Birželio mėnuo Portugalijoje kviečia į vasarą – ilgesnės dienos, šiltesnis oras ir gausus festivalių bei renginių kalendorius, kuriuose pristatoma gyvybinga šios nuostabios šalies kultūra ir tradicijos. Tai metas, kai Portugalija dvelkia sezono džiaugsmu, todėl šis mėnuo itin patrauklus keliautojams, ieškantiems ir poilsio pajūryje, ir kultūrinių įspūdžių. Panagrinėkime saulėtą Portugalijos žavesį birželį, pabrėždami, kodėl tai fantastiškas laikas apsilankyti ir kas jūsų laukia.

Birželio mėnesio orai

Birželį Portugalijoje prasideda šilta vasara, o vidutinė temperatūra svyruoja nuo 16 °C iki 26 °C. Algarvės regione vyrauja šilčiausi orai, puikiai tinkantys paplūdimio mėgėjams, o šiaurėje, įskaitant Portą, išlieka šiek tiek vėsiau, todėl čia vyrauja komfortiškas klimatas tyrinėjant miestą ir jo apylinkes. Dienos būna saulėtos ir ilgos, o saulėlydis tęsiasi iki 21 val. vakaro, todėl dienos šviesos užtenka nuotykiams ir poilsiui.

Ką pamatyti ir nuveikti

Festivaliai ir šventės

Birželio mėnuo Portugalijoje – tai švenčių mėnuo, kurio metu daugiausia dėmesio skiriama dviem didžiausioms šventėms: Lisabonos šventėms (Festas de Lisboa) ir Porto šventei (Festa de São João). Festas de Lisboa – tai šventojo Antano, Lisabonos globėjo, pagerbimas, kurio metu rengiami paradai, skamba muzika ir miesto rajonuose kvepia ant grotelių keptos sardinės. Porto mieste Festa de São João naktį iš birželio 23-iosios į 24-ąją – tai energingas renginys su fejerverkais, šokiais ir tradicija mušti draugus ir nepažįstamuosius minkštais plastikiniais plaktukais, taip parodant gerą valią ir šventę.

Geriausi paplūdimiai

Birželio mėnuo – puikus metas mėgautis nuostabia Portugalijos pakrante, ypač Algarvėje, kur paplūdimiai gali pasigirti auksiniu smėliu, krištolo skaidrumo vandeniu ir įspūdingais uolų dariniais. Oras puikiai tinka maudynėms, saulės vonioms ir vandens sportui, be to, čia nėra didžiausios vasaros minios liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Douro slėnio pažinimas

Douro slėnis, garsėjantis terasiniais vynuogynais ir vaizdingais kruizais upe, ypač vaizdingas birželio mėnesį. Vynuogynai vešlūs ir žali, oras maloniai šiltas, o Douro upė atspindi giedrą mėlyną dangų, sukurdama ramų ir gražų kraštovaizdį vyno degustavimo ekskursijoms ir neskubrioms kelionėms laivu.

Miestų ir kultūros tyrinėjimas

Lisabona ir Portas, kuriuose dera istorinis žavesys ir šiuolaikinis šurmulys, birželio mėn. yra gyvybingi. Vėsesni vakarai puikiai tinka vakarieniauti po atviru dangumi, klausytis gyvos Fado muzikos ar tiesiog mėgautis gyva šių miestų gatvių ir aikščių atmosfera. Čia gausu kultūrinių renginių, parodų ir koncertų, kurių metu galima susipažinti su turtingu Portugalijos meniniu paveldu.

Nuotykiai saloje

Madeiros ir Azorų salos birželio mėnesį žavi švelniu klimatu ir gamtos grožiu. Madeiroje vykstančiame Atlanto festivalyje rengiami fejerverkai, muzika ir kultūriniai pasirodymai, o Azorų salos siūlo nepakartojamas galimybes užsiimti lauko pramogomis – nuo žygių pėsčiomis ir paukščių stebėjimo iki banginių ir delfinų stebėjimo vešliame vulkaninės kilmės kraštovaizdyje.

Birželio mėnesio Portugalija

Birželio mėnuo Portugalijoje – tai vasaros atėjimo šventė, pasižyminti šiltu oru, gyvybingais festivaliais ir gamtos grožiu tiek žemyninėje dalyje, tiek salose. Tai metas, kai šalies kultūriniai, gamtos ir kulinariniai lobiai atsiskleidžia visu grožiu, kviesdami keliautojus pasinerti į Portugalijos gyvenimo džiaugsmus. Nesvarbu, ar jus traukia gyvos Lisabonos ir Porto gatvės, ramus Douro slėnio grožis, idiliški Algarvės paplūdimiai, ar unikalus Madeiros ir Azorų salų žavesys, birželis siūlo nepamirštamą įspūdžių derinį, atspindintį švenčiausios ir patraukliausios Portugalijos esmę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!