Lapkritis Turkijoje atneša gilesnius rudens atspalvius, pastebimą temperatūros kritimą ir prieš žiemos sezoną tvyrančią ramybę. Šis metų laikas, kurio dažnai nepastebi tipiškas turistas, turi savito žavesio ir leidžia kitaip pažvelgti į turtingą šalies kultūros audinį ir gamtos grožį. Panagrinėkime, kodėl kelionė į Turkiją lapkričio mėnesį gali būti netikėtai naudinga patirtis.

Orai lapkričio mėnesį

Lapkričio mėnesiui Turkijoje būdinga vėsesnė temperatūra ir dažnesni lietūs, ypač pakrantės ir vidaus rajonuose. Temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 20 °C, o nuo pietų iki šiaurės ir nuo pakrančių regionų iki vidurio labai skiriasi. Viduržemio jūros ir Egėjo jūros pakrantėse vyrauja švelnesni orai, o Stambulas ir Anatolijos plynaukštė ruošiasi artėjančios žiemos šalčiui, nes kraštovaizdį retkarčiais keičia lietūs.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas: Metropolis, apgaubtas rudeninių atspalvių

Lapkritį istorinė Stambulo didybė įgauna kontempliatyvaus grožio, o besikeičiantys lapai ir mažesnės minios žmonių padidina jo patrauklumą. Vėsesnis oras idealiai tinka užsiėmimams uždarose patalpose, pavyzdžiui, Hagia Sophia, Topkapi rūmų ir Stambulo archeologijos muziejų gausioms kolekcijoms tyrinėti. Daugybė miesto kavinių ir restoranų suteikia jaukų prieglobstį, puikiai tinkantį pasimėgauti turkų virtuvės patiekalais arba tradicine turkiška arbata ar kava.

Kapadokija: Stebuklų šalis rūke

Įspūdingi Kapadokijos kraštovaizdžiai su pasakiškais kaminais ir senoviniais olų būstais tampa dar mistiškesni rudens saulės šviesoje ir retkarčiais pasitaikančiuose rūkuose. Nors temperatūra vėsesnė, vis dar galima maloniai leisti laiką lauke, pavyzdžiui, žygiuoti pėsčiomis ir vaikščioti po slėnius, ramiai tyrinėjant šį unikalų regioną. Vėsesnis oras taip pat suteikia galimybę lankytojams pasimėgauti Kapadokijos urvų viešbučių šiluma ir vietiniais kulinariniais patiekalais.

Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantės: Ramybė prie jūros

Lapkritį Turkijos pakrančių regionai vis dar išlieka šilti, todėl šis mėnuo yra tinkamas metas norintiems pabėgti nuo šaltesnio klimato šiaurėje. Nors maudytis gali būti mažiau patrauklu, pasivaikščiojimas paplūdimiais ir senovinių griuvėsių, tokių kaip Efesas ir Likijos kelias, tyrinėjimas be vasaros minios žmonių gali būti ypač malonus.

Antalija: Sodrūs kraštovaizdžiai ir istoriniai turtai

Antalija ir jos apylinkės lapkričio mėnesį išlieka gyvybinga žalia oazė, o miesto parkai ir sodai, pavyzdžiui, Karaalioglu parkas, siūlo nuostabius rudeninius pasivaikščiojimus. Istorinis senamiestis (Kaleiçi) yra ramesnis, todėl galima ramiau tyrinėti jo vingiuotas gatveles, osmanų architektūrą ir senovinį romėnų uostą.

Festivaliai ir renginiai

  • Stambulo tarptautinė knygų mugė: Knygų mylėtojų prieglobstis, kuriame siūloma įvairi turkų ir užsienio literatūra, vyksta pokalbiai ir seminarai.
  • Atatiurko atminimo diena (lapkričio 10 d.): Turkijos Respublikos įkūrėjo Mustafos Kemalio Atatiurko atminimo diena (lapkričio 11 d.).
  • Šiuolaikinis Stambulas: Šiuolaikinio meno mugė, kurioje pristatomas Turkijos ir viso pasaulio šiuolaikinis menas, rengiama viename iš pagrindinių Stambulo parodų centrų.

Kodėl verta atvykti lapkričio mėn.

Keliaudami į Turkiją lapkričio mėn. turite galimybę susipažinti su šalies kultūros ir gamtos stebuklais intymesnėje aplinkoje. Vėsesnis oras ir mažesnės žmonių minios suteikia daugiau ramybės tyrinėjant Stambulo istorinę širdį, stebintis Kapadokijos geologiniais stebuklais ar mėgaujantis ramiu pakrantės grožiu.

Išvada

Lapkritis Turkijoje yra ramaus grožio mėnuo, kurį gali atrasti tie, kurie mėgsta ramią ne sezono metu tvyrančią atmosferą. Tai metas, kai šalies istoriniais ir gamtiniais kraštovaizdžiais galima mėgautis neskubant, rudens vėsinančio prisilietimo ir šilto žmonių svetingumo fone. Nesvarbu, ar ieškote vienatvės, įkvėpimo, ar nuotykių, Turkija lapkritį atskleidžia mažiau matytą šios žavios šalies pusę ir kviečia lankytojus priimti jos ramų žavesį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!