Geriausias laikas keliauti į Kiprą labai priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir veiklos, kuria planuojate užsiimti vizito metu. Saloje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuriam būdingos karštos, sausos vasaros ir švelnios, drėgnesnės žiemos, todėl Kipras yra puiki kelionių kryptis ištisus metus. Tačiau tam tikri metų laikai gali labiau atitikti skirtingų keliautojų interesus.

Paplūdimio ir saulės ieškotojams

Vasara (birželio-rugsėjo mėn.): Šis laikotarpis idealiai tinka paplūdimių mėgėjams ir tiems, kurie nori mėgautis jūra ir saulės voniomis. Oras karštas ir sausas, o temperatūra dažnai viršija 30 °C. Jūra šilta, todėl puikiai tinka maudynėms ir vandens sportui. Turėkite omenyje, kad šiuo metu yra pats turizmo sezono įkarštis, todėl populiariose vietose gali būti daug žmonių, o kainos gali būti didesnės.

Veiklos lauke

Pavasaris (kovo-gegužės mėn.) ir ruduo (spalio-lapkričio mėn.): Šiais sezonais vyrauja švelnus ir malonus oras, idealiai tinkantis tyrinėti salos archeologines vietoves, leistis į žygius pėsčiomis po Troodo kalnus ar mėgautis poilsiu lauke, kai vasarą nebūna didelio karščio. Kraštovaizdis ypač gražus pavasarį, kai žydi laukinės gėlės. Šiuo laikotarpiu taip pat mažiau turistų, todėl salą galima tyrinėti ramiau ir dažnai mažesnėmis kainomis.

Vietinės kultūros pažinimas

Pavasaris ir ruduo: Šiais metų laikais vyksta ne tik malonus oras, bet ir keletas kultūrinių ir religinių festivalių, kurių metu galima susipažinti su turtingu Kipro paveldu ir tradicijomis. Ypač Velykos yra svarbi ir gražiai švenčiama Kipro šventė, paprastai vykstanti balandžio mėnesį.

Biudžetą taupantiems keliautojams

Žiema (gruodžio-vasario mėn.): Žiema Kipre yra ne sezono metas – čia vyrauja vėsesnė temperatūra ir retkarčiais lyja, ypač šalies gilumoje ir kalnuose, kur netgi galima slidinėti. Tačiau pakrančių zonose išlieka švelnus oras, todėl daugumą salos istorinių ir kultūrinių vietų galite aplankyti be minios turistų. Apgyvendinimas ir skrydžiai šiuo laikotarpiu paprastai būna pigesni.

Bendrieji patarimai

  • Patikrinkite kalendorių, ar jame nėra valstybinių švenčių ir festivalių, nes per valstybines šventes kai kurios paslaugos ir objektai gali būti uždaryti.
  • Įvertinkite, ką norėtumėte pamatyti: priimdami sprendimą turėtumėte vadovautis savo interesais. Jei jus domina nardymas, vandens temperatūra tinkamiausia nuo birželio iki lapkričio mėn. Jei norite leistis į žygius pėsčiomis ar važiuoti dviračiu, geriausios sąlygos yra pavasarį ir rudenį.

Apibendrinant, nors Kiprą galima aplankyti ištisus metus, geriausias laikas keliauti priklauso nuo to, ko norite iš kelionės. Nesvarbu, ar norite atostogauti paplūdimyje, pažinti kultūrą, patirti nuotykių gamtoje, ar ramiai praleisti laisvalaikį, planuodami savo kelionę pagal sezoną, galite užsitikrinti geriausius įspūdžius.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!