Balandžio mėnesį Portugalijoje švenčiamas pavasaris. Oras tampa vis šiltesnis ir saulėtesnis, nudažo šalį ryškiomis spalvomis ir kviečia visus pasidžiaugti jos lauko grožiu ir gyvomis tradicijomis. Šis metų laikas ypač stebuklingas, nes čia puikiai dera malonus oras, kultūriniai renginiai ir žemyno bei salų gamtos žavesys. Pasinerkime į tai, kodėl balandis yra puikus metas aplankyti Portugaliją, atkreipdami dėmesį į orus, kurių galite tikėtis, ir į daugybę įspūdžių, kurių galite patirti.

Balandžio mėnesio orai

Balandžio mėnesį visoje Portugalijoje pastebimai šiltėja: vidutinė temperatūra svyruoja nuo 12 °C iki 20 °C. Algarvėje vyrauja šilčiausi ir saulėti orai, todėl jie idealiai tinka išvykoms į paplūdimį ir pasivaikščiojimams pakrante. Nors šiauriniuose ir centriniuose regionuose vis dar retkarčiais gali pasitaikyti liūčių, jos prisideda prie vešlių, žydinčių kraštovaizdžių, o saulėtų dienų mėnesiui įsibėgėjant vis dažniau pasitaiko.

Ką pamatyti ir nuveikti

Velykų šventės Lisabonoje

Jei būsite Portugalijoje balandžio pradžioje, greičiausiai susidursite su Velykų šventėmis. Lisabona, kurioje vyksta iškilmingos procesijos ir džiaugsmingos šventės, suteikia unikalią galimybę susipažinti su turtingu Portugalijos religiniu paveldu. Tai taip pat puikus metas paragauti tradicinių velykinių patiekalų, pavyzdžiui, saldžių migdolinių pyragaičių ir šokoladinių kiaušinių.

Porto pavasario dvelksmas

Balandžio mėnesį Porto miestas yra gyvas ir spinduliuojantis, o Douro upė atspindi šviesų dangų virš jo. Pasinaudokite švelniu oru ir apžiūrėkite miesto architektūros stebuklus, tokius kaip Klerigos bokštas ir San Bento stotis, bei pasivaikščiokite po žydinčius Krištolo rūmų sodus. Ekskursijos po Douro slėnį yra ypač naudingos, nes šio regiono terasiniai vynuogynai pradeda atgyti.

Algarvės pakrantės žavesys

Balandis – fantastiškas mėnuo tyrinėti Algarvės kraštovaizdžio įvairovę – nuo garsiųjų paplūdimių iki paslėptų įlankų ir jūros urvų. Oras pakankamai šiltas, kad būtų galima degintis ir mėgautis puikiais lauko malonumais, tačiau sezono įkarštyje nesusiduriama su minia žmonių. Šiuo metu ypač malonu užsiimti tokia veikla kaip golfas, žygiai pėsčiomis ir paukščių stebėjimas.

Pavasario šventimas visoje Madeiroje

Madeira, vadinama „Gėlių sala”, balandį tikrai pateisina savo vardą. Madeiros gėlių festivalis yra svarbiausias renginys, kurio metu vyksta paradai, gėlių kilimai ir turgūs, pristatantys neįtikėtiną salos augaliją. Tai renginys, kuriame susipina grožis, kultūra ir tradicijos, ir kuris yra šventė pojūčiams.

Azorų salos: Gamtos mylėtojų rojus

Balandis taip pat yra idealus metas apsilankyti Azorų salose, nes salos yra vešlios, o oras švelnus, puikiai tinkantis nuotykiams lauke. Geriausia stebėti banginius ir delfinus, o salų vulkaninės kilmės kraštovaizdžiai – nuo kraterinių ežerų iki karštųjų šaltinių – yra pasiruošę būti ištirti.

Atraskite Portugaliją balandį

Balandis Portugalijoje suteikia galimybę pamatyti, kaip šalis pulsuoja gyvybe, o ilgesnės ir saulėtos dienos daro kiekvieną nuotykį lauke dar patrauklesnį. Portugalija balandį – nuo pavasario sezoną žyminčių kultūrinių švenčių iki gamtos grožio, viliojančio iš kiekvieno kampo – liudija pavasarinių kelionių džiaugsmą. Nesvarbu, ar klajojate po istorinius miestus, papuoštus azulejos, ar tyrinėjate žydinčias kaimo vietoves, ar lepinatės pakrantės saulės spinduliais, balandis suteikia šilumą ir spalvas, kurios praturtina kiekvieną patirtį. Tai atsinaujinimo ir šventės metas, kviečiantis keliautojus pasinerti į įvairialypį ir kerintį Portugalijos grožį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!