Rugpjūtis Portugalijoje yra vasaros sezono viršūnė, spinduliuojanti gyvybinga energija, švelniomis naktimis ir nuolatiniu aktyvumu. Šis mėnuo atspindi Portugalijos vasaros esmę – ilgos, saulės nutviekstos dienos puikiai tinka paplūdimio nuotykiams, kultūriniams festivaliams ir turtingo kraštovaizdžio bei miestų peizažų tyrinėjimui. Nepaisant to, kad rugpjūtis yra pats turistinio sezono įkarštis, jis suteikia galimybę pasinerti į Portugalijos vasaros grožį. Keliaukime po šiltąjį rugpjūtį Portugalijoje ir sužinokime, kodėl tai patrauklus laikas apsilankyti.

Rugpjūčio mėnesio orai

Rugpjūtis – vienas karščiausių mėnesių Portugalijoje, kai daugelyje šalies vietų, ypač vidiniuose regionuose, oro temperatūra dažnai viršija 30 °C (86 °F). Pakrantės vietovėse, nors čia taip pat karšta, vėsina Atlanto vandenyno vėjai, todėl paplūdimių lankytojams čia vyrauja švelnesnis klimatas. Nuostabiais paplūdimiais garsėjančioje Algarvėje ir šiauriniuose regionuose, įskaitant Portą, saulėtos dienos idealiai tinka veiklai lauke, tačiau reikia saugotis nuo saulės ir apsisaugoti nuo drėgmės.

Ką pamatyti ir nuveikti

Geriausios paplūdimio atostogos

Rugpjūčio mėnesį Portugalijos pakrantė traukia lankytojus, o Algarvė ir vakarinė pakrantė pritraukia minias žmonių į turkio spalvos vandenis ir auksinį smėlį. Tokiuose paplūdimiuose kaip Praia da Rocha, Praia da Marinha ir mažiau žinomuose Kosta Vičentinos paplūdimiuose galima mėgautis viskuo – nuo ramių saulės vonių iki jaudinančio vandens sporto. Ankstyvi rytai arba vėlyvos popietės puikiai tinka norint išvengti vidurdienio karščio, be to, galima mėgautis ramiu saulėtekių ir saulėlydžių grožiu virš Atlanto vandenyno.

Festivaliai ir naktinis gyvenimas

Rugpjūtis Portugalijoje yra švenčių mėnuo, nes šalyje vyksta daugybė festivalių. Nuo religinės šventės Festa de Nossa Senhora da Agonia Viana do Castelo mieste, kurios metu vyksta sudėtingos procesijos ir tradiciniai kostiumai, iki eklektiškų Boom festivalio Idanha-a-Nova ir Paredes de Coura festivalio garsų – čia galima išvysti gyvybingą kultūrinį gyvenimą. Tokiuose miestuose kaip Lisabona, Portas ir Albufeira naktinis gyvenimas yra pats gyvybingiausias – čia veikia barai po atviru dangumi, paplūdimio vakarėliai ir naktiniai klubai, siūlantys begalę pramogų.

Miestų tyrinėjimas

Nors karštis piko valandomis gali kelti sunkumų, ankstyvi rytai ir vakarai puikiai tinka miestams tyrinėti. Lisabonos istoriniai rajonai, Porto upės pakrantės žavesys ir mažesnių miestų, tokių kaip Sintra ir Óbidos, architektūros stebuklai suteikia turtingą kultūrinę patirtį. Vakarieniavimas lauke, ypač tose vietose, kur galima paragauti jūros gėrybių ir tradicinių portugališkų patiekalų, tampa naktine švente, kurią papildo vietiniai vynai ir vasaros atmosfera.

Poilsis kaime

Nuo pakrantės karščio galima atsikvėpti vėsesniuose, žaliuojančiuose vidaus regionuose, pavyzdžiui, Serra da Estrela ir Douro slėnyje. Šios vietovės yra ne tik gamtos mylėtojų ir žygeivių prieglobstis, bet ir unikali galimybė susipažinti su Portugalijos kaimo gyvenimu ir tradicijomis. Ypač patrauklios vyno ekskursijos Douro slėnyje, kur galima paragauti geriausio Portugalijos vyno vaizdingame vynuogynų terasų kraštovaizdyje.

Pabėgimai į salas

Rugpjūtis taip pat puikus metas vykti į Portugalijos Madeiros ir Azorų salas. Abiejose salose klimatas švelnesnis nei žemyninėje dalyje, be to, jose gausu gamtos stebuklų – nuo Madeiros vešlių levadų pasivaikščiojimų ir gėlių sodų iki Azorų salų vulkaninės kilmės kraštovaizdžių ir terminių šaltinių. Šios salos – tai rami, tačiau nuotykių kupina alternatyva šurmuliuojančiam žemynui.

Portugalija rugpjūčio mėnesį

Apsilankyti Portugalijoje rugpjūčio mėnesį – tai pasinerti į pilną, gyvybingą portugališkos vasaros gyvenimą. Nors tai pats turizmo sezono įkarštis, lydimas minios žmonių ir aukštos temperatūros, jis taip pat suteikia galimybę patirti pačią gyvybingiausią ir spalvingiausią Portugaliją. Svarbiausia yra prisitaikyti prie vasaros ritmo – karščiausiu dienos metu ieškoti pavėsio, mėgautis vėsesniais rytais ir vakarais ir mėgautis ramia, bet šventiška vasaros nuotaika. Nesvarbu, ar jus vilioja nepaliestų paplūdimių žavesys, istorinių miestų žavesys, ar salų ramybė, rugpjūtis Portugalijoje žada įsimintiną ir jaudinančią kelionę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!