Keliaujant į Kiprą svarbu žinoti, kokia valiuta ir kiek pinigų galima įsivežti į šalį, kad būtų patogiau ir kad būtų laikomasi vietos ir tarptautinių taisyklių.

Kipro valiuta

Kipras naudoja eurą (€) kaip oficialią valiutą. Tai patogu keliautojams, atvykstantiems iš euro zonos, nes jiems nereikės keisti pinigų. Atvykstantiems iš šalių, nepriklausančių euro zonai, patartina išsikeisti šiek tiek valiutos prieš atvykstant arba išsigryninti eurų bankomatuose atvykus į Kiprą.

Pinigų įvežimas į Kiprą

  1. Grynųjų pinigų limitai: Jei į ES, įskaitant Kiprą, įvažiuojate arba išvažiuojate iš jos, turėdami 10 000 eurų ar daugiau grynųjų pinigų (arba tokią sumą kita valiuta), privalote juos deklaruoti muitinei. Šiuo reglamentu siekiama kovoti su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu. Sąvoka „grynieji pinigai” apima ne tik valiutos banknotus ir monetas, bet ir pareikštines apyvartines priemones, pavyzdžiui, kelionės čekius, vekselius ir kitą konvertuojamąjį turtą.
  2. Naudojimasis kredito ir debeto kortelėmis: Kreditinės ir debetinės kortelės Kipre plačiai priimamos viešbučiuose, didesnėse parduotuvėse ir restoranuose, ypač turistiniuose rajonuose. Tačiau visada pravartu su savimi turėti šiek tiek grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams, kaimo vietovėse arba ten, kur kortelės gali būti nepriimamos. Prieš kelionę informuokite savo banką apie kelionės planus, kad išvengtumėte kortelių saugumo blokadų, ir pasiteiraukite apie užsienio operacijų mokesčius.
  3. Bankomatai: Bankomatai yra lengvai prieinami visame Kipre ir suteikia galimybę patogiai išsigryninti eurus debeto arba kredito kortele. Atkreipkite dėmesį į banko ar bankomato operatoriaus taikomus mokesčius už tarptautinių pinigų išgryninimą.

Kelionės biudžetas

Pinigų suma, kurios jums prireiks, priklauso nuo jūsų keliavimo stiliaus, viešnagės trukmės ir to, ką planuojate veikti. Kipras gali patenkinti įvairius biudžetus:

  • Biudžetiniams keliautojams: 50-70 € per dieną gali padengti kuklias apgyvendinimo, viešojo transporto ir maitinimo išlaidas.
  • Vidutinės klasės keliautojams: Norint patogiai apsistoti, valgyti restoranuose, užsiimti įvairiomis veiklomis ir asmeniniu transportu, 100–150 € per dieną yra pagrįstas įvertinimas.
  • Prabangiems keliautojams: Prabangiai patirčiai, įskaitant nakvynę aukščiausios klasės viešbučiuose, vakarienę aukščiausios klasės restoranuose, privačias ekskursijas ir įspūdžius, galima skirti nuo 200 € ir dar daugiau.

Taip pat patartina turėti finansinį rezervą nenumatytoms išlaidoms ar nenumatytiems atvejams. Planuodami ir sudarydami biudžetą pagal savo kelionės pageidavimus ir veiklą, užtikrinsite sklandų ir malonų apsilankymą Kipre.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!