Juodkrantės švyturys, įsikūręs Juodkrantėje, Neringos savivaldybėje, yra vienas iš įspūdingiausių ir lankomiausių švyturių Kuršių nerijoje. Šis švyturys ne tik atlieka svarbią navigacinę funkciją, bet ir yra populiarus turistų traukos objektas dėl savo unikalios vietos ir nuostabių vaizdų.

Švyturys stovi ant aukšto kopos, kurios aukštis siekia apie 55 metrus virš jūros lygio. Tai vienas iš aukščiausių Kuršių nerijos taškų, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Baltijos jūrą ir Kuršių marias. Švyturio bokštas yra maždaug 20 metrų aukščio, o jo šviesos signalas matomas net iki 33 kilometrų atstumu, padedant laivams orientuotis jūroje.

Juodkrantės švyturys buvo pastatytas 1950 metais ir nuo tada atlieka svarbią navigacinę funkciją, užtikrindamas laivybos saugumą šioje Baltijos jūros dalyje. Švyturys yra automatizuotas, todėl nereikalauja nuolatinės žmogaus priežiūros, tačiau jis vis dar yra svarbus ir aktyviai naudojamas.

Norint pasiekti švyturį, reikia pakilti stačiais takeliais per mišką ir kopas, tačiau pastangos atsiperka, kai pasiekiama švyturio viršūnė. Kelionė iki švyturio yra puiki galimybė pasimėgauti gamtos grožiu, ramybe ir gaiviu jūros oru. Tai vieta, kurioje galima atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdienio gyvenimo rūpesčių ir mėgautis nuostabiais Kuršių nerijos vaizdais.

Netoliese švyturio yra įrengtos poilsio zonos su suolais, kur lankytojai gali atsipūsti ir pasigrožėti aplinka. Taip pat čia yra informaciniai stendai, suteikiantys lankytojams informaciją apie švyturio istoriją, funkciją ir aplinką. Tai puiki vieta tiek pavieniams lankytojams, tiek šeimoms su vaikais ar grupėms.

Juodkrantės švyturys yra lengvai pasiekiamas pėsčiomis arba dviračiu iš Juodkrantės miestelio. Miestelyje yra pakankamai automobilių stovėjimo vietų, todėl lankytojai gali patogiai palikti savo transporto priemones ir leistis į kelionę link švyturio.

Apsilankymas Juodkrantės švyturyje suteiks daug malonių įspūdžių, leis pasimėgauti nuostabiais vaizdais ir pajusti Kuršių nerijos magiją. Tai vieta, kurioje kiekvienas gali atrasti kažką įdomaus ir prasmingo, mėgaujantis šio unikalaus regiono gamtos ir istorijos turtais.

  • Juodkrantė, Neringos sav.
  • Koordinates: 55.556503, 21.115815

Nuotraukų šaltinis: © Projektas „Pamario švyturių kelias”

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!