Vasario mėnesį Turkiją apgaubia šaltis, tačiau ši šalis išlieka patraukli vieta tiems, kurie nori apsivilkti paltus ir tyrinėti jos žiemos stebuklus. Žiemą Turkija vilioja ramesnėmis gatvėmis, mažesnėmis kainomis ir nepaprasto grožio kraštovaizdžiu, todėl vasario mėnesį galima susipažinti su jos miestų širdimis ir gamtos stebuklais. Panagrinėkime priežastis, kodėl vasario mėnuo gali būti puikus metas Turkijos nuotykiams, ką galite pamatyti ir kokiam orui turėtumėte pasiruošti.

Ar vasario mėnuo yra tinkamas laikas aplankyti Turkiją?

Vasario mėnuo iš tiesų yra puikus metas tiems, kurie nori išvengti minios turistų ir iš arti pažinti Turkijos kultūros turtus. Šį mėnesį galima neskubant pasinerti į lankytinas vietas, pavyzdžiui, muziejus, rūmus ir mečetes. Be to, Turkija vasario mėnesį nenuvils žiemos sporto entuziastų ir tų, kuriuos žavi snieguoti kraštovaizdžiai.

Kokie orai?

Vasario mėnesio orai Turkijoje išlieka šalti, ypač šalies gilumoje ir rytuose, o sniegas daugelyje vietovių yra įprastas reiškinys. Stambule ir Egėjo bei Viduržemio jūros pakrančių regionuose orai švelnesni, bet vis dar vėsūs ir lietingi, temperatūra svyruoja nuo 4 °C iki 12 °C. Dėl to reikia šiltai apsirengti ir galbūt pasiimti skėtį, tačiau tai taip pat sudaro prielaidas jaukiems įspūdžiams ir snieguotų vaizdų grožiui.

Ką pamatyti ir nuveikti

Stambulo vidaus stebuklai

Vėsesnės vasario mėnesio dienos puikiai tinka tyrinėti gausybę Stambulo lankytinų vietų uždarose patalpose. Hagia Sophia, Topkapi rūmai ir Stambulo archeologijos muziejai suteikia prieglobstį ne tik nuo šalčio, bet ir suteikia galimybę pasinerti į įspūdingą kelionę po istorinę Turkijos praeitį. Didysis turgus ir Prieskonių turgus, kuriuose gausu gyvybingų prekystalių ir šiltos arbatos, suteikia spalvingą atokvėpį nuo šalčio.

Žiemos sportas Turkijoje

Turkijos kalnuose galima užsiimti įspūdingomis žiemos sporto šakomis – nuo slidinėjimo iki snieglenčių sporto. Uludağ, Palandöken ir Kartalkaya kurortai yra patys geriausi, siūlantys snieguotas trasas ir žiemos stebuklų kraštovaizdžius. Nesvarbu, ar esate patyręs slidininkas, ar bandote tai daryti pirmą kartą, Turkijos kalnai vasario mėnesį džiugina.

Kitokia žiema Kapadokijoje

Snieguota Kapadokija – tai nežemiška patirtis, nes po balta danga jos pasakiški kaminai ir senoviniai urvų būstai įgauna beveik mistinį įspūdį. Jei leidžia oro sąlygos, skrydžiai oro balionu virš snieguotų slėnių – tai kvapą gniaužiantis būdas patirti šį mėnulio kraštovaizdį iš viršaus.

Terminiai šaltiniai

Turkijos terminiai šaltiniai, pavyzdžiui, Pamukalėje ir mažiau žinomi Bursos ir Afjono terminiai šaltiniai, yra šilta oazė prieš vasario šaltį. Karšto, mineralų turtingo vandens ir vėsaus oro kontrastas ir atgaivina, ir atpalaiduoja – tai unikalus būdas pažinti Turkijos gamtos stebuklus.

Viduržemio ir Egėjo jūros pakrantės

Nors maudynės gali būti ne dienotvarkėje, švelnesnis pakrančių klimatas leidžia maloniai tyrinėti senovinius griuvėsius ir žavius miestelius. Tokiose vietose kaip Antalija, Fetjė ir Bodrumas galima mėgautis ramesne patirtimi, nes čia nėra vasaros minios žmonių, o žiemą aplinkiniai kraštovaizdžiai yra dar gražesni.

Festivaliai ir renginiai

Vasario mėnesį taip pat vyksta unikalūs kultūriniai renginiai, įskaitant Tarptautinį Stambulo gastronomijos festivalį ir įvairias vietines šventes, kuriose galima susipažinti su Turkijos kulinarine įvairove ir turtingomis kultūrinėmis tradicijomis.

Atraskite Turkiją vasario mėnesį

Turkija vasarį liudija, kad šalies žavesys yra neblėstantis, nepriklausomai nuo metų laiko. Tai metas, kai galite iš tiesų pasinerti į šalies kultūrą, pasimėgauti jos gamtos kraštovaizdžių ramybe be minios žmonių ir pajusti turkų svetingumo šilumą, kuri spindi net šalčiausiomis dienomis. Nesvarbu, ar tyrinėjate snieguotus rytinių regionų stebuklus, ar istorines Turkijos miestų gelmes, vasaris Turkijoje siūlo daugybę įspūdžių, kurie tikrai sužavės ir įkvėps.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!