Alantos dvaro sodybos rūmai, esantys Alantoje, Molėtų rajone, yra vienas iš svarbiausių Lietuvos kultūros ir istorijos paminklų. Šie rūmai, pastatyti XIX amžiaus pradžioje, yra puikus klasicistinės architektūros pavyzdys, pritraukiantis lankytojus savo grožiu, istorija ir kultūrine reikšme.

Alantos dvaro rūmai išsiskiria savo elegantišku architektūros stiliumi. Pastatas pasižymi simetrišku fasadu su kolonomis ir puošniomis detalėmis. Viduje rūmai stebina savo prabanga – čia galima pamatyti išlikusius senovinius baldus, meno kūrinius, dekoratyvinius elementus ir kitas istorinės vertės detales. Dvaro patalpos yra naudojamos kultūriniams renginiams, parodoms ir koncertams, todėl lankytojai gali mėgautis ne tik architektūra, bet ir įvairiomis kultūrinėmis veiklomis.

Dvarą supa gražiai sutvarkytas parkas, kuris yra puiki vieta pasivaikščiojimams ir poilsiui gamtoje. Parke auga senoviniai medžiai, įrengti takeliai ir poilsio zonos su suolais, kur galima atsipalaiduoti ir pasigrožėti aplinkos grožiu. Parko teritorijoje taip pat yra tvenkinys, kuris prideda papildomo žavesio šiai vietai.

Alantos dvare vyksta įvairios edukacinės programos ir ekskursijos, kurios leidžia lankytojams sužinoti daugiau apie dvaro istoriją, jo savininkus ir gyvenimą čia prieš šimtmečius. Gidai pasakoja įdomias istorijas ir dalijasi faktais apie dvaro praeitį, todėl lankymas šiame dvare tampa ne tik malonus, bet ir informatyvus.

Dvaras yra lengvai pasiekiamas automobiliu iš Molėtų ir aplinkinių miestų, todėl tai patogi vieta dienos išvykai. Apsilankymas Alantos dvaro sodybos rūmuose suteiks daug malonių įspūdžių, praturtins žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą bei leis pasimėgauti nuostabia architektūra ir gražiais gamtos vaizdais. Tai vieta, kurioje susilieja istorija, menas ir gamtos grožis, suteikdama unikalią ir prasmingą patirtį kiekvienam lankytojui.

Nuotraukų šaltinis: © infomoletai.lt, moletumuziejus.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!