Spalio mėnuo Turkijoje – tai rudens šventė, kai kraštovaizdis nusidažo sodriais atspalviais, o oras dvelkia artėjančios žiemos gaiva. Tai mėnuo, kai galima ramiau ir introspektyviau keliauti po įvairias Turkijos vietoves ir istorines epochas, be vasaros minios, tačiau vis dar kupinas įspūdžių. Štai kodėl kelionė į Turkiją spalio mėnesį gali būti labai naudinga patirtis.

Orai spalio mėnesį

Spalio mėnesio orai Turkijoje gerokai pasikeičia: nuo šilto rugsėjo mėnesio orų pereinama prie vėsesnių ir permainingų rudens sąlygų. Vidutinė temperatūra, priklausomai nuo regiono, svyruoja nuo 15 °C iki 25 °C. Egėjo jūros ir Viduržemio jūros pakrantės vietovėse vis dar būna šiltos dienos, puikiai tinkančios paplūdimių lankytojams, o Stambule ir vidaus vietovėse jaučiamas rudens gaivumas, ypač mėnesio pabaigoje. Toks vėsesnis klimatas idealiai tinka tyrinėti gamtą ir patogiai apžiūrėti gausias šalies istorines vietas.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas: Rudenį pasidabinęs metropolis

Spalio mėnesį Stambulas užburia – besikeičiantys lapai tampa nuostabiu miesto architektūros stebuklų fonu. Dėl vėsesnės temperatūros maloniau tyrinėti istorinius Sultanahmeto ir Galatos rajonus, neskubant aplankyti Hagia Sophia, Mėlynąją mečetę ir Topkapi rūmus. Pasivaikščiojimas palei Bosforo sąsiaurį ar pasiplaukiojimas keltu suteikia vaizdingų vaizdų į rudenėjantį miestą.

Kapadokija: Pasakos tarp krintančių lapų

Spalio mėnesį Kapadokijos nežemiški kraštovaizdžiai įgauna naują dimensiją – slėniai ir pasakų kaminai įrėminami auksiniais rudens atspalviais. Vėsesnis oras puikiai tinka skrydžiams oro balionu, žygiams pėsčiomis, muziejų po atviru dangumi ir požeminių miestų tyrinėjimui, tačiau vasaros karštis nebaisus. Derliaus nuėmimo sezonas taip pat atneša gausybę vietinių produktų, kurie sustiprina kulinarinę patirtį.

Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantės

Spalio mėnesį pakrantės išlaiko šilumą, todėl tai puikus metas ieškantiems ramesnių paplūdimių. Vandens temperatūra išlieka maloni, todėl puikiai tinka maudytis, plaukioti ir net nardyti. Istorinės vietovės, tokios kaip Efesas netoli Izmiro ir pakrantėje išsibarstę Likijos griuvėsiai, yra mažiau lankomos, todėl Turkijos senovės civilizacijas galima tyrinėti intymiau.

Antalija ir Likijos kelias

Antalija ir toliau lepinasi šiltais orais ir yra vartai į Likijos kelią. Šis ilgas pėsčiųjų takas siūlo žygeiviams pažinti nuostabaus grožio Turkijos pakrantę, kurioje gausu senovinių griuvėsių, nuošalių paplūdimių ir mažų kaimelių. Dėl švelnesnių spalio mėnesio oro sąlygų šis sudėtingas nuotykis tampa lengviau prieinamas ir malonesnis.

Festivaliai ir renginiai

  • „Auksinio apelsino” kino festivalis: seniausias ir prestižiškiausias Turkijos kino festivalis, kuriame rodomi turkų ir tarptautiniai filmai.
  • Tarptautinis Alanijos turizmo ir meno festivalis: švenčiama turistinio sezono pabaiga, kai istoriniame pajūrio mieste Alanijoje vyksta koncertai, šokių ir kultūros renginiai.
  • Respublikos diena spalio 29 d: Nacionalinė šventė, skirta Turkijos Respublikos paskelbimui paminėti, švenčiama paradais, fejerverkais ir patriotiniais pasirodymais visoje šalyje.

Kodėl verta atvykti spalio mėn.

Keliaudami į Turkiją spalio mėn. galėsite pamatyti šalį pereinamuoju laikotarpiu, kurią puošia rudens grožis ir praturtina kultūrinio paveldo gelmė. Dėl mažesnio turistų skaičiaus ir švelnesnių oro sąlygų tyrinėti ir atrasti galima ramiau. Nesvarbu, ar jus traukia istorinis Stambulo žavesys, Kapadokijos gamtos stebuklai, ar ramūs Egėjo jūros ir Viduržemio jūros paplūdimiai, spalis siūlo unikalią ir įsimintiną patirtį.

Išvada

Spalis Turkijoje – tai įspūdingo gamtos grožio, kultūrinių švenčių ir istorinių tyrinėjimų metas švelnaus rudens apsuptyje. Tai idealus mėnuo keliautojams, norintiems susipažinti su įvairiomis šalies lankytinomis vietomis be vasaros karščio ar žiemos šalčio kraštutinumų. Taigi, susikraukite drabužius ir leiskitės į rudens nuotykius Turkijoje, kur praeitis ir dabartis susilieja po auksine sezono skraiste.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!