pavyzdžiui, pastizzi (pikantiškų pyragaičių) su šviežiais žirneliais arba rikota, ir tradicinio velykinio skanėsto figolli (pyragaičių su migdolų įdaru).

Išvada

Kovo mėnesį Maltoje puikiai dera švelnus oras, kultūrinis turtingumas ir gamtos grožis. Tai metas, kai galite visapusiškai įvertinti salos istorines vietas, dalyvauti tradiciniuose renginiuose ir mėgautis žydinčiais kraštovaizdžiais, nes turistų čia mažiau. Nesvarbu, ar tyrinėjate senovinius miestus, ar mėgaujatės puikia gamta, ar dalyvaujate gyvybinguose festivaliuose – kovas yra mėnuo, kuris parodo Maltą visu jos pavasario grožiu.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!