Rugpjūtį Maltoje vasara pasiekia savo viršūnę tiek temperatūros, tiek salose tvyrančios šventinės nuotaikos prasme. Šis laikotarpis pasižymi šurmuliuojančiais paplūdimiais, aktyvia kultūrine veikla ir šilčiausiu metų oru, todėl jis traukia tiek saulės ieškotojus, tiek festivalių lankytojus. Toliau apžvelgiame, ko tikėtis Maltoje rugpjūčio mėnesį – nuo orų iki renginių ir veiklos, kuriuos būtina pamatyti.

Orai Maltoje rugpjūčio mėnesį

Rugpjūtis Maltoje yra karštas ir saulėtas, temperatūra dieną dažnai pakyla virš 30 °C, o naktį retai nukrenta žemiau 22 °C. Jūros temperatūra yra apie 26°C (79°F), todėl puikiai tinka maudynėms, nardymui ir vandens sportui. Nors karštis gali būti labai didelis, beveik nuolat šviečianti saulė ir žydras dangus tai su kaupu kompensuoja ir sudaro puikias sąlygas vasaros atostogoms.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Paplūdimiai ir vandens pramogos: Šiltas rugpjūtis – puikus metas paplūdimių mėgėjams. Nuo smėlėtų Auksinės įlankos krantų iki uolėtų Peterio įlankos įlankėlių – paplūdimį ras kiekvienas. Vandens sporto šakos – nuo vandens motociklų iki parasparnių – yra plačiai prieinamos drąsuoliams.
  • Kaimo šventės: Rugpjūtį vyksta tradicinės kaimų šventės, kurių metu švenčiami šventieji globėjai, vyksta procesijos, muzika, fejerverkai ir bendros šventės. Šios šventės yra gyva Maltos kultūros dalis, leidžianti pažinti salos bendruomenės dvasią ir tradicijas.
  • Išvykos laivu: Pasinaudokite ramia jūra ir keliaukite už pagrindinės Maltos salos ribų. Populiarios dienos išvykos į mažesnes, ramias Gozo ir Komino salas, o Komino Žydrąją lagūną būtina aplankyti dėl krištolo skaidrumo vandens.
  • Kultūriniai renginiai: Maltos tarptautiniame menų festivalyje, kuris vyksta liepos-rugpjūčio mėnesiais, rodomi įvairūs pasirodymai: nuo muzikos iki teatro ir šokio, kuriuose dalyvauja vietos ir užsienio menininkai.
  • Naktinis gyvenimas: Rugpjūčio naktimis čia verda gyvenimas. Ypač Švento Džuliano rajone yra daugybė restoranų ir pramogų – nuo pajūrio barų iki šurmuliuojančių naktinių klubų.

Patarimai keliaujant į Maltą rugpjūčio mėnesį

  • Išlikite vėsūs: Rugpjūtį Maltoje gali būti labai karšta. Veiklą lauke suplanuokite vėsesniam rytui arba vėlyvai popietės valandai ir nepamirškite reguliariai teptis kremu nuo saulės, dėvėti skrybėlę ir nepamirškite apsišlakstyti vandeniu.
  • Apgyvendinimas ir minios: Rugpjūtis yra pats turistinio sezono įkarštis, todėl tikėkitės minios žmonių, ypač populiariose vietose ir paplūdimiuose. Kad užsitikrintumėte pageidaujamą nakvynę, apgyvendinimą užsisakykite iš anksto.
  • Patirkite festa: Jei norite iš tiesų pažinti Maltos kultūrą, apsilankykite vienoje iš daugelio kaimų švenčių. Jų metu siūlomas fantastiškas maistas, tradicinė muzika ir galimybė pabendrauti su vietiniais gyventojais.
  • Apžiūrėkite miestą anksti arba vėlai: Kad išvengtumėte didžiausio karščio ir minios žmonių, planuokite aplankyti populiarias lankytinas vietas, pavyzdžiui, Mdiną arba Valetos istorines gatves anksti ryte arba vėlai vakare.

Išvada

Lankydamiesi Maltoje rugpjūtį galėsite patirti gyvybingą Maltos vasaros šerdį, kur šiltas oras ir gyva kultūrinė aplinka suteikia begalę galimybių mėgautis ir tyrinėti. Nepaisant karščio, krištolo skaidrumo Viduržemio jūros žavesys, šventiška kaimų švenčių atmosfera ir ramus salos gyvenimo būdas daro rugpjūtį patraukliu atostogų Maltoje laiku.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!