Rugsėjis skelbia perėjimą nuo karštos vasaros prie švelnesnių, auksinių rudens atspalvių, o Turkija atsiveria kaip kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių, kultūrinio turtingumo ir istorinės gelmės drobė. Šis mėnuo siūlo idealų malonaus oro, mažesnės minios žmonių ir daugybės įspūdžių derinį, todėl tai puikus metas tyrinėti daugybę šios žavingos šalies aspektų. Panagrinėkime priežastis, dėl kurių Turkija ypač žavi rugsėjo mėnesį.

Orai rugsėjo mėnesį

Rugsėjo mėnesio orai Turkijoje puikiai dera tarp vasaros šilumos ir švelnaus rudens. Temperatūra pradeda vėsti, ypač mėnesio pabaigoje, ir įvairiuose regionuose svyruoja nuo 20 °C iki 30 °C. Egėjo jūros ir Viduržemio jūros pakrantėse išlieka šilta ir viliojanti vasaros nuotaika, o Stambule ir šalies gilumoje – švelnesnės dienos ir vėsesnės naktys, kurios idealiai tinka tyrinėjimams.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas: Nesibaigiančių atradimų miestas

Rugsėjo mėnesį Stambulas yra nuostabus, nes miestas atsikrato didžiausio vasaros karščio. Oras palankus klaidžioti istorinėmis gatvėmis, aplankyti tokias įžymybes kaip Hagia Sophia, Mėlynoji mečetė ir Didysis turgus be vasaros minios žmonių. Pasigrožėkite Bosforo sąsiauriu plaukdami keltu, iš kurio atsiveria panoraminiai miesto, pereinančio į rudenį, vaizdai.

Kapadokija: Oro balionai, slėniai ir vynuogynai

Unikalus Kapadokijos kraštovaizdis vėsesniu rugsėjo oru įgauna ypatingą žavesį. Skrydžiai oro balionu virš pasakiškų kaminų ir uolų darinių suteikia stebuklingų įspūdžių, o pėsčiųjų žygiai ir muziejų po atviru dangumi bei požeminių miestų tyrinėjimas yra patogesni. Rugsėjį taip pat prasideda vynuogių derliaus nuėmimas, todėl tai puikus metas aplankyti vietinius vynuogynus ir paragauti išskirtinio Kapadokijos vyno.

Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantės: Vasaros palaima

Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantės rugsėjį idealiai tinka tiems, kurie nori pasimėgauti saule, bet ne karščiu. Tokiose vietovėse kaip Bodrumas, Antalija ir Fetjė siūlomi gražūs paplūdimiai, skaidrus vanduo ir įvairios vandens pramogos – nuo plaukiojimo jachtomis iki nardymo, be to, čia mažiau žmonių ir mažesnės apgyvendinimo kainos.

Efesas ir ne tik: Kelionė per istoriją

Netoli Izmiro esantis senovinis Efeso miestas yra lengviau pasiekiamas, kai rugsėjį vyrauja švelnus oras, todėl galima išsamiau patyrinėti jo istorinius griuvėsius, įskaitant Kelso biblioteką ir Didįjį teatrą. Vėsesnis klimatas taip pat suteikia galimybę lankyti kitas istorines Turkijos vietas, pavyzdžiui, Trojos griuvėsius ir Gallipolio mūšio laukus.

Festivaliai ir renginiai

  • Tarptautinė Stambulo bienalė: Šis meno festivalis vyksta nelyginiais metais ir įvairiose miesto vietose pristato šiuolaikinį meną.
  • Tekirdağ vynuogių derliaus festivalis: Trakijos regione švenčiamas vynuogių derliaus nuėmimas koncertais, šokiais ir vyno degustacijomis.
  • Bodrumo taurė: Kasmetinė buriavimo regata, į kurią susirenka jachtininkai ir jūros entuziastai iš viso pasaulio, vykstanti nuostabios Bodrumo pakrantės fone.

Kodėl verta atvykti rugsėjo mėn.

Apsilankymas Turkijoje rugsėjį – tai geriausia iš abiejų pasaulių: užsitęsusi vasaros šiluma ir vėsesni vakarai, mažiau žmonių ir natūralus pereinančio kraštovaizdžio grožis. Tai metas, kai galima mėgautis lauko pramogomis, kultūros tyrinėjimais ir poilsiu paplūdimyje, todėl šis mėnuo yra idealus keliautojams, ieškantiems turtingos ir įvairios patirties.

Išvada

Turkija rugsėjį – tai užburiantis gamtos grožio, istorinių tyrinėjimų ir kultūrinio turtingumo derinys, o visa tai vyksta klimato sąlygomis, kurios sustiprina kiekvieną patirtį. Nesvarbu, ar keliaujate šurmuliuojančiomis Stambulo gatvėmis, sklendžiate virš Kapadokijos kraštovaizdžio, ar lepinatės saulės nutviekstose pakrantėse, rugsėjis – tai auksinis langas atrasti Turkiją visoje jos įvairovėje. Taigi susikraukite lagaminus ir leiskitės į nuotykius, kurie žada geriausius Turkijos įspūdžius, apgaubtus ankstyvo rudens.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!