Rugsėjis Maltoje – stebuklingas metas, kai vasaros karščiai ima slopti, o turizmo sezono įkarštis baigiasi, todėl čia puikiai dera šilti orai, mažėja žmonių ir Maltos gyvenimas išlieka gyvybingas. Šis mėnuo sujungia geriausius vasaros ir rudens aspektus, todėl tai puikus metas ieškantiems ramesnio Viduržemio jūros regiono poilsio. Štai ką reikia žinoti apie apsilankymą Maltoje rugsėjo mėnesį.

Orai Maltoje rugsėjo mėnesį

Rugsėjis Maltoje pasižymi šiltomis, saulėtomis dienomis, kurios švelniai pereina į vėsesnius rudens vakarus. Vidutinė dienos temperatūra svyruoja apie 27 °C, o mėnesio pabaigoje palaipsniui mažėja. Naktys būna komfortiškos, vidutiniškai apie 20°C. Jūra išlieka šilta nuo vasaros, jos temperatūra siekia apie 25°C, todėl puikiai tinka maudynėms, nardymui ir nardymui. Kritulių vis dar iškrenta nedaug, tačiau mėnesiui įsibėgėjus jų gali šiek tiek padaugėti – tai atgaivins kraštovaizdį ir suteiks jam naujos gyvybės.

Ką pamatyti ir nuveikti

  • Paplūdimio dienos pratęstos: Rugsėjį, kai jūra vis dar šilta, o paplūdimiai ne tokie perpildyti, galima mėgautis daugybe Maltos įlankų ir pakrančių brangakmenių. Nesvarbu, ar tai būtų populiarioji Mellieħa įlanka, ar nuošalesnė Paradise įlanka, paplūdimyje patirsite didžiulį malonumą.
  • Turtingas Valetos paveldas: Sostinę Valetą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, galėsite tyrinėti patogiau, nes vasarą minios žmonių išsisklaidys. Aplankykite tokias žymias vietas kaip Aukštutiniai Barakos sodai, Švento Jono ko-katedra ir Valdovų rūmai be ilgų eilių.
  • Šventės ir kultūriniai renginiai: Rugsėjį tęsiasi festų sezonas, kurio metu galima dalyvauti tradicinėse Maltos kaimų šventėse su procesijomis, muzika ir fejerverkais. Rugsėjį dažnai rengiamas Maltos tarptautinis aviacijos šou – jaudinantis renginys aviacijos entuziastams.
  • Nuotykiai lauke: Pasinaudokite švelnesniais orais ir tyrinėkite Maltos gamtinius ir istorinius kraštovaizdžius. Nepamirštamų įspūdžių suteiks žygiai pėsčiomis po kaimo vietoves, ekskursijos po senovinius miestus, pavyzdžiui, Mdiną, ir kruizai po uostą saulėlydžio metu.
  • Gastronomija ir vynas: Rugsėjis – puikus metas pasimėgauti Maltos kulinarija. Daugelyje restoranų ir vynuogynų organizuojami specialūs renginiai ir degustacijos, kurių metu pristatomi geriausi Maltos ir Viduržemio jūros regiono virtuvės patiekalai.

Patarimai, kaip keliauti į Maltą rugsėjo mėnesį

  • Susipakuokite daiktus pereinamiems orams: Pasiimkite vasarinę aprangą ir keletą šiltesnių drabužių vėsesniems vakarams, ypač mėnesio pabaigoje.
  • Užsisakykite iš anksto, bet ieškokite pasiūlymų: Nors rugsėjį sulaukiama mažiau turistų, šis mėnuo vis dar populiarus. Anksti užsisakykite nakvynę ir skrydžius, bet taip pat ieškokite paskutinės minutės pasiūlymų, nes viešbučiai ir oro linijų bendrovės prisitaiko prie sezono pabaigos.
  • Keliaukite ne tik po pagrindinę salą: Apsvarstykite galimybę keliauti į Gozo ir Komino salas. Rugsėjį šiose salose ypač patrauklus ramesnis gyvenimo tempas ir gamtos grožis.
  • Apsilankykite kultūriniuose renginiuose: Rugsėjį gausu renginių, kurie atskleidžia turtingą Maltos kultūrą ir istoriją: nuo kaimo švenčių iki tarptautinių aviacijos šou. Patikrinkite vietos sąrašus ir suplanuokite dalyvauti šiuose unikaliuose renginiuose.

Išvada

Rugsėjo mėnesį Maltoje galima mėgautis nuostabiu vasaros šilumos ir ramaus artėjančio rudens grožio deriniu. Tai metas, kai galite mėgautis salos paplūdimiais, kultūriniu paveldu ir lauko pramogomis, be to, čia mažiau žmonių ir malonus oras. Nesvarbu, ar nardote krištolo skaidrumo Viduržemio jūros vandenyse, ar klaidžiojate senovinėmis gatvėmis, ar ragaujate turtingų salos skonių, rugsėjis Maltoje suteikia lėtesnį, labiau apmąstymų kupiną kelionės tempą, kuris gali praturtinti jūsų įspūdžius apie šį kerintį salyną.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!