Sausį Turkijoje atsiveria ta šalies pusė, kurią mažai kas mato vasarą. Nuo snieguotų kraštovaizdžių rytuose iki švelnesnių, ramių dienų Viduržemio jūros pakrantėje – Turkija sausį yra atradimas. Tai gaivaus oro, mažesnės minios žmonių ir galimybė patirti Turkijos žiemos žavesį. Taigi, susiriškite liemenes ir ištirkime, ar sausio mėnuo yra tinkamas metas keliauti į Turkijos širdį, atskleisdami, ką pamatyti ir kokie orai gali būti palankūs.

Ar sausio mėnesį verta aplankyti Turkiją?

Tikrai! Sausio mėnuo idealiai tinka keliautojams, norintiems patirti Turkijos kultūros festivalius, pasimėgauti žiemos sportu ar tiesiog aplankyti pagrindines lankytinas vietas be vasaros minios žmonių. Apgyvendinimo ir skrydžių kainos paprastai būna mažesnės, todėl kelionė gali būti pigesnė. Be to, tai unikali galimybė pamatyti sniegu padengtas arba švelnios žiemos šviesos apgaubtas Turkijos istorines vietas, kurios leidžia kitaip pažvelgti į nesenstantį šalies grožį.

Kokie orai?

Turkijos kraštovaizdžio platybės reiškia, kad sausio mėnesio orai gali labai skirtis priklausomai nuo to, kur esate. Stambule ir Egėjo jūros pakrantėje tikėkitės vėsių ir lietingų dienų, kai temperatūra svyruoja nuo 5 °C iki 10 °C. Viduržemio jūros pakrantėje orai švelnesni, temperatūra keliais laipsniais aukštesnė, todėl čia malonu tyrinėti gamtą.

Tuo tarpu Turkijos gilumoje ir rytuose vyrauja tikra žiema. Kapadokijoje gali pasitaikyti sniego, temperatūra dažnai nukrenta žemiau nulio, o kalnuotuose regionuose yra puikios sąlygos slidinėti ir užsiimti žiemos sportu.

Ką pamatyti ir nuveikti

Pajuskite Stambulo žiemos žavesį

Žiema suteikia Stambului mistinio žavesio. Mieste mažiau žmonių, todėl galima neskubant aplankyti Hagia Sophia, Mėlynąją mečetę ir Topkapi rūmus. Mėgaukitės šilta turkiška arbata ar kava jaukiose kavinėse ir nepraleiskite progos pamatyti žvarbią žiemos dieną mirguliuojantį Bosforo sąsiaurį.

Slidinėjimo kurortai

Sausį Turkijos kalnų grandinės virsta žiemos sporto rojais. Tokiuose kurortuose kaip Uludağ netoli Bursos, Erciyes Kayseri ir Palandöken Erzurume siūlomos puikios slidinėjimo ir snieglenčių sporto sąlygos. Ši Turkijos pusė smarkiai skiriasi nuo saulės nutviekstų paplūdimių, tačiau yra ne mažiau užburianti.

Kapadokijos žiemos stebuklų šalis

Kapadokijos pasakiški kaminai ir slėniai po sniego antklode įgauna stebuklingą išvaizdą. Jei leidžia oro sąlygos, vis dar galima paskraidyti oro balionu, iš kurio atsiveria siurrealistinis vaizdas į apačioje esantį snieguotą kraštovaizdį. Unikalūs regiono urvų viešbučiai tampa jaukiomis prieglaudomis, žadančiomis šiltą turkišką svetingumą.

Pamukalė ramybėje

Žiemą Pamukalės kalcitinės terasos tebėra kvapą gniaužiantis vaizdas, o šiltas mineralų turtingas vanduo ryškiai kontrastuoja su vėsiu oru. Žmonių minios būna mažesnės, todėl tai puikus metas ramiai pasimaudyti senoviniuose terminiuose baseinuose.

Pažinkite Viduržemio jūros pakrantę

Tokiuose Viduržemio jūros pakrantės miestuose kaip Antalija ir Alanija žiemos yra švelnesnės, todėl jie idealiai tinka norintiems pailsėti nuo šalčio. Tyrinėkite senovinius griuvėsius, vaikščiokite paplūdimiais ir mėgaukitės ramiu Turkijos Rivjeros grožiu be vasarą plūstančių žmonių.

Festivaliai ir renginiai

Sausio mėnesį taip pat vyksta keletas kultūrinių renginių, įskaitant Naujųjų metų šventę ir Stambulo apsipirkimo šventę, kurie lankytojams gali pasiūlyti nepakartojamų įspūdžių ir puikių pasiūlymų.

Išvada

Apsilankymas Turkijoje sausio mėnesį – tai galimybė pamatyti šalį kitomis akimis. Oras gali būti vėsesnis, tačiau šiltas turkų svetingumas niekada neišblėsta. Nuo sniegu padengtų istorinių vietų iki ramių pasivaikščiojimų pakrantėmis ir jaudinančių slidinėjimo nuotykių – Turkija sausio mėnesį siūlo nuotykių, poilsio ir kultūrinio pažinimo derinį. Tad kodėl gi nepradėjus metų nepamirštama kelione į šią civilizacijų kryžkelę?

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!