Turtingą istorijos, kultūros ir Viduržemio jūros regiono žavesio gobeleną turinčioje Maltoje galima rasti daugybę unikalių suvenyrų ir dovanų, atspindinčių salos esmę. Nesvarbu, ar ieškote ko nors tradicinio, amatininkų sukurto, ar tiesiog skanaus, Maltoje yra daugybė lobių, laukiančių, kol juos atrasite. Pateikiame jūsų gidą, ką pirkti Maltoje arba ką parsivežti kaip suvenyrą, kad išvyktumėte su dalelyte šios kerinčios salos.

1. Mdinos stiklas

Vienas iš ikoniškiausių Maltos amatų – Mdinos stiklas – saloje gaminamas nuo 1968 metų. Kiekvienas Mdina Glass dirbinys, žinomas dėl savo ryškių spalvų ir unikalių raštų, gaminamas rankomis, naudojant tradicines stiklo pūtimo technikas. Nuo vazų ir žvakidžių iki dekoratyvinių dubenų ir papuošalų – „Mdina Glass” yra nuostabus ir autentiškas suvenyras.

2. Filigraniniai papuošalai

Maltos filigranas – tai išskirtinė metalo dirbinių forma, dažnai gaminama iš sidabro arba aukso, pasižyminti sudėtingais raštais ir raštais. Šis tradicinis amatas apima plonų metalo siūlų sukimą ir litavimą, kad būtų sukurti subtilūs papuošalai, pavyzdžiui, auskarai, pakabukai, apyrankės ir Maltos kryžius – amžinas Maltos simbolis.

3. Ġbejniet (Maltos sūris)

Jei norite parsivežti namo Maltos skonį, ieškokite tradicinio maltietiško sūrio Ġbejniet. Šie nedideli apvalūs sūriai gaminami iš avių arba ožkų pieno ir būna įvairių formų: švieži, džiovinti saulėje, paskaninti pipirais arba apvolioti žolelėmis. Ġbejniet yra puikus suvenyras maisto entuziastams, norintiems prisiminti Maltos kulinarinę patirtį.

4. Nėriniai iš Gozo

Nėrinių pynimo menas, arba „bizzilla”, Maltoje, ypač Gozo saloje, yra šimtmečius gyvuojanti tradicija. Maltos nėriniai garsėja savo sudėtingais raštais ir motyvais, dažnai pasižyminčiais sudėtingais raštais ir motyvais. Nėriniai, pavyzdžiui, staltiesės, servetėlės ir skarelės, yra ne tik gražūs, bet ir neša salos kultūrinį paveldą.

5. Maltos medus

Maltos medus vertinamas nuo senų laikų, žinomas dėl savo sodraus skonio ir gydomųjų savybių. Unikali salų flora lemia savitą Maltos medaus skonį, todėl jis yra saldus suvenyras sau arba apgalvota dovana artimiesiems.

6. Cisk Lager ir Kinnie

Nė vienas apsilankymas Maltoje neapsieina be mėgstamo salos alaus „Cisk” arba nealkoholinio gaiviojo gėrimo „Kinnie”, gaminamo iš karčiųjų apelsinų ir aromatinių žolelių. Parsivežti namo butelį Cisk arba Kinnie – puikus būdas pasidalyti Maltos skoniais su draugais ir šeima.

7. Maltos keramika

Maltos keramika, atspindinti ryškias Viduržemio jūros regiono spalvas ir stilių, yra populiarus suvenyrų pasirinkimas. Rankomis tapytos plytelės, keramika ir virtuvės indai su tradiciniais maltietiškais raštais ir motyvais yra ne tik funkcionalūs, bet ir žavūs prisiminimai apie Maltoje praleistą laiką.

8. Ta’ Qali amatų kaimas

Jei norite įsigyti maltietiškų suvenyrų vienoje vietoje, apsilankykite Ta’ Qali amatų kaimelyje. Čia rasite visko – nuo stiklo dirbinių ir nėrinių iki sidabro ir keramikos, pagamintų vietos amatininkų. Tai puiki vieta pamatyti, kaip gaminami Maltos amatai, ir įsigyti autentiškų suvenyrų.

Išvada

Pasirinkę tinkamą suvenyrą, prisiminimus galite paversti apčiuopiamais kelionės prisiminimais. Nesvarbu, ar tai būtų subtilus filigraninių papuošalų grožis, turtingas Maltos medaus skonis, ar meniškas Mdinos stiklo meistriškumas, kiekvienas daiktas neša dalelę Maltos sielos. Taigi, keliaudami po salos gatves ir turgus, ieškokite šių unikalių lobių, kurie padės išsaugoti Maltos nuotykius dar ilgai po to, kai grįšite namo.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!