Gražioji Kipro šalis gali pasiūlyti daug daugiau nei tik gražius paplūdimius ir skaidrų vandenį. Šioje salų valstybėje susilieja labai skirtingos kultūros, istorijos ir kraštovaizdžiai, todėl ši šalis puikiai tinka įvairiems keliautojams. Nesvarbu, ar tai būtų prabangių kurortų prabanga, ar pigių viešnagių intymumas, ar džiaugsmas šeimai draugiškose vietose, ar nuotykių jaudulys, ar kultūrinių patirčių gelmė – Kipras turi kažką ypatingo visiems.

Prabangos ieškantiems keliautojams: Malonumas ir elegancija

Kalbant apie prabangą, Kipras siūlo prabangą ir išskirtinio pobūdžio paslaugas iš visų pusių. Saloje įsikūrę vieni geriausių aukštos klasės kurortų, kuriuose teikiamos neprilygstamos paslaugos, siūloma išskirtinė virtuvė ir kvapą gniaužiančios vietovės.

  • Viešbutis „Anassa”: Šis prabangos simbolis įsikūręs šiaurės vakarų pakrantėje, iš jo atsiveria krištoliniai Viduržemio jūros vaizdai ir teikiamos pasaulinio lygio prabangios paslaugos. Be to, čia yra bizantietiška koplyčia ir „Thalassa Spa”. Jis virto oaze visiems, ieškantiems poilsio ir įkrovos.
  • Parklane, a Luxury Collection Resort & Spa, Limasolis: Įdomus prabangos ir tradicijų derinys: erdviuose „Parklane” numeriuose yra privatūs balkonai, kulinarijos pasirinkimas gana platus, o meno kolekcija garsi – ir visa tai įsikūrę netoli senovinių griuvėsių.

Tačiau tai ne tik viešbučiai; tai visa patirtis – privatūs paplūdimiai, individualios ekskursijos ir, galiausiai, asmeninės paslaugos, kuriose atsižvelgiama į kiekvieną klientų užgaidą. Prabangią veiklą atitinka vyno degustavimo turai, išskirtinės ekskursijos jachtomis ir golfo čempionatai.

Keliaujant per Kipro kurortus atsiveria įvairovės ir pilnatvės kupinas pasaulis, patrauklus kiekvieno keliautojo fantazijai. Toliau ketiname apžvelgti biudžetines galimybes kuprinėtojams, užtikrinančias nuostabią kelionę, tačiau atvirkštinė pusė – nepatekimą į skolininkų kalėjimą.

Biudžetą taupantiems keliautojams: Kipro tyrinėjimas

Tai labai prieinama vieta biudžetiniams keliautojams su kuprinėmis: čia galima rasti visų rūšių apgyvendinimo paslaugas – nuo pigiausių iki brangiausių, o visų rūšių patirtys nėra nei brangios, nei nuobodžios. Protingai mąstydami ir iš anksto planuodami, jūs, kaip biudžetinis keliautojas, galbūt atskleisite tikrąjį Kipro skonį, iš tiesų per daug neišleisdami kraštui.

  • Petrou Bros Hotel Apartments, Larnaka: keliautojams, kurių norai priklauso nuo to, ar lengva pėsčiomis pasiekti viską, ką miestas gali pasiūlyti, šie pigūs apartamentai negali būti geresnėje vietoje. Visai šalia paplūdimio ir ne per toliausiai nuo miesto centro, ši apgyvendinimo įstaiga idealiai tinka keliaujantiems su kuprinėmis.
  • Limanaki Beach Hostel, Ayia Napa: tai idealus pasirinkimas jauniems, nepriklausomiems naktinio gyvenimo mėgėjams, kurie yra energingi ir mėgsta pasinerti į visame pasaulyje žinomo Kipro pasaulį, tuo pat metu leisdami laiką tarp vaizdingų paplūdimių. Geriausiai tinka: Jauniems, vienišiems keliautojams, mėgstantiems geriausius Ayia Napa miesto kampelius.

Net eurui suteikiama erdvės išsitempti, kai pasimėgaujama vietinio maitinimo patirtimi atokiau nuo turistams skirtų spąstų. Tavernos ir vietiniai turgūs yra tikri autentiškos kiprietiškos virtuvės lobynai, kuriuose viskas, pradedant souvlaki, musaka ir baigiant halloumi, patiekiama už nedidelę restorano kainą.

Dar vienas svarbus dalykas, kaip pagerinti savo apsilankymo Kipre įspūdžius ir nesumažinti biudžeto, yra gamtos grožio tyrinėjimas. Biologinę įvairovę demonstruoja Akamas pusiasalis ir Troodo kalnai, siūlantys kvapą gniaužiančius peizažus ir nemokamus pėsčiųjų takus už dyką.

Šeimoms: Kipro kurorto atostogos, kurias įsiminsite

Šeimos, ieškančios atostogų vietos, kurioje būtų ką pasiūlyti kiekvienam šeimos nariui, gali nutraukti paieškas Kipre. Nuo saugių paplūdimių ir vaikams pritaikytų kurortų iki įvairiausių pramogų – visa tai suteikia galimybę be rūpesčių atostogauti su šeima, mėgaujantis pramogomis ir poilsiu.

  • Aeneas Resort, Ayia Napa by Atlantica: Šis šeimoms skirtas kurortas įsikūręs netoli balto smėlio Nissi paplūdimyje ir siūlo daug erdvių šeimyninių kambarių. Čia veikia vaikų klubai, kuriuose mažieji svečiai gali rasti daugybę pramogų.
  • Elias Beach Hotel, Limasolis: „viskas įskaičiuota” variantas, vaikams pritaikytas paplūdimys ir įvairios pramoginės programos, kurios buvo populiariausios tarp šeimų. Magijos šou, gyva muzika, šokiai – viskas čia yra 24 valandas per parą.

Šeimos keliautojai taip pat galėtų aplankyti tokias vietas, kaip karalių kapai Pafose arba senovinis Kourionas, kuriuose galima susipažinti su Kipro istorija ir puikia kultūra. Taip pat daugelyje muziejų yra interaktyvių eksponatų, sukurtų atsižvelgiant į jaunuosius lankytojus, todėl mokymasis tampa įdomus ir prieinamas.

Nuotykių ir gamtos mylėtojams

Tikrai šiltas Kipro kraštovaizdis – švarūs paplūdimiai ir skaidrus vanduo – tiesiog tobulai tinka mėgstantiems aktyvią veiklą lauke, gamtą ir viską, ką gali pasiūlyti šiuolaikinis didmiestis.

  • Kolumbijos paplūdimio kurortas, Pissouri įlanka: Kurortas puikiai ir idealiai įsikūręs tarp Limasolio ir Pafoso, todėl iš jo galima lengvai pasiekti nuostabius pietinės salos pakrantės ruožus. Ta vietovė puikiai tinka ne tik banglentėms ir jėgos aitvarams, bet ir lengvai pasiekiama kitomis vandens pramogomis, nes netoli šios vietos yra artimiausias Troodo kalnų kalnas, kuriame daugybė takų, kuriais galima leistis į pėsčiųjų ir dviračių žygius.
  • Viešbučio „Anassa” siūloma veikla lauke: Be prabangos, „Anassa” siūlo pasivaikščiojimus gamtoje su gidu, povandeninių laivų nuolaužų tyrinėjimą nardant, taip pat ekskursijas burėmis. Tai – puikus komforto ir nuotykių derinys vaizdingiausios Kipro gamtos apsuptyje.

Didžiąją Akamaso pusiasalio dalį geriausia tyrinėti važiuojant džipų safariu – būtent čia slypi paslėpti lobiai. Žydrosios lagūnos krištolo skaidrumo vanduo puikiai tinka nardymui. Labai sudėtingas, bet naudingas žygis pėsčiomis po Avakaso tarpeklį, kuriame stulbinamai aukštos uolos, o jose auga gausi ir įvairi augalija.

Kultūros entuziastams: Nardymas po turtingą Kipro paveldą

Kultūros entuziastams Kipras – tai istorinių epochų gobelenas: nuo senovės graikų griuvėsių iki Bizantijos bažnyčių, kurios pasakoja apie turtingą šios salos paveldą. Tiems, kurie tikrai nori pasinerti į kultūrą, keli kurortai yra puiki bazė, iš kurios galima tyrinėti Kiprą.

  • Viešbutis „Almyra”, Pafosas: Viešbutis „Almyra” yra itin modernus ir madingas stebuklas įsikūręs vos už kelių žingsnių nuo svarbiausių Pafoso archeologinių vietovių, tokių kaip Pafoso archeologinis parkas su garsiosiomis romėnų mozaikomis. Jo viešbutis, kuriame modernus dizainas ir autentiški akcentai derinami su tradiciniais kiprietiškais akcentais, atskleidžia kultūrines ekskursijas ir patirtis, susijusias su vietovės paveldo tyrinėjimu.
  • Casale Panayiotis, Kalopanayiotis: Šis stilingas viešbutis puikiai įsikūręs Troodo kalnų masyvo apsuptyje ir yra puiki vieta tiems, kurie nori pažinti tradicinę Kipro pusę. Viešbutis įsikūręs kaime, kuriame stovi bizantiški vienuolynai ir gamtos takai, todėl čia galima pajusti tikrąjį Kipro kaimo gyvenimą ir kartais dalyvauti gaminant vietinį vyną, sūrius ir, žinoma, tradicinę duoną. Kultūros aistruoliai tikrai nenorėtų praleisti progos pamatyti senovinę Kouriono karalystę ir jos nuostabų graikų-romėnų teatrą arba pavienes bizantines tapytas bažnyčias, išsibarsčiusias po Troodo kalnus ir UNESCO pripažintas pasaulio paveldo dalimi.

Be visų šių istorinių objektų, Kipro kultūrinį gyvenimą galima pažinti dalyvaujant jo festivaliuose. Limasolio karnavalas, Pafoso Afroditės festivalis ir Larnakos Kataklysmos festivalis leidžia susipažinti su salos papročiais ir tradicijomis, kurių centre – muzika, šokiai ir vietinės virtuvės patiekalai.

Atraskite savo Kiprą

Kipras, pasižymintis nuostabiais kraštovaizdžiais, turtinga istorija ir įvairialype kultūrine struktūra, yra įvairiapusė atostogų vieta, tinkanti kiekvienam keliautojui. Nuo prabangių malonumų aukščiausios klasės kurortuose iki paprastų gamtos ir kultūros paveldo teikiamų malonumų – Kipre rasite kampelį, kuris palies jūsų sielą.

Kaip jau išsiaiškinome, nesvarbu, ar esate prabangus keliautojas, ar taupus keliautojas su kuprine, ar šeima, ar nuotykių ieškotojas, ar kultūros entuziastas, Kipras siūlo įspūdžius, kurie pranoksta įprastus. Kiekvienas šiame straipsnyje pažymėtas kurortas ir vietovė yra ne tik vieta apsistoti, bet ir vartai į nepakartojamus Kipro teikiamus džiaugsmus ir atradimus.

Leiskitės į kelionę po Kiprą ir leiskite jo patirčių gausai praturtinti jūsų keliones. Pasinerkite į prabangą, leiskitės į nuotykius, mėgaukitės kultūra ir kurkite prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui. Kipras laukia išskėstomis rankomis ir neribotomis galimybėmis, kviesdamas atrasti savąjį rojaus kampelį šioje kerinčioje saloje.

Nesvarbu, ar ieškote poilsio, nuotykių, kultūrinio pažinimo, ar šeimos pramogų, Kipro kurortai ir juos supantys stebuklai yra puikus fonas nepamirštamoms atostogoms. Užsisakykite kelionę, susikraukite lagaminus ir keliaukite tyrinėti vaizdais turtingą Kiprą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!