Kelionė į vengriją

Vengrija yra šalis, turinti turtingą kultūros paveldą, nuostabias architektūros paminklus ir įspūdingus kraštovaizdžius. Kelionė į Vengriją gali būti nuostabi patirtis, tačiau svarbu gerai pasiruošti. Šiame straipsnyje aptarsime viską, ką reikia žinoti planuojant kelionę į šią Vidurio Europos šalį.

Dokumentai ir vizos

Pasas ir asmens tapatybės kortelė

Jei keliaujate iš Europos Sąjungos šalies, pakanka turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę. Kitu atveju, reikės paso, galiojančio bent šešis mėnesius nuo kelionės datos.

Viza

Vengrija yra Šengeno zonos dalis, todėl jei esate ES pilietis, viza nereikalinga. Ne ES piliečiams gali prireikti Šengeno vizos, priklausomai nuo jų kilmės šalies. Patikrinkite Vengrijos konsulato arba ambasados interneto svetainę dėl konkrečių reikalavimų.

Kelionės planavimas

Kelionė automobiliu

Jei planuojate keliauti automobiliu, įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus: galiojantį vairuotojo pažymėjimą, automobilio registracijos dokumentus, draudimą ir žaliąją kortelę. Taip pat patikrinkite kelio mokėjimo sistemą Vengrijoje – čia dažniausiai naudojamos elektroninės vinjetės.

Kelionė lėktuvu

Budapešto Ferenco Liszto tarptautinis oro uostas yra pagrindinis Vengrijos oro uostas, aptarnaujantis daugybę tarptautinių skrydžių. Iš oro uosto lengva pasiekti miesto centrą naudojant viešąjį transportą arba taksi.

Viešasis transportas

Budapešte ir kituose didžiuosiuose miestuose yra gerai išvystyta viešojo transporto sistema, apimanti autobusus, tramvajus, troleibusus ir metro. Bilietus galima įsigyti stotyse, kioskuose arba naudojantis mobiliąja programėle.

Apgyvendinimas

Viešbučiai ir svečių namai

Vengrijoje yra platus viešbučių ir svečių namų pasirinkimas, pritaikytas įvairiems biudžetams. Budapešte rasite nuo prabangių penkių žvaigždučių viešbučių iki nebrangių hostelių.

Airbnb ir trumpalaikės nuomos paslaugos

Airbnb ir kitos trumpalaikės nuomos platformos yra populiarus pasirinkimas, ypač jei norite apsistoti autentiškoje aplinkoje arba turėti daugiau privatumo.

Ką aplankyti Vengrijoje?

Budapeštas

Budapeštas, Vengrijos sostinė, yra vienas iš gražiausių Europos miestų. Būtina aplankyti:

 • Buda pilį
 • Parlamento rūmus
 • Gellérto kalną
 • Didįjį sinagogą
 • Városliget parką ir Szechenyi termines vonias

Balatono ežeras

Balatono ežeras, dažnai vadinamas Vengrijos jūra, yra didžiausias Vidurio Europos ežeras. Jis populiarus tarp poilsiautojų dėl savo gražių paplūdimių ir vandens pramogų.

Debrecenas

Antras pagal dydį Vengrijos miestas, Debrecenas, garsėja savo universiteto ir kultūros renginiais. Čia verta aplankyti Didžiąją bažnyčią ir Déri muziejų.

Egeris

Egeris yra žinomas dėl savo baroko stiliaus architektūros ir vyno rūsių. Miesto tvirtovė ir Minaretas yra pagrindinės turistų lankomos vietos.

Kultūra ir papročiai

Kalba

Oficiali Vengrijos kalba yra vengrų kalba. Nors daugelis jaunų žmonių kalba angliškai, naudinga išmokti keletą pagrindinių frazių vengrų kalba.

Valgymo įpročiai

Vengrijos virtuvė garsėja savo stipriais skoniais ir gausiais patiekalais. Tradiciniai patiekalai, kaip guliašas, pörkölt ir halászlé, yra labai populiarūs. Restoranuose palikite apie 10-15% arbatpinigių už gerą aptarnavimą.

Šventės ir renginiai

Vengrija turi daug nacionalinių švenčių ir festivalių. Svarbiausios šventės yra:

 • Šv. Stepono diena (rugpjūčio 20 d.)
 • Velykos ir Kalėdos
 • Budapešto pavasario festivalis

Saugumas ir sveikata

Sveikatos apsauga

Vengrijos sveikatos apsauga yra gerai išvystyta. ES piliečiams patartina turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (EHIC). Ne ES piliečiams rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą, kuris apima sveikatos priežiūros paslaugas.

Saugumas

Vengrija yra saugi šalis keliautojams. Tačiau, kaip ir bet kur kitur, verta būti atsargiems, saugoti savo daiktus ir vengti įtartinų vietų naktį.

Pinigai ir išlaidos

Valiuta

Oficiali Vengrijos valiuta yra forintas (HUF). Daugelyje vietų priimamos kredito kortelės, tačiau naudinga turėti grynųjų pinigų mažesnėms išlaidoms.

Išlaidos

Vengrija yra santykinai nebrangi kelionės kryptis, palyginti su Vakarų Europa. Restoranuose ir kavinėse kainos yra prieinamos, o viešasis transportas ir apgyvendinimas yra palyginti pigūs.

Naudingi patarimai

 • Internetą ir ryšį: Vengrijoje plačiai naudojamas mobilusis internetas ir viešosios Wi-Fi zonos. Apsvarstykite galimybę įsigyti vietinę SIM kortelę, jei planuojate dažnai naudotis internetu.
 • Elektra: Vengrijoje naudojamos 230 V elektros lizdai, atitinkantys Europos standartus.
 • Darbo laikas: Parduotuvės ir prekybos centrai paprastai dirba nuo 9:00 iki 18:00 val. Didžiuosiuose miestuose daugelis parduotuvių ir restoranų dirba ilgiau.

Apsilankymas Vengrijoje gali būti nuostabi patirtis, jei tinkamai pasiruošite ir žinosite pagrindinius kelionės aspektus. Ši šalis siūlo daugybę įspūdingų vietų, skanių patiekalų ir įdomių kultūrinių renginių.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!