Keliaujant į Portugaliją būtina žinoti, kokius daiktus galite ir kokių negalite įsivežti į šalį, kad galėtumėte sklandžiai atvykti. Portugalija, kaip Europos Sąjungos narė, laikosi konkrečių taisyklių dėl asmeniniam naudojimui skirtų prekių įvežimo. Štai atmintinė apie draudžiamus ir ribojamus daiktus, kuri padės jums orientuotis.

Draudžiami daiktai

Į Portugaliją griežtai draudžiama įvežti toliau išvardytus daiktus:

 • Neteisėtus narkotikus: Už nelegalių narkotikų laikymą, vartojimą ar prekybą jais gresia griežtos bausmės.
 • Ginklai ir šaudmenys: Šaunamieji ginklai, sprogmenys ir kiti ginklai be atitinkamų licencijų ar leidimų.
 • Padirbtos prekės: Firminių produktų, įskaitant drabužius, aksesuarus ir programinę įrangą, padirbiniai.
 • Nykstančios rūšys: Produktai, pagaminti iš nykstančių augalų ar gyvūnų, saugomų pagal Nykstančių rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES), neturint reikiamų leidimų.

Apribotos prekės

Tam tikriems daiktams taikomi apribojimai, todėl norint juos įvežti į Portugaliją gali prireikti deklaracijos arba specialaus leidimo:

 • Alkoholis ir tabakas: yra ribotas kiekis, kurį galite įsivežti asmeniniam naudojimui nedeklaruodami ir nemokėdami muito. Alkoholio atveju tai yra 1 litras stipraus alkoholio, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija viršija 22 %, arba 2 litrai alkoholinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 %. Tabako atveju – 200 cigarečių, 100 cigarilių, 50 cigarų arba 250 g rūkomojo tabako vyresniems nei 18 metų asmenims.
 • Vaistai: Receptinių vaistų atveju turėkite recepto kopiją arba gydytojo raštą. Galioja apribojimai dėl vaistų kiekio ir rūšių, kuriuos galite įsivežti.
 • Maisto produktai ir žemės ūkio produktai: Tam tikriems maisto produktams, ypač mėsos ir pieno produktams iš ES nepriklausančių šalių, taikomi apribojimai. Augaliniams produktams gali reikėti fitosanitarinio sertifikato.
 • Gyvūnai: Šunys, katės ir kiti namų gyvūnai turi turėti mikroschemą, galiojančią vakcinaciją nuo pasiutligės ir ES gyvūno augintinio pasą arba trečiosios šalies oficialų veterinarijos sertifikatą. Kitų rūšių gyvūnams gali būti taikomi kitokie reikalavimai.

Valiuta

Jei į ES įvažiuojate arba išvažiuojate iš jos turėdami 10 000 EUR ar daugiau grynaisiais pinigais (arba jų ekvivalentą kita valiuta), privalote juos deklaruoti muitinei.

Kultūros prekės

Antikvariniams daiktams, meno kūriniams ir istorinę reikšmę turintiems daiktams gali reikėti specialių eksporto leidimų iš jų kilmės šalies.

Bendrieji patarimai

 • Protingai supakuokite daiktus: Įsitikinkite, kad jūsų bagaže nėra jokių draudžiamų daiktų.
 • Būkite informuoti: Taisyklės gali keistis ir gali būti taikomi specialūs laikini apribojimai, ypač atsižvelgiant į sveikatos ir saugos priemones. Prieš keliaudami visada patikrinkite naujausias oficialių šaltinių rekomendacijas.
 • Muitinės deklaracija: Būkite pasirengę deklaruoti daiktus, kurie viršija neapmuitinimo lengvatas arba kuriems taikomi apribojimai. Nedeklaravus gali tekti sumokėti baudą arba konfiskuoti daiktus.

Šioje atmintinėje pateikiama bendra apžvalga, tačiau konkrečios taisyklės gali skirtis priklausomai nuo situacijos ir laikui bėgant gali keistis. Norėdami gauti kuo tikslesnę ir išsamesnę informaciją, prieš kelionę kreipkitės į Portugalijos muitinę arba oficialią Europos Sąjungos svetainę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!