Gegužės mėnesį Turkija, kaip tiltas tarp žemynų, yra žavinga kryptis, žadanti nepaprastą kultūrų, kraštovaizdžių ir istorinių stebuklų derinį. Šis metų laikas žymi pavasario pradžią ir paverčia šalį gyvybinga oaze, idealiai tinkančia tyrinėtojams, istorijos mėgėjams ir gamtos entuziastams. Tačiau ar gegužė yra tinkamas metas Turkijos nuotykiams? Leiskimės į kelionę ir atraskime Turkijos žavesį šiuo žydinčiu sezonu

Gegužės mėnesio orai

Gegužės mėnuo Turkijoje yra pavasario tobulumo sinonimas. Orai yra maloniai šilti, vidutinė temperatūra, priklausomai nuo regiono, svyruoja nuo 15 °C iki 25 °C (59°F iki 77°F). Dėl malonaus klimato tai puikus metas lauko pramogoms ir ekskursijoms. Stambule ir Egėjo jūros bei Viduržemio jūros pakrantės vietovėse dienos saulėtos, pučia švelnus vėjelis, todėl puikiai tinka išvykoms į paplūdimius ir senovinių griuvėsių tyrinėjimui. Centrinėje Anatolijoje, įskaitant Kapadokiją, priešingai, vėsūs vakarai puikiai tinka skrydžiams oro balionu ir žygiams po nežemiškus kraštovaizdžius.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas: Dviejų žemynų miestas

Stambulas gegužę užburia. Tulpės žydi ryškiomis spalvomis, ypač tokiuose parkuose kaip Emirgan ir Gulhane, ir sukuria vaizdingą aplinką istoriniame miesto fone. Hagia Sophia, Mėlynoji mečetė ir Topkapi rūmai yra privalomi lankytini objektai, į kuriuos susirenka mažiau žmonių nei vasaros piko metu. Pasimėgaukite kruizu Bosforo sąsiauriu, iš kurio atsiveria nuostabūs miesto panoramos vaizdai.

Kapadokija: pasakų kaminai ir karšto oro balionai

Gegužės mėnesio oras Kapadokijoje idealiai tinka tyrinėti garsiuosius pasakų kaminus, uolų bažnyčias ir požeminius miestus. Svarbiausias akcentas – skrydžiai oro balionu saulėtekio metu, kai atsiveria stebuklingas kraštovaizdžio vaizdas, nuspalvintas švelnia ankstyvo ryto šviesa.

Efesas ir Egėjo jūros pakrantė

Tyrinėkite senovinį Efeso miestą, vieną geriausiai pasaulyje išsilaikiusių romėnų gyvenviečių. Švelnūs gegužės mėnesio orai suteikia patogią aplinką klajonėms po istorinius griuvėsius. Nepraleiskite Artemidės šventyklos, vieno iš septynių senovės pasaulio stebuklų. Egėjo jūros pakrantė su krištolo skaidrumo vandeniu puikiai tinka vasaros paplūdimio sezonui pradėti.

Antalija ir Viduržemio jūra

Gegužės mėnesį Antalija – tai rojus paplūdimių mėgėjams ir istorijos entuziastams. Mieste ir jo apylinkėse rasite ne tik gražių paplūdimių, pavyzdžiui, Konjaaltijos ir Laros, bet ir istorinių vietų, pavyzdžiui, senovinių Aspendos ir Pergės miestų. Mėgaukitės vandens sportu, žygiais po Tauro kalnus arba tiesiog kaitinkitės Viduržemio jūros saulėje.

Festivaliai ir renginiai

Gegužės mėnuo Turkijoje yra šventinis mėnuo, per kurį vyksta keletas kultūrinių renginių ir festivalių:

  • Tarptautinis Stambulo kino festivalis: Tarptautiniame Stambulo kino festivalyje rodomi turkų ir tarptautiniai filmai, leidžiantys susipažinti su gyvybinga šalies kino kultūra.
  • Hidirellez festivalis: Visoje Turkijoje švenčiamas Hidirellez pavasario festivalis, kuriame muzika, šokiais ir tradicinėmis šventėmis pažymimas pavasario atėjimas.
  • Jaunimo ir sporto diena: Gegužės 19 d. minima Atatiurko, Jaunimo ir sporto dieną, įvairiais renginiais ir ceremonijomis, ypač gyvybingomis Ankaroje, pagerbiamas šiuolaikinės Turkijos įkūrėjas.

Kodėl verta atvykti gegužės mėn.

Keliaujant į Turkiją gegužės mėn. puikiai dera komfortiškas oras, mažesnės žmonių minios ir pavasario žydėjimas. Nesvarbu, ar žavitės Stambulo architektūros stebuklais, sklendžiate virš siurrealistinių Kapadokijos kraštovaizdžių, ar kaitinatės saulėje Egėjo jūros pakrantėje, gegužė yra idiliškas fonas visiems jūsų nuotykiams.

Išvada

Gegužės mėnesį Turkija – tai keliautojų malonumas, siūlantis viską – nuo istorinių tyrinėjimų ir kultūrinių švenčių iki gamtos stebuklų ir pabėgimų į paplūdimį. Dėl palankių orų ir įvairių lankytinų vietų gegužė neabejotinai yra fantastiškas metas apsilankyti. Taigi susikraukite lagaminus ir leiskitės į pavasarinę kelionę po Turkiją, kuri žada nepamirštamų įspūdžių ir kvapą gniaužiančių vaizdų. Ar esate pasirengę gegužės mėnesį atrasti Turkijos magiją?

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!