Tartu, antras pagal dydį miestas Estijoje, yra žinomas kaip šalies akademinis ir intelektualinis centras, dėka ilgamečio Tartu universiteto, kuris yra vienas seniausių Šiaurės Europoje. Be to, Tartu pasižymi turtinga istorija, įdomia architektūra ir gyvybinga kultūra. Štai keletas vietų, kurias verta aplankyti Tartu.

Tartu Universiteto Botanikos Sodas

Veikiantis nuo 1803 metų, Tartu Universiteto Botanikos Sodas yra vienas seniausių botanikos sodų Baltijos šalyse. Sodas ne tik atlieka mokslines funkcijas, bet ir yra nuostabi poilsio vieta, kurioje galima mėgautis įvairių augalų kolekcijomis, tvenkiniais ir netgi japonišku sodu.

Tartu Universitetas

Įkurtas 1632 metais, Tartu Universitetas yra ne tik svarbus švietimo centras, bet ir viena iš pagrindinių miesto lankytinų vietų. Jo istorinės pastatų kompleksas, įspūdinga universiteto biblioteka ir muziejus atspindi švietimo ir mokslo raidą Estijoje.

Raekoja Plats (Rotušės aikštė)

Rotušės aikštė yra Tartu širdis, kurioje vyksta daugelis kultūrinių renginių ir yra įsikūrę ne tik miesto rotušė, bet ir kiti istoriniai pastatai. Aikštė yra populiarus susitikimų taškas, puikiai tinka pasivaikščiojimams ir fotografavimui.

Kissing Students fontanas

Šis fontanas, esantis Rotušės aikštėje, yra vienas iš populiariausių Tartu simbolių. „Bučiuojančių studentų“ skulptūra simbolizuoja jaunystę ir meilę, tapusi miesto vizitine kortele.

Tartu Muziejus

Tartu Muziejus siūlo išsamias ekspozicijas, skirtas miesto ir regiono istorijai pažinti. Čia galima sužinoti apie Tartu vaidmenį Estijos kultūroje ir istorijoje, o interaktyvios parodos padeda geriau suprasti praeities įvykius.

Tartu Turgus

Tartu turgus yra puiki vieta išbandyti vietinę kulinariją ir įsigyti šviežių produktų. Čia prekiaujama viskuo nuo šviežių daržovių ir vaisių iki amatų dirbinių ir vietinių delikatesų.

Tartu Aukštutinė ir Žemutinė tvirtovės dalys

Tartu tvirtovės dalys, žinomos kaip Aukštutinė ir Žemutinė pilys, yra svarbios istorinės vietos, siūlančios įžvalgas į miesto gynybinę architektūrą ir karinę praeitį. Nors dauguma tvirtovės yra griuvėsiai, jos vis dar teikia įspūdingą vaizdą.

Emajõgi Upės Krantinė

Emajõgi, svarbiausia upė Tartu, yra puiki vieta pasivaikščiojimams ir aktyviam laisvalaikiui. Krantinė yra populiarus susibūrimo taškas tiek vietiniams, tiek turistams, siūlanti nuostabius vaizdus ir atpalaiduojančią atmosferą.

Tartu Observatorija

Įsikūrusi netoli miesto, Tartu Observatorija yra vienas iš seniausių astronomijos centų Baltijos regione. Čia galima dalyvauti naktiniuose stebėjimuose, sužinoti apie kosmosą ir žvaigždžių sistemų tyrimus.

Šios vietos Tartu atspindi miesto intelektualinę ir kultūrinę įvairovę, siūlydamos gilias ir įsimintinas patirtis. Nuo istorinių paminklų iki šiuolaikinio meno, Tartu siūlo kažką kiekvienam lankytojui.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!