Vasaris Maltoje – tai unikalus švelnios Viduržemio jūros žiemos oro ir kultūrinio turtingumo derinys, todėl tai intriguojantis mėnuo keliautojams, ieškantiems mažiau žmonių ir autentiškų įspūdžių. Nors likusi Europos dalis vis dar atšąla nuo žiemos šalčio, Maltoje vyrauja santykinai šiltesnis ir malonesnis klimatas. Štai kodėl apsilankymas Maltoje vasario mėnesį gali būti kaip tik tas žiemos pabėgimas, kurio ieškote.

Orai Maltoje vasario mėnesį

Vasario mėnesį Maltoje vyrauja vėsūs, bet malonūs orai. Vidutinė temperatūra naktį svyruoja nuo 9°C (48°F), dieną – 16°C (61°F), o dienos šviesa trunka apie 10 valandų. Nors tai vienas iš vėsesnių mėnesių, palyginti su šiaurės Europa, jis yra daug švelnesnis – retkarčiais lietų keičia šviesios, saulėtos dienos. Jūros temperatūra svyruoja apie 16 °C, todėl daugeliui maudytis joje yra vėsu, bet vis dar malonu vaikščioti pakrantėmis ir plaukioti valtimis.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Karnavalas: Vasario mėnesį Maltoje vyksta karnavalas, kurio tradicija skaičiuoja šimtus metų. Prieš gavėnią vykstančioje energingoje šventėje dalyvauja įmantrios plaukiojančios valtys, kostiumai ir vakarėliai visose salose, o pagrindinės šventės vyksta Valetoje ir Nadure, Gozo saloje. Tai fantastiškas metas susipažinti su spalvingiausia ir gyvybingiausia Maltos kultūra.
  • Valeta: Maltos sostinę būtina aplankyti ištisus metus, tačiau tyrinėti jos barokines gatves ir grandiozinę architektūrą be sezono įkarščio minios yra ypač malonu. Nepraleiskite į UNESCO sąrašą įtrauktos Švento Jono ko-katedros ir Didžiojo magistro rūmų.
  • Mdina: Vasario mėnesį senovinis Mdinos miestas, apjuostas sienomis, išsiskiria ypatingu žavesiu: čia mažiau turistų ir tvyro rami atmosfera. Žinomas kaip „tylusis miestas”, jo siauros gatvelės ir šimtmečių senumo pastatai puikiai tinka tyrinėti švelnią žiemos dieną.
  • Veikla lauke: Pasinaudokite vėsesne temperatūra ir tyrinėkite Maltos gamtovaizdį. Žygiai pėsčiomis tokiose vietovėse kaip Dingli uolos arba Marsaskalos-Marsaxlokk takas siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus be vasaros karščio.
  • Kultūros objektai: Žiemos mėnesiai ramesni, todėl tai puikus metas neskubant aplankyti daugybę Maltos istorinių vietų ir muziejų, tokių kaip Hal Saflieni hipogėjus ar Nacionalinis archeologijos muziejus.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą vasario mėnesį

  • Susipakuokite daiktus atsižvelgiant į orus: Pasiimkite sluoksnius, kad galėtumėte prisitaikyti prie kintančios temperatūros, taip pat neperšlampamą striukę retkarčiais lyjant lietui.
  • Patikrinkite renginių tvarkaraščius: Jei norite dalyvauti karnavale, pasidomėkite datomis ir renginių tvarkaraščiu, nes kiekvienais metais jis gali skirtis. Be švenčių, kai kurioms pramogoms žiemą gali būti sutrumpintas darbo laikas.
  • Apgyvendinimo pasiūlymai: Vasario mėnesį Maltoje yra ne turizmo sezonas, todėl galite rasti puikių viešbučių ir apgyvendinimo pasiūlymų.
  • Valentino diena: Vasario mėnesį Malta yra unikali vieta romantiškai išvykai. Daugelis restoranų ir viešbučių šiai progai turi specialių pasiūlymų ir meniu.

Išvada

Lankydamiesi Maltoje vasario mėnesį galėsite pamatyti kitokią salos pusę – nuo kultūrinio karnavalo spektaklio iki ramaus miestų ir kaimų grožio. Švelnūs orai ir mažesnis turistų skaičius daro šį laikotarpį patrauklų tiems, kurie nori ramiai tyrinėti turtingą Maltos istoriją ir gamtos grožį. Nesvarbu, ar jus traukia šventinė karnavalo atmosfera, ar ramūs žiemos kraštovaizdžiai, Malta vasario mėnesį siūlo turiningą ir įsimintiną kelionės patirtį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!