Keliaudami į Maltą sausio mėnesį turite unikalią galimybę patirti salyno žavesį be turistų minios per patį turistinio sezono įkarštį. Nors didžioji Europos dalis yra giliai įžengusi į žiemos gniaužtus, Maltoje vyrauja švelnesnis klimatas, todėl ji yra patraukli vieta ieškantiems žiemos poilsio. Štai ką reikia žinoti apie apsilankymą Maltoje sausio mėnesį – nuo orų, kurių galite tikėtis, iki lankytinų vietų, kurių nevalia praleisti.

Orai Maltoje sausio mėnesį

Sausis yra šalčiausias Maltos mėnuo, tačiau „šalta” yra santykinis dalykas, kai esate Viduržemio jūros viduryje. Vidutinė temperatūra svyruoja nuo 9-11 °C naktį iki 15-17 °C dieną. Nors tai neabejotinai megztinis oras, ypač vakarais, jis yra daug švelnesnis nei šaltis, kuris šiuo metu būna didžiojoje Europos dalyje. Galimi krituliai, nes sausis yra vienas drėgniausių mėnesių Maltoje, tačiau paprastai jie trunka neilgai ir keičiasi su giedromis, saulėtomis dienomis.

Ką pamatyti ir nuveikti

Nepaisant vėsesnės temperatūros, Malta sausio mėnesį toli gražu nėra mieguista. Štai keletas veiklų ir lankytinų vietų, dėl kurių Maltą verta aplankyti sausio mėnesį:

  • Valeta: Maltos sostinė yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra istorijos, kultūros ir architektūros lobynas. Sausio mėn. vėsesnė temperatūra puikiai tinka tyrinėti Valetos barokinę architektūrą, įskaitant Švento Jono ko-katedrą ir Didžiojo magistro rūmus, be vasaros karščio ir minios žmonių.
  • Mdina: Mdina yra senoji Maltos sostinė, vadinama „tyliuoju miestu”. Jos siauros gatvelės ir senovinės sienos žiemos mėnesiais atrodo dar nuotaikingiau. Nuo miesto bastionų atsiveria nuostabūs salos vaizdai.
  • Muziejai ir kultūros objektai: Maltos muziejai ir istorinės vietovės: Pasinaudokite šilta patalpų šiluma daugybėje Maltos muziejų ir istorinių vietų. Nacionalinis archeologijos muziejus ir Maltos aviacijos muziejus – tai tik kelios įdomios vietos, kurias galima apžiūrėti.
  • Lauko nuotykiai: Sausis – puikus metas žygiams pėsčiomis ir pasigrožėjimui Maltos gamtovaizdžiu. Dinglio uolos ir Rabato apylinkių apylinkės siūlo gražius pasivaikščiojimus su mažiau turistų.
  • Festivaliai ir renginiai: Sausio mėnesį Maltoje nesiliauja kultūriniai renginiai. Sausio mėnesį vykstančiame Valetos tarptautiniame baroko festivalyje švenčiamas miesto baroko paveldas, istorinėse vietose rengiami muzikiniai pasirodymai.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą sausio mėnesį

  • Susipakuokite daiktus įvairiais sluoksniais: Todėl patartina susikrauti įvairių drabužių: nuo lengvų sluoksnių saulėtoms dienoms iki šiltesnių striukių vakarams.
  • Patikrinkite darbo laiką: Sausio mėn. yra ne piko sezonas, todėl kai kurių lankytinų vietų ir restoranų darbo laikas gali būti sutrumpintas. Pravartu iš anksto pasidomėti.
  • Mėgaukitės laisvu tempu: Vienas iš Maltos lankymosi sausio mėnesį malonumų – tai laisvas tempas. Nesant vasarą minios žmonių, galite neskubėti lankyti lankytinų objektų, neskubėdami mėgautis maistu ir patirti ramesnę Maltą.

Išvada

Apsilankymas Maltoje sausio mėnesį – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori tyrinėti turtingą archipelago istoriją ir kultūrą ramesnėje aplinkoje. Nors oras ir vėsus, tačiau, palyginti su didžiąja dalimi Europos, jis yra švelnus, o galimybė pamatyti Maltos įžymybes be minios žmonių yra išties ypatinga. Nesvarbu, ar vaikštote senovinėmis Mdinos gatvėmis, ar mėgaujatės kultūrinėmis Valetos šventėmis, ar mėgaujatės natūraliu Maltos kaimo grožiu, sausis Maltoje siūlo unikalią ir įsimintiną kelionės patirtį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!