Gruodžio mėnesį Turkiją apgaubia vėsus, kartais snieguotas žiemos šaltukas ir paverčia šalį vaizdinga kultūrinių švenčių ir ramių kraštovaizdžių aplinka. Nepaisant ore tvyrančio šalčio, Turkijos svetingumas šviečia kaip niekada šiltai, siūlydamas unikalų žiemos pramogų, šventinių turgų ir istorinių tyrinėjimų derinį. Panagrinėkime, kodėl gruodis Turkijoje gali būti paslėptas kelionių sezonų perlas.

Orai gruodžio mėnesį

Gruodžio mėnesį Turkijoje temperatūra gerokai nukrenta – priklausomai nuo regiono, vidutinė temperatūra svyruoja nuo 5°C iki 15°C. Sniegas yra dažnas šalies viduje ir rytuose, įskaitant Kapadokiją, o Egėjo jūros ir Viduržemio jūros pakrantės vietovėse išlieka palyginti švelnus, tačiau gali būti lietingas. Stambule vyrauja vėsūs orai, kuriuos dažnai lydi lietus ir kartais sniegas, suteikiantis istoriniam kraštovaizdžiui stebuklingumo.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulas

Gruodžio mėnesį Stambulas yra tiesiog kerintis. Miestas pasipuošia šviesomis ir dekoracijomis, ypač tokiose vietose kaip Istiklalo gatvė ir Taksimo aikštė, kur sukuriama šventinė atmosfera. Muziejai, rūmai ir mečetės suteikia galimybę atsikvėpti nuo šalčio, be to, čia mažiau turistų. Nepraleiskite progos išbandyti tradicinę turkišką pirtį (hamamą), kad sušiltumėte.

Kapadokija

Kapadokija žiemą – tai siurrealistinis snieguotų pasakų kaminų ir slėnių kraštovaizdis. Nors oras gali būti šaltas, sniegu padengto regiono vaizdas, ypač iš oro baliono, tikrai nepamirštamas. Urvų viešbučiai tampa jaukiais prieglobsčiais, kuriuose galima šiltai ir svetingai apsistoti po dienos tyrinėjimų.

Slidinėjimo kurortai

Turkijos kalnų grandinės, ypač rytuose ir Uludağo apylinkėse netoli Bursos, gruodį atgyja nuo slidinėjimo entuziastų. Kurortuose siūloma įvairių žiemos sporto šakų ir pramogų – nuo slidinėjimo iki snieglenčių sporto, tinkamų įvairaus lygio įgūdžiams. Puikios infrastruktūros ir nuostabaus kraštovaizdžio derinys – puikus žiemos poilsio pasirinkimas.

Antalija

Ieškantiems švelnesnių orų Antalijoje ir aplinkinėje Viduržemio jūros pakrantėje net ir gruodžio mėnesį vyrauja malonus klimatas. Nors tradiciniams paplūdimio užsiėmimams čia gali būti per vėsu, tyrinėti senovinius Aspendos griuvėsius ir Kaleiçi senamiestį be vasaros minios žmonių gali būti nepaprastai naudinga.

Festivaliai ir renginiai

  • Naujųjų metų išvakarės: Naujųjų metų sutikimas: didieji miestai, tokie kaip Stambulas ir Ankara, pasitinka Naujuosius metus fejerverkais, gatvės vakarėliais ir specialiais renginiais viešbučiuose bei restoranuose.
  • Virpančių dervišų festivalis Konijoje: Gruodžio viduryje vykstančiame dvasiniame festivalyje, skirtame Rumi mirties metinėms paminėti, pristatoma mistinė Semos ceremonija – nepamirštama kultūrinė patirtis.

Kodėl verta atvykti gruodžio mėn.

Lankydamiesi Turkijoje gruodžio mėn. turėsite unikalią galimybę pamatyti šalį kitomis akimis – istorinės vietovės ir kraštovaizdžiai bus tylesni ir ramesni, apgaubti vėsaus žiemos grožio. Tai metas, kai galima susipažinti su Turkijos kultūriniu turtingumu – nuo šventinių turgų ir Naujųjų metų švenčių iki dvasinės gilumos, kurią suteikia „Whirling Dervishes” festivalis, ir kartu mėgautis šiltu svetingumu, kuriuo garsėja Turkija.

Išvada

Gruodis Turkijoje – tai žiemos žavesio ir kultūrinės šilumos mišinys, keliautojams siūlantis ne tokį įprastą, bet ne mažiau žavų laiką tyrinėti šią įvairialypę šalį. Nesvarbu, ar tai būtų klaidžiojimas šventinėmis Stambulo gatvėmis, snieguotos Kapadokijos kraštovaizdžio magija, slidinėjimo trasos, ar švelnesnis pakrantės klimatas – Turkija gruodį kviečia atrasti ramesnę, bet labai gražią šios istorinės šalies pusę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!