Rugpjūtis Turkijoje – tai metas, kai vasara pasiekia visą savo spindesio zenitą. Šalis skendi saulės spindesyje ir siūlo spalvų, skonių ir įspūdžių simfoniją, kuri atspindi turkų kultūros gyvybingumą. Turkija rugpjūtį – nuo auksinių paplūdimių plačioje pakrantėje iki istorinių vertybių, kuriomis nusėtas jos kraštovaizdis, – liudija apie vasaros žavesio viršūnę. Pasinerkime į priežastis, dėl kurių verta vykti į Turkiją šį karštą mėnesį.

Orai rugpjūčio mėnesį

Rugpjūčio mėnesio orai Turkijoje pasižymi aukšta temperatūra, ypač pietiniuose regionuose ir Egėjo jūros bei Viduržemio jūros pakrantėse, kur ji gali pakilti iki 30 °C ir daugiau. Stambule ir pakrantės vietovėse pučia šiek tiek vėsesnis vėjas, todėl čia tyrinėjant galima mėgautis jaukesne atmosfera. Centriniame Anatolijos regione, įskaitant Kapadokiją, vyrauja sausas karštis ir vėsesni vakarai, todėl ankstyvas rytas ir vėlyvas vakaras yra idealus metas veiklai lauke.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas: Kultūrų lydymo katilas

Net ir per rugpjūčio karščius Stambulas išlieka šurmuliuojančiu ir gyvybe alsuojančiu didmiesčiu. Ankstyvas rytas ir vėlyva popietė puikiai tinka aplankyti tokias įžymias vietas kaip Hagia Sophia, Mėlynoji mečetė ir Topkapi rūmai. Vakarai atgyja palei Bosforo sąsiaurį, kur daugybė restoranų ir ekskursijų laivu suteikia galimybę atsikvėpti ir mėgautis nuostabiais vasaros dangumi nušviesto miesto vaizdais.

Kapadokija: Ankstyvo ryto stebuklų šalis

Rugpjūčio mėnesį Kapadokiją geriausia patirti auštant, skrendant oro balionu, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į regiono pasakų kaminus ir atšiaurius kraštovaizdžius. Vėsesni požeminiai miestai ir senovinės uolose iškaltos bažnyčios leidžia atsikvėpti nuo dienos karščio, o unikalūs urvų viešbučiai suteikia vėsų ir patogų prieglobstį.

Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantės: Saulės vonių rojus

Rugpjūtis Turkijoje yra paplūdimių sezono viršūnė. Turkio spalvos Egėjo ir Viduržemio jūrų vandenys vilioja vėsiu poilsiu ir vandens sporto nuotykiais. Ypač populiarūs Bodrumo, Antalijos ir Fetijos paplūdimiai, kuriuose galima rasti visko – nuo ramių įlankėlių iki energingų paplūdimio klubų. Istorinės vietos, tokios kaip Efesas netoli Izmiro ir nuskendęs Kekovos miestas, suteikia saulės ir jūros įspūdžių.

Antalija: Turkijos brangakmenis

Antalija rugpjūtį spindi nuostabiais kraštovaizdžiais, istorinėmis vietomis ir prabangiais kurortais. Vėsiuoju paros metu tyrinėkite senovinius Pergės ir Aspendos griuvėsius arba atsigaivinkite prie Kursunlu krioklių. Miesto senamiestis Kaleiçi – tai siaurų gatvelių labirintas, pilnas parduotuvių, kavinių ir istorinių pastatų, leidžiantis susipažinti su turtinga regiono praeitimi.

Festivaliai ir renginiai

  • Tarptautinis Bodrumo baleto festivalis: senovinis Bodrumo amfiteatras atgyja nuostabiais pasirodymais po žvaigždėmis.
  • Antalijos smėlio festivalis: pasigrožėkite sudėtingomis ir milžiniškomis smėlio skulptūromis, kurias miesto paplūdimiuose kuria tarptautiniai menininkai.
  • Stambulo apsipirkimo šventė: Stambulo pirkėjų rojus, kuriame siūlomi puikūs pasiūlymai, pailgintos parduotuvių darbo valandos ir pramogos visame mieste.

Kodėl verta atvykti rugpjūčio mėn.

Turkija rugpjūtį skirta tiems, kurie mėgaujasi vasaros gausa – jos šilta jūra, audringu naktiniu gyvenimu ir malonumu gurkšnoti turkišką arbatą ar kavą vynuogynų pavėsyje. Nors karštis gali būti didelis, ankstyvo ryto ir vakaro tyrinėjimų galimybės atveria grožio ir ramybės pasaulį – nuo baimę keliančių Kapadokijos kraštovaizdžių iki šurmuliuojančių Stambulo gatvių ir ramių pakrantės paplūdimių.

Atraskite Turkiją rugpjūčio mėnesį

Turkija rugpjūtį – tai vasara pačia gyvybingiausia forma. Tai laikas, kai galima mėgautis sezono teikiamais malonumais – nuo vėsių Viduržemio jūros gelmių iki istorinių stebuklų, kurie po vasaros dangumi stovi nepavaldūs laikui. Nesvarbu, ar tai būtų pakrantės žavesys, senovinių miestų žavesys, ar kerintys kraštovaizdžiai, Turkija rugpjūtį žada kelionę, kupiną šilumos, nuotykių ir nepamirštamų prisiminimų. Tad keliaukite ir mėgaukitės vasaros zenitu krašte, kuriame istorija ir svetingumas tokie pat ilgaamžiai kaip saulė.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!