Žiemos uždangai prasiskleidus, kovo mėnesį Turkija – tai žydinčių kraštovaizdžių, kultūrinių atgimimų ir švelnių šiltesnių dienų spektaklis. Šis laikotarpis žymi nuostabų perėjimą, kai atšiaurus šaltis atsitraukia, užleisdamas vietą pirmiesiems pavasario šnabždesiams. Leiskimės į kelionę ir sužinokime, kodėl kovo mėnuo gali būti slaptas sezonas tyrinėtojams, ieškantiems Turkijos sielos, kokie stebuklai laukia ir su kokia klimato palete susidursite.

Kovo mėnesio žavesys Turkijoje

Kovas Turkijoje – kontrastų ir pokyčių metas. Šalis, jungianti du žemynus, pradeda atsikratyti žiemos šalčio, užleisdama vietą pirmiesiems nedrąsiems pavasario žingsniams. Tai mėnuo, kuris siūlo tai, kas geriausia iš abiejų pasaulių: kai kuriuose regionuose žiemos magijos pabaiga, o kituose – ankstyvas pavasario žydėjimas.

Orų šnabždesiai kovą: Permainų metas

Kovo mėnesio orai gali būti tokie pat įvairūs kaip ir Turkijos kraštovaizdis:

  • Stambulas ir pakrantės: Miestuose pradeda šilti, temperatūra svyruoja nuo 6 °C iki 16 °C. Dažnai pasitaiko liūčių, tačiau jos dažnai keičia giedrą ir gaivų dangų, todėl atsiveria nuostabūs atsibundančio miesto vaizdai.
  • Anatolija ir šalies vidus: Centriniuose regionuose ir rytuose laikosi vėsesnė temperatūra, o kalnuotose vietovėse vis dar galima rasti sniego, tačiau jis pradeda tirpti, pripildydamas upes ir sudarydamas prielaidas pavasariniam žydėjimui.
  • Viduržemio jūros ir Egėjo jūros pakrantės: Kovo mėnesį šiose vietovėse vyrauja švelnesni orai, todėl kovas yra puikus metas lauko pramogoms, tačiau vasaros karščiai nėra tokie intensyvūs.

Būtinos aplankyti vietos ir patirtys

Stambulas

Kovo mėnesį Stambule ne tiek šalta, kiek verda gyvenimas jo gatvėse ir parkuose. Miesto soduose, pavyzdžiui, Emirgano parke, pradeda ryškėti pirmieji spalvų ženklai – žydi tulpės ir kitos gėlės, o tai yra garsiojo Tulpių festivalio balandžio mėnesį preliudija.

Kapadokija

Kovo mėnesį Kapadokija, garsėjanti pasakiškais kaminais ir skrydžiais oro balionu, pasižymi nepakartojamu žavesiu. Sniegas pradeda trauktis, atskleisdamas įspūdingus darinius, o vėsesni rytai suteikia išskirtinę oro balionų skrydžių patirtį ir kvapą gniaužiančius saulėlydžius.

Efesas ir senovės Egėjo jūra

Atšilus orams, senovinių Efeso griuvėsių ir kitų Egėjo jūros stebuklų tyrinėjimas tampa patogiu nuotykiu. Ankstyvą pavasario šilumą, be vasariškos minios žmonių, vaikščiokite po istoriją nuo didingos Kelso bibliotekos iki terasinių namų.

Antalija ir Likijos kelias

Kovas – idealus metas tyrinėti atšiaurų Likijos kelio grožį. Iš šio ilgo atstumo pėsčiųjų tako atsiveria nuostabūs Turkio pakrantės vaizdai, senoviniai griuvėsiai ir žydintys kraštovaizdžiai. Oras puikiai tinka žygiams – nei per šalta, nei per karšta.

Švęskite Nevruzą

Kovo mėnesį visoje Turkijoje, ypač rytiniuose regionuose, švenčiami persų Naujieji metai – Nevruzas. Per šią šventę, žyminčią pavasario atėjimą, vyksta kultūriniai renginiai, gaminami tradiciniai patiekalai ir kūrenami laužai.

Šventės ir gėlių stebuklai

Be Nevruzo, kovo mėnesį vyksta įvairūs festivaliai ir renginiai, įskaitant Tarptautinį Stambulo kino festivalį, kuriame rodomi vietiniai ir tarptautiniai filmai. Kaimuose, ypač pietvakariuose, pradeda žydėti laukinės gėlės, nuspalvinančios kraštovaizdį ryškiomis spalvomis.

Išvada

Kovo mėnesio Turkija – tai odė metų laikų kaitai, kai šalis šoka ant žiemos pabaigos ir pavasario pažadų ribos. Šis laikotarpis pasižymi komfortišku oru, mažesniu turistų skaičiumi ir galimybe pamatyti Turkijos gamtos ir istorines vietas unikalioje šviesoje. Nuo pavasarį pasitinkančių kultūrinių švenčių iki ramaus pabudusio kraštovaizdžio grožio – kovo mėnuo Turkijoje – tai drobė, ant kurios tyrinėtojai gali piešti savo nuotykius. Kai dienos ilgėja, o oras prisipildo žydinčių gėlių kvapo, kur jūsų kelionė po Turkiją nuves toliau?

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!