Liepa Turkijoje yra vasaros širdis, kviečianti keliautojus į šiltą glėbį ir žadanti žydrą jūrą, gyvybingus kultūros festivalius ir saulės spinduliuose besimaudančius senovinius stebuklus. Kai gyvsidabrio stulpelis pakyla, didėja ir šios transkontinentinės šalies žavesys, nes ji siūlo laisvalaikio ir nuotykių derinį, tinkantį kiekvienam keliautojui. Panagrinėkime, kodėl liepa yra neatremiamas metas išvykoms į Turkiją.

Liepos mėnesio orai

Liepos mėnesio orai pasižymi ilgomis, saulėtomis dienomis, o temperatūra dažnai pakyla virš 30 °C, ypač pietiniuose ir pakrantės regionuose. Stambule ir Egėjo jūros pakrantėje vyrauja kiek švelnesnis klimatas, todėl tiek miesto tyrinėjimai, tiek poilsis prie jūros yra vienodai malonūs. Centriniame regione, įskaitant Kapadokiją, karštis yra sausas, o vėsesnės naktys suteikia malonaus atokvėpio po dienos nuotykių.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas – energingas miestas

Liepos mėnesį Stambulas yra energingas, jo gatvės ir turgūs, tokie kaip Didysis turgus ir Prieskonių turgus, siūlo spalvingą ir gyvą apsipirkimą. Istorinės vietos, tokios kaip Hagia Sophia ir Mėlynoji mečetė, didingai stovi po giedru mėlynu dangumi, o Bosforo sąsiauryje siūlomi vėsūs pasiplaukiojimai laivais ir galimybė pavalgyti prie vandens, kur atsiskleidžia unikalus miesto žemyno mišinys.

Kapadokija: karšto oro balionai ir šaunūs požeminiai miestai

Mėnulio kraštovaizdžiai Kapadokijoje ankstyvą liepos rytą tampa dar stebuklingesni, o saulėtekio nudažytą dangų nuspalvina karšto oro balionai. Požeminiai Kaymaklı ir Derinkuyu miestai siūlo vėsų pabėgimą nuo vidurdienio karščio, o vakarai puikiai tinka mėgautis vietiniais vynais ir patiekalais po atviru dangumi.

Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantės

Liepos mėnesį Egėjo ir Viduržemio jūros krištolo skaidrumo vandenys yra patys patraukliausi. Bodrumo, Antalijos ir Fetijos paplūdimiai šurmuliuoja nuo saulės vonių iki vandens sporto, pavyzdžiui, nardymo, vandens motociklų ir parasparnių. Senovės Efeso griuvėsiai netoli Izmiro ir uolinės kapavietės Dalyane siūlo kultūrines ekskursijas, kurios ir pamoko, ir kelia baimę.

Antalija: Turkio spalvos pakrantės perlas

Antalija liepą – tai Viduržemio jūros vasaros įsikūnijimas, kuriame dera auksiniai paplūdimiai, senoviniai miestai ir vešlūs kraštovaizdžiai. Senamiestyje (Kaleiçi) gausu kavinių ir parduotuvių, o netoliese esantys Dudeno kriokliai yra nuostabus poilsio fonas. Dienos išvykos į romėnų griuvėsius Aspendos mieste arba į gamtos grožio Lykų kelią siūlo istorinius ir vaizdingus nuotykius.

Festivaliai ir renginiai

  • Stambulo džiazo festivalis: miestą užvaldo daugybė koncertų, kuriuose įvairiose vietose, įskaitant istorines vietas, dalyvauja tarptautiniai ir Turkijos atlikėjai.
  • Antalijos tarptautinio liaudies muzikos ir šokių festivalio konkursas: Antalijos muzikos ir šokių konkursas: pristatoma pasaulinių ir vietinių muzikos ir šokių tradicijų įvairovė.
  • Bodrumo baleto festivalis: senovinėje Švento Petro pilyje vykstantis festivalis pristato klasikinį ir šiuolaikinį baletą istorinėje scenoje po žvaigždėtu dangumi.

Kodėl verta atvykti liepos mėn.

Nepaisant karščio, liepa Turkijoje siūlo gyvybingą laisvalaikio ir nuotykių derinį. Šiltas oras atveria begalę galimybių paplūdimio pramogoms, vakarienėms po atviru dangumi ir gamtos bei istorinių vietų tyrinėjimui visu jų grožiu. Naktinis gyvenimas pakrantėje ypač gyvas, nes klubai po atviru dangumi, barai ir paplūdimio vakarėliai teikia pramogų iki ankstyvo ryto.

Atraskite Turkiją liepos mėnesį

Turkija liepos mėnesį – tai vasaros svajonė, kur saulės šiluma prilygsta tik turkų svetingumui. Nuo triukšmingų Stambulo gatvių iki ramių Turkio pakrantės paplūdimių ir kerinčių Kapadokijos kraštovaizdžių – Turkija siūlo nepamirštamą vasaros kelionę. Pasiimkite kremą nuo saulės, pasiimkite nuotykių kupiną dvasią ir pasinerkite į pulsuojantį Turkijos vasaros gyvenimą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!