Kalendoriui persiritus į birželį, Turkijoje įsivyrauja vasaros pradžios šiluma, todėl šis laikas keliautojams tampa patrauklus tyrinėti turtingą jos kultūrų, kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių ir istorinių stebuklų audinį. Šviečiant skaisčiai saulei ir tvyrant vasaros dvasiai, pasinerkime į tai, kodėl birželis gali būti puikus mėnuo jūsų kelionėms į Turkiją.

Birželio mėnesio orai

Birželį Turkijoje – tai metas, kai šalyje visiškai įsivyrauja vasaros šiluma. Temperatūra visoje šalyje pradeda kilti ir, priklausomai nuo regiono, vidutiniškai svyruoja nuo 20 °C iki 30 °C. Egėjo ir Viduržemio jūrų pakrantės vietovės yra ypač patrauklios – čia vyrauja ilgos, saulės nutviekstos dienos ir švelnūs vakarai. Tuo tarpu tokiuose miestuose kaip Stambulas ir Centrinės Anatolijos regionuose, įskaitant Kapadokiją, vyrauja šiek tiek vėsesnis, bet ne mažiau malonus klimatas, puikiai tinkantis visos dienos tyrinėjimams.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas: vasaros šventė

Birželio mėnesį Stambulas yra gyvas ir kupinas spalvų. Mieste žydi sodai ir parkai, kuriuose galima pasivaikščioti ir pasivaikščioti gaivioje, gyvybingoje aplinkoje. Istorinės vietos, tokios kaip Hagia Sophia, Mėlynoji mečetė ir Topkapi rūmai, ir toliau žavi lankytojus, o šurmuliuojantis Didysis turgus tampa lobių lobynu ieškantiems unikalių radinių. Bosforo sąsiauris, kurio vėsūs vandenys ir vėjelis suteikia atgaivą nuo vasaros karščio, todėl kelionės keltu ir vakarienės ant kranto yra privalomi užsiėmimai.

Kapadokija: oro balionai ir pėsčiųjų takai

Unikalūs Kapadokijos kraštovaizdžiai dar labiau vilioja birželio mėnesį. Giedromis ir šiltomis dienomis ankstyvi rytiniai skrydžiai oro balionu tampa nepamirštamu reginiu, iš kurio atsiveria panoraminiai regiono pasakų kaminų ir slėnių vaizdai. Oras taip pat puikiai tinka žygiams pėsčiomis ir vietovės gamtos stebuklų tyrinėjimui, įskaitant Göreme muziejų po atviru dangumi ir požeminius Derinkuyu bei Kaymaklı miestus.

Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantė

Birželį Turkijoje prasideda paplūdimių sezonas – Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantės traukia saulės ieškotojus ir vandens sporto entuziastus. Ypač populiarūs Bodrumo, Antalijos ir Fetijos paplūdimiai, kuriuose galima mėgautis krištolo skaidrumo vandeniu, aktyviu naktiniu gyvenimu ir įvairiomis pramogomis, pavyzdžiui, nardymu, skraidymu parasparniais ir buriavimu. Istorinės vietovės, pavyzdžiui, senovinis Efeso miestas netoli Izmiro, suteikia galimybę susipažinti su Turkijos praeitimi, puikiai derinant poilsį ir pažintį.

Antalija

Antalija ir jos apylinkės, vadinamos Turkijos Rivjera, ypač patrauklios birželio mėnesį. Nuostabūs paplūdimiai, senoviniai griuvėsiai ir įspūdingi Tauro kalnai – tai idiliška vasaros kryptis. Apžiūrėkite Kaleiçi senamiestį, aplankykite Dudeno krioklius arba leiskitės į vienos dienos išvyką į senovinius Aspendos ir Olympos miestus, kad pajustumėte istorijos ir gamtos grožio skonį.

Festivaliai ir renginiai

Birželio mėnuo Turkijoje yra šventinis mėnuo, per kurį vyksta keletas kultūros ir muzikos festivalių:

  • Stambulo muzikos festivalis: mėgaukitės klasikinės muzikos pasirodymais įvairiose istorinėse miesto vietose.
  • Kapadokijos festivalis: Tai unikalus muzikos, šiuolaikinio meno ir veiklos lauke derinys, vykstantis užburiančio regiono kraštovaizdžio fone.
  • Tarptautinis Izmiro festivalis: senoviniuose teatruose ir kitose istorinėse Izmiro vietose siūlomi įvairūs pasirodymai, įskaitant operos, baleto, klasikinės muzikos ir džiazo spektaklius.

Kodėl verta atvykti birželio mėn.

Kelionės į Turkiją birželio mėn. siūlo šiltą vasaros alsavimą, mažesnes minias nei turistinio sezono metu ir daugybę kultūrinės ir lauko veiklos. Birželį laukia daugybė nuotykių ir atradimų – nuo istorinių Stambulo ir Kapadokijos stebuklų iki saulės nutviekstų Egėjo ir Viduržemio jūros pakrančių paplūdimių.

Išvada

Turkija birželį – tai vasaros nuotykių pažadas, kuriame susipina šilti orai, gyvybingi festivaliai ir gausybė gamtos bei istorinių paminklų. Nesvarbu, ar kaitinatės saulėje Turkio pakrantėje, ar tyrinėjate senovinius griuvėsius, ar mėgaujatės kultūriniu Stambulo gyvybingumu, birželis Turkijoje – tai begalinių galimybių ir atradimų metas. Tad kam laukti? Pasinerkite į vasaros dvasią ir leiskite Turkijai jus sužavėti šį birželį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!