Dalintis

Pakuojantis į Turkiją būtina žinoti muitinės taisykles, kad įvažiavimas būtų sklandus. Kaip ir daugelyje šalių, Turkijoje galioja konkrečios taisyklės dėl to, ką galima įvežti, o tam tikri daiktai yra draudžiami arba ribojami. Pateikiame atmintinę, padėsiančią susigaudyti, ką galima ir ko negalima vežtis į Turkiją:

Draudžiami daiktai

  • Narkotikai: Bet kokie nelegalūs narkotikai, įskaitant marihuaną (net jei kitose šalyse ji legalizuota), yra griežtai draudžiami ir už tai gresia griežtos bausmės.
  • Ginklai ir šaudmenys: Šaunamieji ginklai, sprogmenys, peiliai ir kiti ginklai draudžiami be specialių leidimų.
  • Kultūros artefaktai: Daiktai, kurie be aiškaus leidimo ir dokumentų gali būti laikomi kultūros paveldo ar antikvarinių daiktų dalimi.
  • Nepadori ar įžeidžianti medžiaga: Pornografinė medžiaga arba daiktai, kurie gali būti laikomi įžeidžiančiais turkų kultūros vertybes.
  • Padirbtos prekės: Klastotės ir suklastoti daiktai yra neteisėti.

Apribotos prekės

  • Vaistai: Receptinius vaistus galima įvežti į šalį asmeniniam vartojimui, tačiau tik tokį kiekį, kuris būtų laikomas priimtinu buvimo šalyje laikotarpiui. Patartina su savimi turėti receptą arba gydytojo pažymą, ypač vaistų, kurių sudėtyje yra medžiagų, kontroliuojamų pagal tarptautinius narkotikų įstatymus.
  • Tabako gaminiai: Į Turkiją galima įvežti ribotą tabako kiekį. Paskutinio atnaujinimo duomenimis, vyresni nei 18 metų keliautojai gali įsivežti 200 cigarečių, 50 cigarų ir 200 gramų tabako bei 200 cigarečių popierėlių arba 200 gramų pypkių tabako, arba 50 gramų tabako, arba 50 gramų tabako, arba 200 gramų kramtomojo tabako.
  • Alkoholis: Suaugusieji gali įsivežti ne daugiau kaip 1 litrą alkoholio, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija viršija 22 %, arba 2 litrus alkoholio, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 %.
  • Maisto produktai: Į Turkiją paprastai draudžiama įvežti mėsos ar pieno produktų dėl sveikatos apsaugos taisyklių. Nedidelius supakuotų ir užplombuotų maisto produktų, skirtų asmeniniam vartojimui, kiekius gali būti leidžiama įvežti, tačiau juos turi patikrinti ir patvirtinti muitinės pareigūnai.
  • Gyvūnai: Gyvūnai augintiniai leidžiami, tačiau su savimi turi turėti veterinarijos gydytojo pažymėjimą ir galiojantį skiepijimo nuo pasiutligės pažymėjimą. Tam tikrų veislių gyvūnams gali būti taikomi apribojimai.

Valiutos taisyklės

Užsienio valiutos kiekis, kurį galite įvežti į Turkiją, neribojamas, tačiau įvažiuojant reikia deklaruoti sumą, viršijančią 10 000 eurų (arba lygiavertę sumą).

Bendrieji patarimai

  • Dokumentai: Vertingų daiktų, pavyzdžiui, juvelyrinių dirbinių ar elektroninių prietaisų, kvitus ir dokumentus, nes gali prireikti įrodyti jų vertę arba tai, kad jie skirti asmeniniam naudojimui.
  • Kultūrinis jautrumas: Pakuodami knygas, meno kūrinius ar laikmenas, atsižvelkite į Turkijos kultūrinius ir religinius ypatumus.
  • Patikrinkite naujausius teisės aktus: Muitinės taisyklės gali keistis, todėl prieš kelionę visada pravartu patikrinti naujausią informaciją.

Šioje atmintinėje pateikiamos bendros gairės, ką reikėtų susipakuoti kelionei į Turkiją. Atsižvelgdami į šiuos apribojimus galėsite užtikrinti, kad jūsų atvykimas į Turkiją būtų toks pat sklandus, kaip ir jūsų kelionės planai. Mėgaukitės kelione, o jei abejojate dėl konkretaus daikto, geriau palikite jį namuose arba pasitikslinkite oficialiuose šaltiniuose. Kas jus atvedė į Turkiją? Tyrinėti senovinius griuvėsius, mėgautis nuostabiais kraštovaizdžiais, o gal kulinarinis nuotykis?

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!