Gegužės mėnuo Portugalijoje yra vienas žaviausių laikotarpių, kai šalis skendi pavasario šlovės spinduliuose. Orai puikiai dera tarp švelnaus pavasario ir artėjančios vasaros šilumos, todėl puikiai tinka įvairiems kraštovaizdžiams tyrinėti – nuo saulės nubučiuotų Algarvės paplūdimių iki žaliuojančių Douro slėnių. Šis mėnuo siūlo gyvybingą kultūrinių renginių, gamtos grožio ir veiklos lauke audinį, kuris patenkins kiekvieno skonį. Panagrinėkime daugybę priežasčių, kodėl Portugalija gegužės mėnesį yra puikus pasirinkimas keliautojams.

Gegužės mėnesio orai

Gegužės mėnesį Portugalijoje vyrauja komfortiška temperatūra, kuri vidutiniškai svyruoja nuo 13 °C iki 22 °C, o Algarvės regione dažnai būna šilčiau. Šalis džiaugiasi ilgesnėmis ir saulėtomis dienomis, ir nors yra nedidelė lietaus tikimybė, ypač šiaurėje, paprastai jaučiama vasaros pradžia. Toks malonus oras puikiai tinka tiek paplūdimių lankytojams, tiek keliautojams pėsčiomis, tiek miestų tyrinėtojams, nes suteikia daug galimybių mėgautis Portugalijos gyvenimo būdu gryname ore.

Ką pamatyti ir nuveikti

Festivaliai ir kultūros šventės

Gegužės mėnesį Portugalijoje gausu festivalių ir kultūrinių švenčių. Vienas svarbiausių renginių – gegužės pabaigoje prasidedantis ir visą birželį trunkantis „Festas de Lisboa”, kurio metu švenčiama šventojo Antano šventė, per kurią rengiamos sardinių šventės, skamba tradicinė muzika ir vyksta paradai. Porte prasideda „Festa de São João”, kurios kulminacija – viso miesto šventė birželio mėnesį, tačiau pasiruošimas ir mažesni renginiai visą gegužės mėnesį taip pat įdomūs.

Žydinti gamta

Gegužės mėnesį ypač gražios kaimo ir pakrančių vietovės. Algarvės paplūdimiai kaip niekad patrauklūs, juose vyrauja maloni temperatūra ir mažiau žmonių nei vasaros mėnesiais. Nacionaliniai parkai, pavyzdžiui, Peneda-Gerês šiaurėje, yra vešlūs ir žali, idealiai tinkantys žygiams pėsčiomis ir pasivaikščiojimams gamtoje. Tuo tarpu Douro slėnyje pradeda žydėti vynuogynai, o tai suteikia kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius ir artėjančio vynuogių derliaus pažadus.

Miesto tyrinėjimas

Tokie miestai kaip Lisabona ir Portas gegužės mėnesį yra patys geriausi – saulėtos dienos ir vėsios naktys. Tai puikus metas tyrinėti istorines vietas, mėgautis valgiais po atviru dangumi ir vaikštinėti po gyvybingus rajonus, tačiau be intensyvaus vasaros karščio. Tokios lankytinos vietos kaip Belemo bokštas Lisabonoje ir Ribeiros rajonas Porte yra mažiau žmonių, todėl jas galima tyrinėti ramiau.

Nuotykiai saloje

Madeiros ir Azorų salos yra nuostabios gegužės mėnesį. Nors oficialiai Madeiros gėlių festivalis rengiamas balandžio mėnesį, dažnai renginiai, pristatantys salos gėlių gausą, tęsiasi iki gegužės pradžios. Azorų salose vyrauja švelnūs orai, tinkantys lauko pramogoms, įskaitant banginių stebėjimą, kuris yra pačiame įkarštyje, ir salų vulkaninių kraštovaizdžių bei karštųjų šaltinių tyrinėjimą.

Vyno šalis

Vyno entuziastams gegužė – puikus metas aplankyti Portugalijos vyno regionus, pavyzdžiui, Douro slėnį, Alentežo ir Dao. Vynuogynai vešlūs, o vyninės kviečia lankytojus į ekskursijas ir degustacijas, kurių metu galima susipažinti su vyno gamybos procesu ir paragauti įvairių Portugalijos vynų.

Portugalija gegužės mėnesį

Gegužės mėnuo Portugalijoje yra energingas, gamtos grožio ir kultūros turtingumo metas, todėl tai yra geriausias laikas apsilankyti. Nesvarbu, ar jus traukia pakrantės žavesys, istorinių miestų žavesys, ar kaimo ramybė, gegužė siūlo idilišką aplinką tyrinėjimams ir poilsiui. Oras vilioja, kraštovaizdžiai žydi, o šalyje pradeda budėti šventinė dvasia, todėl keliautojai gali susipažinti su įvairiausiomis Portugalijos lankytinomis vietomis. Gegužės mėnesį Portugalija iš tiesų spindi kaip pavasario perlas, kuris laukia, kol jį atras ir juo pasimėgaus tie, kurie atvyksta prie jos krantų.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!