Turkijoje, užburiančiame istorijos, kultūros ir gamtos grožio derinyje, pakrantę puošia vieni nuostabiausių pasaulio kurortų. Turkijos rivjera – nuo žydrų Egėjo jūros vandenų iki gyvybingų Viduržemio jūros vandenų – yra rojus saulės ieškotojams, istorijos mėgėjams ir nuotykių ieškotojams. Šiame vadove leisimės į kelionę, kad atskleistume Turkijos kurortų brangakmenius, kurių kiekvienas žada nepamirštamą pabėgimą. Taigi griebkite kepuraitę nuo saulės ir pasinerkime į spindintį Turkijos kurortų pasaulį

Bodrumas: Egėjo jūros perlas

Bodrumas su savo baltai dažytais namais ir gyvybingomis bugenvilijomis yra tobulas Egėjo jūros pakrantės miestas iš atviruko. Iš dviejų miesto įlankų atsiveria vaizdai į istorinę Bodrumo pilį, kurioje įsikūręs Povandeninės archeologijos muziejus. Ieškantiems naktinio gyvenimo, istorijos ir ramių paplūdimių derinio, Bodrumą būtina aplankyti. Jo prabangūs kurortai ir butikiniai viešbučiai yra puikus fonas svajingam poilsiui pakrantėje.

Antalija: Viduržemio jūros perlas

Antalija – Viduržemio jūros dvasią įkūnijantis miestas su istoriniu senamiesčiu Kaleiçi ir nuostabiais paplūdimiais – yra šventovė ieškantiems saulės, jūros ir smėlio. Šiame regione yra daugybė kurortų, pritaikytų kiekvienam skoniui, nuo šeimoms pritaikyto Laros paplūdimio iki nuošalaus prabangaus Kemero paplūdimio. Antalija – tai jūsų vartai į Aspendos senovinių griuvėsių ir Düden krioklių gamtos stebuklų tyrinėjimą.

Çeşme: Vėjuotasis rojus

Çeşme, garsėjanti burlenčių ir jėgos aitvarų sporto vietomis, siūlo energingą pabėgimą Izmiro pusiasalyje. Terminiai šaltiniai, nesugadinti paplūdimiai, pavyzdžiui, Ilıca, ir žavus Alaçatı kaimas, garsėjantis akmeniniais namais ir vėjo malūnais, Çeşme traukia gyvybingus keliautojus. Čia esančiuose kurortuose prabanga dera su vietovės gamtos grožiu, todėl čia galima ramiai, bet įdomiai praleisti atostogas.

Fethiye: Likiečių palikimas

Turkio pakrantėje esantis Fetijos miestas – tai gamtos ir istorinių objektų lobynas. Nuo ramaus Ölüdeniz paplūdimio vandens iki uolose iškaltų senovinių Likijos kapaviečių griuvėsių – Fethiye siūlo unikalų tyrinėjimo ir poilsio derinį. Iš vietovės kurortų atsiveria nuostabūs vaizdai į Egėjo jūrą, todėl tai ideali vieta paskraidyti parasparniu, paplaukioti ir pasinerti į vietos kultūrą.

Marmaris: Žaliosios įlankos

Tarp pušimis apaugusių kalvų ir krištolo skaidrumo vandens įsikūręs Marmaris garsėja triukšminga prieplauka, gyvais turgumis ir ramaus grožio Datça pusiasaliu. Nesvarbu, ar ieškote aktyvių atostogų su vandens sportu ir džipų safariais, ar ramaus poilsio paslėptose įlankėlėse, Marmario kurortai patenkina visus norus. Natūralios karštosios versmės ir purvo vonios suteiks jūsų atostogoms kurorte išskirtinumo.

Belekas: Golfo prieglobstis

Golfo entuziastams Belekas siūlo pasaulinio lygio golfo aikštynus, įsiterpusius tarp prabangių kurortų. Be golfo, Beleko ilgieji smėlio paplūdimiai ir senovinių vietovių, tokių kaip Aspendos teatras, kaimynystė paverčia jį įvairiapusiška atostogų vieta. Čia esantys kurortai yra skirti pasimėgauti: juose įrengti platūs SPA centrai, gurmaniški restoranai ir pramogų vaikams galimybės, todėl čia įsimintinai praleisti laiką gali ir šeimos, ir poros, ir pavieniai keliautojai.

Atraskite Turkijos kurortus

Turkijos kurortai – tai daugiau nei tik kelionės kryptys; tai vartai į įvairias patirtis, kuriuose prabangus poilsis dera su turtingais kultūriniais atradimais. Kiekvienas kurortinis miestelis turi savito žavesio ir kiekvienam keliautojui siūlo gabalėlį rojaus. Planuodami išvyką į Turkiją, leiskite šioms vietoms nukreipti jus į jūsų dvasią atitinkantį nuotykį. Nepamirškite, kad Turkijos magija slypi ne tik saulės nubučiuotuose paplūdimiuose ir žydruose vandenyse, bet ir žmonių šilumoje bei istorijos gilumoje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!