Liepa Portugalijoje yra vasaros įsikūnijimas, pasižymintis saulės nutviekstais kraštovaizdžiais, gyvu naktiniu gyvenimu ir šurmuliuojančia atmosfera visoje šalyje. Šiuo metų laiku Portugalija atsiskleidžia visu savo grožiu, siūlydama šiltus orus, viliojančius paplūdimius ir gausybę veiklos, kuri patenkina visus – nuo kultūros mėgėjų iki gamtos mylėtojų. Pasinerkime į Portugalijos žavesį liepą, apžvelgdami orus ir nesuskaičiuojamą daugybę įspūdžių, dėl kurių verta vykti į šią šalį.

Liepos mėnesio orai

Liepos mėnesį Portugalijoje būna karštos ir saulėtos dienos, temperatūra svyruoja nuo 18 °C iki 28 °C, o dažnai, ypač vidiniuose regionuose, pakyla ir aukščiau. Algarvės pakrantėje dėl Atlanto vandenyno brizo vyrauja šiek tiek vėsesnis ir švelnesnis klimatas, todėl čia mėgstamas tiek vietinių gyventojų, tiek lankytojų poilsis. Tuo tarpu šiaurinėse Portugalijos dalyse, įskaitant Portą, šilčiau nei pavasarį, tačiau vis dar patogu keliauti. Svarbu pasiruošti saulei, būti hidratuotiems ir saugotis karščiausiu dienos metu.

Ką pamatyti ir nuveikti

Pabėgimai pakrantėje ir paplūdimio pramogos

Liepos mėnesį Portugalijos pakrantė yra pati geriausia. Nuo garsiųjų Algarvės paplūdimių, tokių kaip Praia da Marinha ir Praia da Rocha, iki laukinių, banglenčių sportui tinkamų vakarinės pakrantės pakrančių ties Peniche ir Nazaré – kiekvienas ras sau tinkamą paplūdimį. Populiarus vandens sportas, pavyzdžiui, banglenčių sportas, plaukiojimas baidarėmis ir irklentėmis, taip pat ir ramesnės pramogos, pavyzdžiui, delfinų stebėjimas ir ekskursijos laivu, tyrinėjant daugybę urvų ir uolų formų pakrantėje.

Festivaliai ir kultūriniai renginiai

Liepos mėnesį visoje Portugalijoje vyksta daugybė festivalių ir kultūrinių renginių. Tokie muzikos festivaliai kaip „Super Bock Super Rock” Lisabonoje ir „NOS Alive” Oeirase pritraukia tarptautinius atlikėjus ir muzikos gerbėjus iš viso pasaulio. Taip pat rengiamos tradicinės šventės, įskaitant Porto mieste vykstantį festivalį Festa de São João, kuris tęsiasi iki liepos pradžios ir leidžia susipažinti su turtingu Portugalijos kultūros paveldu.

Lisabonos ir Porto miestų pažinimas

Liepos mėnesį Lisabona ir Portas – tai įspūdinga, nors ir šilta, patirtis. Ankstyvas rytas ir vėlyva popietė yra geriausias laikas lankyti istorines vietas, pavyzdžiui, Jeronimo vienuolyną ir Belémo bokštą Lisabonoje arba Klerigoso bokštą ir Livraria Lello Porto mieste, kad išvengtumėte vidurdienio karščio. Vakare po atviru dangumi galima pavalgyti, pamatyti gatvės atlikėjus ir barus ant stogų, iš kurių atsiveria įspūdingi vaizdai ir siūlomi gaivieji gėrimai.

Kaimo ir vyno regionų pažinimas

Portugalijos kaimo ir vyno regionai, įskaitant Douro slėnį, Alentežo ir Dao, siūlo vaizdingą užuovėją nuo pakrantės karščio. Būtinai organizuokite ekskursijas po vynuogynus ir vyno degustacijas, kurios atskleidžia turtingas šalies vyndarystės tradicijas. Nors čia šilta, sodrūs kraštovaizdžiai ir vėsinantys rūsiai yra puikus kontrastas paplūdimio vaizdams.

Nuotykiai Madeiros ir Azorų salose

Liepa taip pat puikus metas aplankyti Madeiros ir Azorų salas. Madeiros subtropinis klimatas ir Azorų salose vyraujantys vidutinio klimato orai leidžia atsikvėpti nuo žemyno karščio. Šios salos yra gamtos mylėtojų prieglobstis, kur galima leistis į žygius pėsčiomis, stebėti banginius ir tyrinėti unikalius vulkaninės kilmės kraštovaizdžius.

Aplankykite Portugaliją liepą

Liepa Portugalijoje – tai vasaros įkarščio šventė, siūlanti begalę galimybių patirti nuotykių, atsipalaiduoti ir susipažinti su kultūra. Šiltas oras atveria galimybes užsiimti įvairia veikla lauke – nuo ilsėjimosi paplūdimyje ir vandens sporto iki turtingo miestų ir kaimo vietovių kultūrinio gobeleno tyrinėjimo. Nors svarbu nepamiršti karščio ir tinkamai pasiruošti, dėl gyvybingos atmosferos, nuostabių kraštovaizdžių ir svetingos kultūros Portugalija liepos mėnesį yra neatremiama kryptis. Nesvarbu, ar ieškote ramybės idiliškuose paplūdimiuose, ar festivalių įspūdžių, ar istorinių miestų grožio, Portugalija liepą yra vieta, kurioje tikrai kiekvienas ras kažką sau.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!