Kai planuojate kelionę į Tenerifę, svarbu žinoti, ką galima vežti į šią Ispanijos teritoriją ir kokie daiktai yra draudžiami, kad išvengtumėte nesklandumų muitinėje arba neteisėtų veiksmų. Čia pateikiama svarbiausia informacija apie leistinus ir draudžiamus daiktus, vežant į Tenerifę.

Leidžiami daiktai

  1. Asmeniniai daiktai ir drabužiai – Vežti įprastus asmeninius daiktus ir drabužius yra visiškai saugu ir leidžiama.
  2. Vaistai – Asmeniniam naudojimui skirti vaistai yra leidžiami, tačiau būtina turėti receptą arba gydytojo pažymą, ypač jei vaistai yra stiprūs arba narkotinės medžiagos.
  3. Alkoholis ir tabakas – Alkoholį ir tabako gaminius galima vežti ribotais kiekiais. Pvz., 800 cigarečių, 200 cigarų, 1 kg tabako, 10 litrų stiprių alkoholinių gėrimų, 20 litrų stipresnio nei 22% alkoholio turinčių gėrimų, 90 litrų vyno (iš kurių ne daugiau kaip 60 litrų gali būti gaiviųjų vynų).

Draudžiami daiktai

  1. Narkotinės medžiagos – Bet kokios narkotinės medžiagos yra griežtai draudžiamos ir gali sukelti rimtas teisines pasekmes.
  2. Ginklai ir šaudmenys – Vežti ginklus, amuniciją ar sprogmenis be atitinkamų leidimų yra draudžiama.
  3. Pavojingos medžiagos – Degios, korozinės, radioaktyvios ar kitos pavojingos medžiagos yra draudžiamos.
  4. Nelegali įranga – Įranga, skirta slaptam stebėjimui ar informacijos rinkimui, yra draudžiama.
  5. Kultūriniai ir istoriniai artefaktai – Vežti iš ar į Tenerifę kultūrinius ir istorinius artefaktus be leidimo yra draudžiama.

Patariama

  • Maisto produktai – Nors įvežimas nedidelio kiekio maisto produktų yra leidžiamas, kai kurie maisto produktai, ypač gyvūninės kilmės, gali būti ribojami dėl sveikatos ir saugumo normų.
  • Augalai ir sėklos – Vežti augalus, sėklas ar kitas dalis gali būti apribota dėl galimo invazinių rūšių ar ligų plitimo.

Kelionės metu visada svarbu iš anksto pasitikrinti taisykles ir reglamentus susijusius su bagažu ir leidžiamais daiktais, kad kelionė būtų sklandi ir be nesklandumų. Šios taisyklės gali keistis, todėl rekomenduojama prieš kelionę patikrinti naujausią informaciją iš patikimų šaltinių ar tiesiogiai iš oro linijų ar muitinės.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!