Estija, šiauriausia iš trijų Baltijos šalių, garsėja savo istoriniais miestais, neįtikėtinomis gamtos vietomis ir turtinga kultūra. Čia kiekvienas lankytojas gali rasti veiklos pagal savo skonį – nuo senovinių pilų iki šiuolaikinių menų festivalių. Štai keletas lankytinų vietų, kurias verta aplankyti keliaujant po Estiją.

Talinas

Talinas, Estijos sostinė, yra vienas iš geriausiai išsilaikiusių viduramžių miestų Europoje. Senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, vilioja lankytojus savo gotikinėmis bažnyčiomis, koplyčiomis ir siauromis akmenimis grįstomis gatvėmis. Svarbiausios lankytinos vietos yra Raekoja plats (Rotušės aikštė), Toompea pilis ir Oleviste bažnyčia, kurios bokštas siūlo stulbinančius vaizdus į miesto stogus ir Baltijos jūrą.

Tartu

Tartu yra antras pagal dydį Estijos miestas ir laikomas šalies intelektualiu ir kultūriniu centru, dėka Tartu universiteto, kuris yra seniausias Baltijos regione. Miesto lankytinos vietos apima Tartu universiteto Botanikos sodą, Tartu Katedrą bei senamiesčio architektūrą, kuri idealiai tinka pasivaikščiojimams.

Pernu

Pernu, vadinamas Estijos vasaros sostine, yra žinomas dėl savo ilgų smėlėtų paplūdimių ir modernių kurortų. Čia galima ne tik mėgautis saulės voniomis, bet ir išbandyti įvairias vandens pramogas. Be to, Pernu siūlo įvairias kultūrines pramogas, įskaitant džiazo festivalius ir tarptautines meno parodas.

Lahemaa Nacionalinis Parkas

Lahemaa Nacionalinis Parkas, įsikūręs netoli Tallino, yra puiki vieta mėgautis gamta. Čia galima rasti karpinius miškus, upių deltas ir tradicines Estijos kaimo sodybas. Parkas yra puiki vieta žygiams pėsčiomis, dviračių išvykoms ar tiesiog atsipalaidavimui gamtoje.

Saremos sala

Sarema, didžiausia Estijos sala, žavi savo nepaliestos gamtos grožiu ir įdomia istorija. Čia galima aplankyti Kuressaare pilį, kuri yra viena geriausiai išsilaikiusių viduramžių pilų Šiaurės Europoje, bei pasigrožėti meteoritų krateriais. Saaremaa taip pat žinoma dėl savo SPA ir gydomųjų purvų, siūlančių atsipalaidavimo ir sveikatinimo procedūras.

Šios vietos tik dalis to, ką gali pasiūlyti Estija. Šalis siūlo tiek istorines, tiek modernias atrakcijas, pritaikytas įvairiems lankytojams, todėl Estija yra puikus pasirinkimas tiek trumpam savaitgalio pabėgimui, tiek ilgesnėms atostogoms.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!