Pernu, vadinama Estijos vasaros sostine, yra žinoma dėl savo nuostabių paplūdimių, gyvybingų festivalių ir jaukių kavinių. Šis miestas prie Baltijos jūros kiekvienais metais pritraukia minias atostogautojų, norinčių mėgautis saule, smėliu ir kultūriniais renginiais. Štai keletas vietų, kurias būtina aplankyti Pernu.

Pernu paplūdimys

Pernu garsėja vienu iš geriausių paplūdimių Estijoje. Ilgas, smėlėtas krantas su plačiomis saulės vonių zonomis yra idealus pasirinkimas šeimoms ir saulės mėgėjams. Čia taip pat galima rasti vandens sporto veiklų, tokių kaip burlenčių sportas.

Pernu Jachtų Klubas

Jachtų klubas yra ne tik buriavimo entuziastų susibūrimo vieta, bet ir puiki lokacija, kurioje galima mėgautis vaizdais į Pernu įlanką, ragauti šviežios žuvies patiekalų ar tiesiog mėgautis saulėlydžiu. Vasaros mėnesiais čia dažnai rengiami muzikiniai koncertai ir kitos pramogos.

Pernu Muziejus

Pernu muziejus siūlo lankytojams įdomią pažintį su miesto ir regiono istorija. Eksponatai apima viską nuo senovės archeologijos radinių iki sovietmečio laikotarpio atminimų. Tai puiki vieta sužinoti daugiau apie Pernu kaip kurorto ir kultūrinio centro vystymąsi.

Rüütli Gatvė

Rüütli gatvė yra pagrindinė pėsčiųjų zona Pernu, pilna įvairių parduotuvių, kavinių ir restoranų. Gatvė gyvuoja nuo XVII amžiaus ir yra puiki vieta pasivaikščioti, apsipirkti suvenyrų ar tiesiog mėgautis miesto atmosfera.

Šv. Elizabetos Bažnyčia

Ši įspūdinga neogotikinė bažnyčia, pastatyta 1750 m., yra viena iš architektūros perlų Pernu. Bažnyčia yra žinoma dėl savo aukštos bokšto, iš kurio atsiveria vaizdai į miestą ir įlanką, bei puikios akustikos, dėl kurios čia vyksta daug koncertų.

Rannapark

Šis botanikos sodas yra puikus pasirinkimas gamtos mėgėjams. Dendrologinis parkas siūlo daugiau nei 1000 skirtingų augalų rūšių, vaizdingas takas ir poilsio zonas, kur galima atsipalaiduoti šešėlyje.

Pernu siūlo daugybę lankytinų vietų ir pramogų kiekvienam lankytojui. Nuo istorinių paminklų iki modernių pramogų, šis miestas suteikia puikų atspalvį Estijos kultūros ir laisvalaikio įvairovei.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!