Kovo mėnesį Portugalijoje prasideda švelnus pavasario, atsinaujinimo ir atgimimo sezono, šnabždesys. Kraštovaizdis pradeda žydėti ryškiomis spalvomis, dienos ilgėja, o šalis atsikrato paskutinių žiemos šalčių, todėl tai patrauklus metas keliautojams, ieškantiems Portugalijos grožio ir gyvybingumo be vasariškos minios. Pasinerkime į Portugalijos žavesį kovo mėnesį, patyrinėkime, kokių orų galite tikėtis ir kokių įspūdžių galite patirti.

Kovo mėnesio orai

Kovo mėnesį Portugalijoje vyrauja švelnus pavasario atšilimas. Temperatūra pradeda kilti ir vidutiniškai svyruoja nuo 11 °C iki 19 °C, o pietuose, ypač Algarvėje, būna šiltesnių ir saulėtų dienų. Nors lietaus tikimybė vis dar išlieka, ypač šiauriniuose ir centriniuose regionuose, paprastai jis būna retesnis, o vis daugiau saulėtų dienų išryškina šalies gamtos grožį ir architektūrinį žavesį.

Ką pamatyti ir nuveikti

Pavasario šventimas visoje šalyje

Kovo mėnesį Portugalijoje pradedamas švęsti pavasaris, vyksta festivaliai ir renginiai, kuriais pasitinkamas naujas sezonas. Algarvėje, San Braš de Alportelio mieste, vyksta unikalus renginys – Gėlių fakelių festivalis, kurio metu gatvės Velykų proga pasipuošia gėlėmis. Visoje šalyje pradeda žydėti migdolų medžiai, ypač Algarvėje ir Trás-os-Montes regione, sukurdami kvapą gniaužiančius baltos ir rausvos spalvos peizažus.

Lisabonos kultūrinis gobelenas

Kovo mėn. sostinė Lisabona yra gyvybinga, joje mažiau turistų, o kultūrinis gyvenimas verda. Tai idealus metas tyrinėti miesto muziejus, istorinius rajonus, tokius kaip Alfama ir Belém, ir mėgautis lauko kavinėmis bei pastelariumais švelnesniu oru. Kovo mėn. taip pat vyksta Lisabonos pusmaratonis, pritraukiantis bėgikus ir žiūrovus iš viso pasaulio.

Porto pakrančių grožis

Kovo mėnesį Porto yra gaivus ir žvalus, puikiai tinka pasivaikščiojimams pėsčiomis po į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Ribeiros rajoną, vyno degustacijoms Vila Nova de Gaia ir kruizams laivu Douro upe. Vėsesnis oras idealiai tinka mėgautis miesto kulinariniais patiekalais – nuo sumuštinių francesinha iki portveino – jaukiuose restoranuose.

Algarvės gamtos stebuklų tyrinėjimas

Kovo mėnesį Algarvės pakrantė būna ramesnė – čia rasite ramių paplūdimių, įspūdingų uolų, laukinių gėlių ir žydinčių migdolų medžių. Tai fantastiškas metas užsiimti lauko pramogomis, pavyzdžiui, žygiais pėsčiomis, žaisti golfą ir stebėti paukščius Ria Formosa gamtos parke.

Madeiros ir Azorų salų pažinimas

Kovas taip pat yra puikus metas tyrinėti Portugalijos salas. Kovo mėn. prasideda Madeiros gėlių festivalis, kurio metu sala tampa spalvų ir kvapų maištu. Azorų salose vyrauja švelnus oras ir vešlus kraštovaizdis, puikiai tinkantis žygiams pėsčiomis, banginių stebėjimui ir pasimėgavimui karštosiomis versmėmis, nes jomis dalijasi mažiau turistų.

Aplankykite Portugaliją kovą

Kovo mėnesio Portugalija liudija apie sezono per petį žavesį, nes siūlo švelnaus oro, gamtos grožio ir kultūrinių švenčių derinį. Šalis pradeda atgyti pavasario spalvomis ir energija, o tai suteikia ramesnių, bet ne mažiau turiningų įspūdžių nei turistų piko mėnesiais. Nesvarbu, ar klajojate po istorinius miestus, ar tyrinėjate žydinčius kaimus, ar mėgaujatės ramiomis pakrantėmis, kovas Portugalijoje siūlo nepakartojamą ir įsimintiną kelionę į šios nuostabios šalies širdį. Tai metas, kai galite iš tiesų pasimėgauti Portugalijos esme – nuo jos kultūrinio paveldo iki gamtos grožybių, todėl kiekviena jūsų apsilankymo akimirka bus verta dėmesio.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!